Pradžia Sportas Išskirtinis maratonas

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Išskirtinis maratonas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 18 Birželis 2013 08:57

Dubline vykstantis 10 km moterų mini maratonas (The Flora Women‘s Mini Marathon) – didžiausias pasaulyje labdaros renginys. Prasidėjęs 1983 m., kai dalyvavo 9000 moterų, maratonas išaugo iki 40395 dalyvių 2012 m. Nuo maratono pradžios jau dalyvavo daugiau nei 800 tūkst. moterų! Jame dalyvauja ir lietuvės, o šiemet į Dubliną skrido ir varėniškė.

Du kartus šiame maratone bėgau gyvendama Dubline, o kadangi dabar jau gyvenu Varėnoje, šiais metais į moterų maratoną teko skristi. Vasario mėnesį susimokėjus registracijos mokestį (18 eurų), pasirinkus bėgimo tikslą (tuomet treniruotės įgyja prasmę), beliko pasiruošti. Šį kartą savo bėgimą skyriau poroms, negalinčioms turėti vaikų. Bėgau kartu su drauge, dviese šis bėgimas lengvesnis – palaikant viena kitą, galvojant apie tikslą, tiesiog besidžiaugiant puikia atmosfera ir kartu peržengiant finišo liniją.

Šiame draugiškame maratone laimi ne tik dalyvaujančios moterys, didžiausias laimėjimas tenka labdaros organizacijoms, būtent joms ir skirtas šis bėgimas. Dalyvės pasirenka, kam skirs savo bėgimą, ką rems – tai gali būti ligoninės, prieglaudos, pagalbos linijos, krizių centrai, įvairios pagalbos organizacijos. 2013 m. maratone buvo surinkta 12 mln. eurų, šie pinigai bus skirti daugiau nei 700 labdaros organizacijų.

10 km maratonas suvienija įvairaus sudėjimo ir amžiaus moteris ir merginas, dalyvės pačios renkasi, kaip įveiks distanciją – greitai bėgdamos, ristele ar eidamos. Praėjusių metų dalyvių amžiaus vidurkis buvo 20-45 m., tačiau netgi 200 dalyvių buvo vyresnės nei 70 m.! Vyriausia šių metų dalyvė – 88 m. Maureen Armstrong, jai tai buvo jau 19 maratonas. Kasmet maratone dalyvauja ir keletas vyrų (nors mini maratone gali dalyvauti griežtai tik moterys), kurie persirengia įvairiais pasakų personažais, glaudžiai aptemptom suknelėm, aukštakulniais, dėvi perukus. Visi jie būna sutikti audringomis ovacijomis. Šalia neįgalių moterų vežimėlių kartu eina ir jų vyrai, taip pat sulaukiantys visų dalyvių palaikymo, plojimų. Didžiulį palaikymą suteikia žiūrovai, visose gatvėse plojantys, raginantys džiugiais šūksniais, dalijantys vaisius ar vandenį. Padeda ir muzikantai, kurie dainomis lengvina bėgimą ar ėjimą, ypač sunkiose atkarpose. Laukiamausia visų dalyvių vieta yra bėgimas pro gaisrininkus, kurie purškia vandenį ant dalyvių ir palydi džiaugsmingais šūksniais.

Šio mini maratono pagrindinė savybė – išskirtinė renginio atmosfera, kai gražus tikslas susijungia su labai gera aura. Tai yra džiaugsminga diena, kuomet moterys šypsosi viena kitai, palaiko viena kitą ir viską vainikuoja bendrumo jausmas, džiaugsmo ašaros ties finišo linija.

Panašus gražus renginys – moterų bėgimas - šiais metais pirmąkart vyko ir Vilniuje, birželio 16 d., Vingio parke. Dalyvės galėjo rinktis vieną iš dviejų distancijų – 7 km arba 3,5 km. Bėgimo tikslas – priminti apie krūties vėžio profilaktikos ir savitikros svarbą bei parodyti solidarumą moterims, sergančioms krūties vėžiu. Džiugu, kad tokios gražios iniciatyvos atsiranda ir pas mus.

Eglė Stirbienė

 
Pradžia Sportas Išskirtinis maratonas

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien181
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2945
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12309
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841308

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 13
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją