Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Parašė Giružis
Pirmadienis, 17 Vasaris 2014 09:51

alt„Ūla-1“ – pakartojo rekordą. „Ūlai-2“ – Alytaus mero taurė

Be didelių staigmenų

Praėjusį šeštadienį vykusios Lietuvos rankinio lygos vyrų čempionato rungtynės didesnių staigmenų nepateikė. Kaip ir buvo tikėtasi, Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ komanda, žaisdama savo aikštelėje, nugalėjo Vilniaus „Šviesos“ atstovus – 32:26 ir tuo atsirevanšavo varžovams už pralaimėtas pirmojo rato rungtynes.

Kitas sostinės klubas – HC „Vilnius“ naujojoje „Tauro“ sporto mokyklos salėje įveikė jau trečią pralaimėjimą iš eilės patyrusią Kauno „LSU-Lūšį“ – 29:24. Dar vieną – jau vienuoliktą pergalę taip pat namuose iškovojo pirmenybių lyderis – Klaipėdos „Dragūnas“. Tačiau šį kartą tie du taškai buvo įrašyti tik po permainingos kovos su Kauno „Granito-Kario“ rankininkais. Svečiai po pirmojo kėlinio pirmavo 15:13, bet persvaros neišlaikė ir pralaimėjo – 24:28. Pažymėtina, kad net 5 įvarčius šį kartą į kauniečių vartus įmetė „Dragūne“ žaidžiantis varėniškis Evaldas Griežė.

Utenoje nebuvo sunku

Tuo tarpu Varėnos „Ūla“ šio turo rungtynes žaidė Utenoje ir buvo vienintele komanda, kuri tądien pergalę šventė svečiuose. Tiesa, iki pirmo kėlinio vidurio aikštelėje vyko atkakli kova, ir 15-tą minutę rezultatas dar buvo lygus – 8:8. Bet po to „Ūlos“ vyrai pelnė 7 įvarčius iš eilės, poilsio išėjo turėdami 10 įvarčių persvarą – 21:11.

Antrą kėlinį vaizdas nesikeitė. „Ūlos“ rankininkai ir toliau sėkmingai atakavo HC „Utena“ klubo vartus, o kai po kelių minučių svečių persvara išaugo iki trylikos (26:13), aikštelėje vienas po kito pasirodė mūsų komandos jaunosios kartos atstovai, kurie sėkmingai tęsė meistrų pradėtą darbą. Varėniškiai atsipalaidavo tik per kelias paskutines žaidimo minutes, kai leido varžovams be atsako įmušti 5 įvarčius. Bet rungtynių baigčiai tai įtakos neturėjo – „Ūla“ nugalėjo 42:29 ir tuo būdu savo septintąją pergalę padabino pakartotu šio čempionato rezultatyvumo rekordu. Iki šiol po 42 kamuolius į varžovų vartus per rungtynes buvo pavykę pasiųsti tik Klaipėdos „Dragūno“ (su HC „Utena“ – 42:19) ir Kauno „Granito-Kario“ (su „LSU-Lūšim“ – 42:23) komandoms.

Per rungtynes su HC „Utena“ varėniškiams įvarčius pelnė: T. Mikalauskas – 9, Ž. Grigėnas – 8, R. Čepulis – 5, K. Ikasala, G. Barysas ir E. Sereičikas – po 4, A. Grigėnas – 3, D. Leknickas – 2, R. Palevičius, R. Kavaliauskas ir M. Černius – po 1.

Po šios pergalės Varėnos „Ūla“ su 15 taškų po 12 susitikimų pakilo į ketvirtą turnyro lentelės vietą. Pirmauja „Dragūnas“ – 23 taškai po 12 žaistų rungtynių. Už jų žengia „Šviesa“ (17/13) ir „Almeida-Stronglasas“ (16/12). O penktoje vietoje – „Granitas-Karys“ (14/13). Penkioliktojo turo rungtynes „Ūla“ šį šeštadienį žais Šiauliuose su aštuntą vietą (5/12) užimančiais „SM Dubysos-Gubernijos“ rankininkais.

