Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Sukčiai naudosis euro įvedimu

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Sukčiai naudosis euro įvedimu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Penktadienis, 14 Kovas 2014 09:17

altArtėjant euro įvedimui kitų metų sausio 1-ąją, Vidaus reikalų ministerija (VRM) įspėja gyventojus būti budriems ir pasisaugoti sukčių, bandančių apgaule išvilioti pinigus. Susidūrus su sukčiavimo atvejais, raginama nedelsiant pranešti policijai.

Ministerija atkreipia dėmesį, jog nėra jokio reikalavimo registruoti gyventojų namuose turimus litus, todėl nė viena valstybės institucija ir įstaiga (Valstybinė mokesčių inspekcija, Lietuvos paštas, policija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ar kitos institucijos) neprašys jų registruoti, taip pat nesurašinės banknotų serijos numerių.

Gyventojai turėtų nepasiduoti ir jokiems siūlymams keisti litus į eurus gatvėje ar apsimetėliui atėjus į namus - jokių institucijų atstovai nekeis litų į eurus namuose. Litai į eurus bus nemokamai keičiami tik tam tikrose, iš anksto nurodytose, vietose: neribotą laiką Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune, pusmetį po euro įvedimo - komercinių bankų visuose skyriuose, po to dar pusmetį - atskiruose bankų padaliniuose pagal nustatytą sąrašą ir Lietuvos pašto skyriuose 60 kalendorinių dienų po euro įvedimo.

VRM taip pat atkreipia dėmesį, jog nebus renkami žmonių banko sąskaitų numeriai ar kiti susiję duomenys. Dėl euro įvedimo banko sąskaitų numeriai nesikeis, o sąskaitoje esantys litai į eurus bus keičiami automatiškai, naujos sąskaitos atsidaryti nereikės. Todėl, jei kas prašytų nurodyti sąskaitos numerį, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis ar banko kortelių PIN kodus - tai būtų bandymas apgaule išvilioti pinigus. Apie tokius atvejus taip pat reikia nedelsiant informuoti policiją. Gyventojai turėtų žinoti, kad nei bankai, nei valstybės institucijos nereikalauja telefonu pasakyti prisijungimo kodų, slaptažodžių ar kitų panašių duomenų.

Parengė R.V.

 
Pradžia Nelaimės ir nusikaltimai Sukčiai naudosis euro įvedimu

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien484
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2704
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12068
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841067

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją