Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Antrasis ratas prasidėjo rekordais PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana
Trečiadienis, 23 Gruodis 2015 09:21

altLikus savaitei iki didžiųjų švenčių prasidėjęs „VIVUS.LT“ rankinio lygos čempionato antrasis ratas permainingomis kovomis nepasižymėjo, bet už tai blykstelėjo rekordais. Pirmas jų buvo užfiksuotas Varėnoje, kur, pasikeitus varžybų tvarkaraščiui, trečiadienį, gruodžio 16 d., mūsų „Ūla“ žaidė su daugkartiniais Lietuvos čempionais, bet pastaruoju metu užleidusiais savo buvusias pozicijas Kauno „Granito-Gajos-Kario“, vyrais. Apie šių rungtynių eigą gal kiek vėliau, o visų pirma tenka pažymėti, kad per šį susitikimą buvo pakartotas šių pirmenybių rezultatyvumo rekordas – kauniečiai nugalėjo dzūkus net 41:28. Iki šiol keturias dešimtis su kaupu įvarčių per pirmojo rato penktojo turo rungtynes buvo pavykę įmesti tik Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ rankininkams, kurie tada įveikė HC „Utenos“ komandą – 41:29.

Virgilijus Mundrys

Likusios čempionato antrojo turo pradžios dvikovos vyko šeštadienį. Ir čia blykstelėjo Vilniaus „Šviesos“ puolimo lyderis Valdas Drubavičius, pasiekęs vienų rungtynių rezultatyvumo rekordą. Vilniečiams žaidžiant su Pasvalio „Kuranos-SM“ komanda, jis į varžovų vartus įmetė net 18 įvarčių ir užtikrino „Šviesos“ pergalę rezultatu – 39:23 (21:9). Dabar V. Drubavičiaus sąskaitoje yra 110 įvarčių ir jis tvirtai pirmauja geriausių pirmenybių puolėjų sąraše.

Likusios trejos dešimtojo turo rungtynės baigėsi taip: Klaipėdos „Dragūnas“ – Panevėžio „HC Grifas-sporto gimnazija-KKSC“ – 38:31, Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – HC „Utena“ – 36:20 ir HC „Vilnius“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – 32:27. Tuo būdu čempionate su 18 taškų ir toliau pirmauja Klaipėdos rankininkai, o po jų, surinkę po 16 taškų, žengia net trys komandos – HC „Vilnius“, „Granitas-Gaja-Karys“ ir „Almeida-Stronglasas“. Varėnos „Ūla“ su 4 taškais - aštunta. Po šio turo Lietuvos vyrų rankinio čempionate skelbiama pertrauka iki sausio 20 dienos. O pošventinis laikotarpis bus skirtas šalies rinktinės tarptautinėms rungtynėms.

O pabaigai – keli žodžiai apie jau minėtas ir nesėkmingai susiklosčiusias Varėnos rankininkų rungtynes su olimpinio čempiono Valdo Novickio auklėtiniais kauniečiais. Prisiminus šių komandų pirmąjį susitikimą laikinojoje sostinėje, kurias „Granitas-Gaja-Karys“ gana sunkiai laimėjo 26:22 (13:12), galima buvo tikėtis įdomios kovos ir šį kartą. Deja, įvyko priešingai.

Žiūrovus nustebino jau pati dvikovos pradžia, kai abi komandos, tarsi pamiršusios gynybą, stačia galva nėrė į varžovų vartų šturmą. Todėl įvarčiai pasipylė tarsi iš gausybės rago. Pirmi kamuolį į svečių vartus pasiuntė varėniškiai. Tačiau tuoj pat kauniečiai rezultatą persvėrė, ir „Ūla“ pradėjo juos vytis. Per pirmas keturias minutes buvo įmesti net 9 įvarčiai, o rezultatas buvo – 4:5 svečių naudai. Po to kai kurį laiką vyko apylygė kova – 6:7, 9:11, bet po to, nepaisant „Ūlos“ trenerio Tautvydo Mikalausko paprašytų dviejų pertraukėlių, „Granitas“ nutolo ir laimėjo kėlinį – 20:16.

Lemiamas dvikovos lūžis įvyko tuoj pat po pertraukos. Surengę tikrą „Ūlos“ vartų šturmą, kauniečiai laimėjo dešimties minučių atkarpą – 11:2, ir viskas tapo aišku. Rungtynes varėniškiai jau žaidė antra sudėtim, kurios vienintelis tikslas buvo nekreipiant dėmesio į rezultatą, sukaupti kuo daugiau patirties ateitiems kovoms. Todėl pralaimėjimas 13 įvarčių skirtumu – 28:41 – žiūrovams nuostabos nekėlė. Per šį susitikimą „Ūlai“ įvarčius pelnė: K. Ikasala – 7, D. Leknickas, D. Eidukonis ir D. Balionis – po 4, Š. Krisiulevičius ir D. Kisneris – po 1. Pirmenybių vienuoliktojo turo rungtynes Varėnos rankininkai žais sausio 23 d. Panevėžyje.