L. Paliušis – geriausias snaiperis

Praėjusį savaitgalį rankinio aikštelėje, tiesa kitoje – Alytaus sporto rūmų - pasižymėjo ir antroji Varėnos komanda – „SM Ūla-2“. Trenerio Irmanto Markiavičiaus auklėtiniai čia dalyvavo tradiciniame Dzūkijos sostinės mero taurės turnyre. Dėl šio prizo kovojo penkios 15-16 metų amžiaus jaunųjų rankininkų komandos. Be varėniškių dėl garbingo prizo rungėsi praėjusių metų šios amžiaus grupės Lietuvos čempionai – Pasvalio SM trenerių auklėtiniai, šių varžybų bronzos medalių laimėtojai – alytiškiai, Ukrainos jaunių čempionai – Lucko miesto atstovai ir Latvijos pirmenybių prizininkai – Ludzos sporto mokyklos rankininkai.

Pirmas rungtynes „Ūlos-2“ vaikinai žaidė su pasvaliečiais. Laimėję pirmą kėlinį 17:15, dzūkai po pertraukos turėjo perleisti iniciatyvą varžovams, kurie gerai dengė mūsiškių lyderį Lauryną Petrušį. Laimė, pastarąjį gerai pavadavo net 10 įvarčių pelnęs Nerijus Ramoška. Būtent jo dviejų taiklių metimų dėka „Ūla-2“ dvikovai baigiantis išlygino rezultatą ir susitikimas baigėsi lygiosiomis – 31:31.

Kitos trejos varėniškių rungtynės jau buvo lengvesnės. Palyginti nesunkiai – 35:26 buvo nugalėta Alytaus SM komanda, o po to „Ūlai-2“ nepajėgė pasipriešinti ir likę varžovai. Fiziškai tvirtų, aukštokų vaikinų sukomplektuotą Lucko komandą varėniškiai nugalėjo – 29:25, nors varžovai buvo laimėję pirmą kėlinį 14:11.

O Latviją atstovavusius Ludzos rankininkus mūsiškiai įveikė rezultatu – 38:25. Per šias rungtynes savotišku rekordu pasižymėjo varėniškis L. Paliušis, pelnęs net 17 įvarčių. Dar 11 pridėjo N. Ramoška. Tuo būdu surinkę 7 taškus Varėnos „SM Ūlos-2“ vaikinai tapo turnyro nugalėtojais ir jiems buvo įteikta Alytaus mero taurė. Be to geriausiu varžybų vartininku buvo pripažintas varėniškis Evaldas Česnulis, o geriausiu žaidėju – L. Petrušis.

„Šios varžybos mums buvo labai svarbios, - grįžęs iš Alytaus kalbėjo nugalėtojų komandos treneris I. Markiavičius. – Vaikinai ne tik turėjo galimybių susipažinti su kitų šalių bendraamžių žaidimu, bet ir patikrinti savo jėgas prieš svarbius ateities išbandymus. Malonu, kad geru žaidimu pasižymėjo ne tik mūsų lyderiai, bet ir labai gerai su ukrainiečiais žaidę Žilvinas Vaišnoras, N. Ramoška, Deividas Kisneris ir kiti vaikinai“.

Apie ateities išbandymus treneris užsiminė neatsitiktinai. Neseniai pasibaigė Lietuvos pirmosios lygos rankinio pirmenybių pirmasis etapas. Žaisdama paskutines rungtynes „SM Ūla-2“ nugalėjo Elektrėnų „Energijos“ komandą – 38:32 ir surinkusi 6 taškus baigė turnyrą užimdama 6-ąją vietą savo pogrupyje. Ji suteikė teisę mūsų komandai dalyvauti kitame etape – atkrintamųjų varžybų aštuntfinalyje. Čia „Ūlos-2“ varžovais bus Kauno KTU rankininkai. Pirmąsias rungtynes su jais varėniškiai šį sekmadienį žais kauniečių aikštelėje. O po savaitės – vasario 23 d. Varėnoje bus žaidžiamas revanšo susitikimas. Jei komandos pasidalys po pergalę, trečios rungtynės vėl vyks Kaune.