Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Šešėlinei prekybai – ne!

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Šešėlinei prekybai – ne! PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 23 Rugpjūtis 2013 08:45

Nubausti pirmieji www.beseselio.lt svetainėje žmonių nurodyti nelegalūs prekeiviai.

Gegužės pabaigoje startavęs elektroninis įrankis šešėlinei prekybai pažaboti jau skelbia pirmuosius rezultatus. Po policijos atliktų tyrimų, remiantis žmonių surinkta ir svetainėje anonimiškai paskelbta informacija, nelegali prekyba sustabdyta 4 vietose. Trys iš jų nustatytos Rokiškio r., viena – Plungėje.

„Visų žmonių, skelbiančių informaciją www.beseselio.lt svetainėje, norime paprašyti duomenis pateikti kuo išsamiau – nurodyti ne tik prekybos vietos adresą, bet ir aprašyti veiklą: kokiomis prekėmis prekiaujama, kokio masto prekyba vykdoma, kas parduoda, kam parduodamos prekės ir kt.“, – pabrėžė vienas iš iniciatyvos autorių Kęstutis Kupšys.

Anot K. Kupšio, prieš pradedant tyrimą, policijai svarbu gauti kuo daugiau informacijos: kokiais gėrimais – surogatiniais, samane ar kt., prekiaujama, iš kur atvežtos (Rusijos, Baltarusijos ar kt.) parduodamos cigaretės, kaip parduodamas kuras (nupilamas iš vilkikų bakų, pilstomas iš atskirų talpų, laikomų garaže ar kt.), ar prekybos vieta veikia nuolat, ar tam tikru laiku, kiek laiko vykdoma prekyba ir pan.

Pasinaudojus nurodyta informacija, Rokiškio r. ištirti nelegalios prekybos atvejai, susiję su kontrabandinėmis cigaretėmis - prekiautojai nubausti piniginėmis baudomis, prekės konfiskuotos.

Baudžiamoji byla iškelta Plungėje gyvenančiai pilietei, prieš tai jau baustai už naminės degtinės laikymą. Piliečiai šią nelegalios prekybos vietą nurodė kaip „ilgą laiką veikiantį ir žinomą „tašką“.

Nors policija kiekvieną dieną nustato nelegalios prekybos taškus, www.beseselio.lt tinklapyje piliečių skelbiama informacija leidžia tiesiogiai įsitikinti nelegalios prekybos mastais.

Piliečių, teikiančių informaciją projekto svetainėje, komentarai rodo, jog kai kurie prekybos taškai – organizuotos nelegalios prekybos vietos, kuriose neapsiribojama vienos rūšies prekių pardavimais. Vykdoma prekyba ne tik alkoholiu, cigaretėmis, kuru, bet ir maisto prekėmis, vaistais, taip pat minimi ir prekybos žmonėmis atvejai. Svetainėje surinkta informacija patvirtina policijos gerai žinomus ir nuolat tikrinamus probleminius taškus – didžiąsias turgavietes, prekybos centrų prieigas.

Tinklapyje integruotas Lietuvos šešėlio žemėlapis viešai nurodo taškus, kuriuose klesti nelegali prekyba. Šis Lietuvos šešėlio žemėlapis yra galimybė kiekvienam sąmoningam visuomenės nariui prisidėti prie šešėlinės ekonomikos naikinimo.

Parengė E.S.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Šešėlinei prekybai – ne!

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien137
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1142
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10211
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872204

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją