Pradžia Pasaulyje

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 25 Balandis 2019

Pasaulyje
Pasaulyje minima Saulės diena PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Antradienis, 03 Gegužė 2016 07:40

alt
Gegužės 3 d. Lietuvoje ir Pasaulyje minima Saulės diena. Žmonės savo reikmėms Saulės energiją naudoja pakankami seniai, tačiau tik paskutinių dešimtmečių technologiniai pasiekimai pakeitė šių atsinaujinančios energetikos išteklių pasiekiamumą.
Lietuvoje per metus būna apie 1840-1900 saulėtų valandų. Rytiniame šalies pakraštyje šis kiekis neviršija 1700 val., o Nidoje siekia 1908 val. per metus. Tai tik šiek tiek mažiau nei Centrinėje Europoje. Lietuvą pasiekiantis saulės energijos kiekis yra pakankamas, kad būtų galima gaminti šiluminę energiją bei taikyti saulės architektūros principus naujiems ir renovuojamiems statiniams.
Dabar Lietuvoje įrengta daugiau kaip 2000 saulės elektrinių, kurių bendra galia viršija 70 MW. Naujų saulės elektrinių plėtra šiuo metu skatinama per investicijas, pasinaudojant Klimato kaitos specialios programos lėšomis. Šia programa numatyta teikti paramą atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės, vėjo, biokuro, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimui individualiuose gyvenamosios paskirties pastatuose, kompensuojant iki 30% įrenginio įrengimo kainos.
Lietuvoje jau yra daugybė sėkmingų saulės energijos naudojimo pavyzdžių:  SOS vaikų kaimelis, Kačerginės vaikų sanatorija, privatūs namai, dujotiekio sistemos ir kt.  

 
Šri Lankos prezidentas pasiūlė nuplakti E. Iglesijo koncerto rengėjus PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 28 Gruodis 2015 09:54
Šri Lankos prezidentas Maitripala Sirisena (Maithripala Sirisena) nusprendė, kad Enrikės Iglesijo (Enrique Iglesias) koncerto šalies sostinėje rengėjus reikėtų nubausti. Jo manymu, tam tiktų tradicinė viduramžiais bausmė: plakimas nuodingomis rajų uodegomis, praneša BBC.

Dainininko koncertas buvo surengtas regbio stadione Šri Lankos sostinėje Kolombe. Valstybės vadovo pasipiktinimą sukėlė atlikėjo gerbėjų elgesys: merginos viešai plėšė nuo savęs liemenėles ir mėtė jas savo dievaičiui, taip pat veržėsi į sceną, kad galėtų jį pabučiuoti.

"Tai tikrai necivilizuotas elgesys, prieštaraujantis mūsų kultūrai", - pareiškė M. Sirisena. Bet apie pačių moterų baudimą jis neužsiminė.

Prezidentas taip pat kritikavo dideles bilietų kainas - nuo 5 iki 50 tūkstančių rupijų (nuo 35 iki 350 dolerių).

Koncertas Kolombe buvo surengtas pagal E. Iglesijo pasaulinio turo "Meilė ir seksas" programą. Jo organizatoriai kol kas nekomentuoja Šri Lankos prezidento pareiškimo. 

 


Pradžia Pasaulyje

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien98
mod_vvisit_counterVakar475
mod_vvisit_counterŠią savaitę1608
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3575
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12486
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį17276
mod_vvisit_counterViso858761

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 5
Tavo IP: 18.215.159.156
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją