Šiandien:_Ketvirtadienis, 20 Liepa 2017

Iškovotas dar vienas „sidabras“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana
Pirmadienis, 12 Birželis 2017 12:49

altŠie metai mūsų rankininkams buvo ypač derlingi: Varėnos vaikinai įvairiose amžiaus grupėse iškovojo vieną aukso, tris sidabro ir du bronzos komplektus ir už tai Lietuvos rankinio federacija skyrė jiems pirmąją vietą tarp visų, įskaitant didmiesčius, sportinę pamainą rengiančių šalies mokymo įstaigų

Virgilijus Mundrys

Taip jau atsitiko, kas kartu su pavasario pabaiga baigėsi ir mūsų šalies jaunių rankinio turnyrai. Paskutiniai į lemiamą kovą dėl apdovanojimų stojo Varėnos sporto centro U-17 vaikinų komanda, kurią treniruoja praeityje gerai žinomas „Ūlos“ komandos žaidėjas, o dabar labai sėkmingai su šios sporto šakos pamaina dirbantis treneris Irmantas Markiavičius. Šio finalinio turnyro organizacija, kaip ir ne vieno anksčiau, varžybų organizatoriai patikėjo mūsų sporto centro vadovams ir neapsiriko. Lemiamos jaunųjų rankininkų kovos paliko labai gerą įspūdį ir jų dalyviams, ir „Ąžuolo“ sporto salės tribūnas perpildžiusiems žiūrovams.

Pajėgiausių mūsų šalies U-17 amžiaus grupės rankinio komandų kelias į finalą nebuvo lengvas. Dar rudenį prasidėjusio turnyro dalyviams teko įveikti kelis šių pirmenybių etapus. Iš pradžių į grupes suskirstytos ekipos žaidė ratų sistema. Po to šiek sekė atkrintamosios varžybos, kuriose keturios sėkmingiausiai pasirodžiusios septyniolikmečių komandos iškopė į finalą.

Mūsų trenerio I.Markiavičiaus auklėtiniai sėkmingai žengė per visus pirmenybių etapus. Per pirmą dvylikos ekipų turnyrą jie prarado tik vieną tašką, kai Molėtuose lygiomis 24:24 sužaidė su vietos bendraamžiais. Už tai Varėnoje pastarieji buvo įveikti net septynių įvarčių skirtumu.

Savo pogrupyje užėmę pirmąją vietą ir iškopę į atkrentamųjų varžybų ketvirtfinalį, Varėnos vaikinai čia susirungė su Pasvalio sporto mokyklos - KKSC atstovais, kurie pagrindinį turnyrą savo grupėje buvo baigę septinti. Tad dzūkų pranašumas prieš aukštaičius ir čia buvo akivaizdus. Namuose varžovai buvo nugalėti 16, svečiuose - šešių įvarčių skirtumu ir kelias į finalininkų ketvertuką tapo atviras.

Beje, kaip jau buvo pranešta, šiais metais baigiamojo pirmenybių etapo varžybų tvarka buvo pakeista. Jei anksčiau nugalėtojas paaiškėdavo varžovams ratų sistema sužaidus kiekvienam su kiekvienu, tai šiemet buvo žaidžiamos pusfinalio ir finalo rungtynės. Tad kovoje dėl medalių visų pirma mūsiškiams teko susitikti su Zarasų SC komanda. Varėnos vaikinų pranašumas išryškėjo jau per pirmą kėlinį, kurį mūsiškiai laimėjo 18:11, o rungtynės buvo laimėtos 33:27. Net septyniais įvarčiais per šias rungtynes pasižymėjo Mykolas Lapiniauskas, Lukas Sužiedėlis įmetė 6, o Taurantas Markiavičius ir Tomas Valentukevičius - po 5.

Kito pusfinalio nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo, nes Molėtų KKSC ir Kauno rajono Garliavos SM atstovų susitikimo rezultatas po dviejų kėlinių buvo lygus 29:29 (18:17). Pratęsus rungtynes, pergalę šventė molėtiškiai - 33:32.

Finalinės Varėnos ir Molėtų rungtynės, kaip ir dera, buvo permainingos ir kovingos. Pastaruoju metu gerą sportinę formą įgiję aukštaičiai, turėdami prieš mūsiškius ūgio ir fizinės jėgos persvarą, buvo gerai išnagrinėję dzūkų komandos žaidimą, tad visų pirma pasistengė uždengti šeimininkų antros linijos žaidėjus. Tai davė rezultatą - per pirmas 14 minučių Varėnos rankininkams pavyko įmesti tik vieną įvartį, kai molėtiškiams - keturis. Laimė, mūsiškiai nepalūžo, pradėjo vytis varžovus ir nors pirmasis kėlinys buvo pralaimėtas - 9:11, likus žaisti 10 minučių po T.Markiavičiaus metimo rezultatas pagaliau tapo lygus - 19:19. Perėmę iniciatyvą, I.Markiavičiaus vaikinai įgijo persvarą ir likus žaisti vieną minutę, pirmavo 24:22. Deja, lemiamu momentu už trečią klaidą gynyboje iš aikštelės buvo pašalintas gerai žaidęs L.Sužiedėlis, o mūsiškiai suklydo puldami, ir varžovas rezultatą spėjo išlyginti - 24:24.

Taigi vėl prireikė pratęsimo. Ir vėl, kaip ir per pusfinalio susitikimą, jis buvo sėkmingesnis Molėtų atstovams. Jie laimėjo pratęsimą3:2, rungtynes - 27:26 ir tapo Lietuvos U-17 rankinio pirmenybių nugalėtojais, o jaunieji Varėnos SC atstovai buvo apdovanoti sidabro medaliais. Belieka priminti, kad per lemiamą dvikovą mūsų komandos vartus gerai gynė A.Dobrovolskas, o įvarčius pelnė: T.Markiavičius - 6, K.Stoškus, T.Valentukevičius ir L.Sužiedėlis - po 5, M.Sereičikas - 3, M.Lapiniauskas ir M.Baliūnas - po 1.

Rungtynes dėl bronzos tarp Kauno rajono ir Zarasų komandų laimėjo kauniečiai - 44:29.

„Aišku, gaila, kad šį kartą aukso medaliai išslydo iš mūsiškių rankų, - po varžybų „Giružiui“ sakė Varėnos SC direktoriaus pavaduotoja sportinei veiklai Irena Mikalauskienė. - Nors, kaip pripažino treneriai, Molėtų komanda finale sužaidė savo geriausias šio sezono rungtynes. Tačiau ir „sidabras“ gerai, nes šie metai mūsų rankininkams buvo ypač derlingi. Varėnos vaikinai įvairiose amžiaus grupėse iškovojo vieną aukso, tris sidabro ir du bronzos komplektus ir už tai Lietuvos rankinio federacija skyrė jiems pirmąją vietą tarp visų, įskaitant didmiesčius, sportinę pamainą rengiančių šalies mokymo įstaigų.“

Nuotraukoje: Varėnos SC jaunųjų rankininkų U-17 komanda su savo treneriu I.Markiavičiumi tapo Lietuvos vicečempione