Šiandien:_Ketvirtadienis, 24 Sausis 2019

Kauno „Granitas“ - vėl ant menčių PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis
Penktadienis, 14 Kovas 2014 09:09

altPraėjusį šaštadienį vartininkų dvikovą laimėjo E.Mikučionis, o šitą šeštadienį – svarbiausios „Ūlos“ rankininkų rungtynės

Praėjusį šaštadienį Varėnoje turėjusios įvykti vietos „Ūlos“ ir net 18 kartų vien nepriklausomos Lietuvos sporto istorijoje šalies čempionų aukso medalius iškovojusių Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkų dar prieš jų pradžią kėlė didelį susidomėjimą.

Visų pirma todėl, kad šį sezoną sustiprėjusi ir įspūdingai žaidžianti dzūkų komanda savo tituluotus varžovus jau buvo įveikusi du kartus. Pirmą pergalę prieš kauniečius „Ūla“ šventė laimėjusi šio čempionato pirmojo turo rungtynes – 34:21, o antrąją – prieš dvi savaites Pasvalyje tapusi Lietuvos rankinio taurės turnyro pusfinalinės dvikovos nugalėtoja – 35:34. Tad nebuvo jokių abejonių, kad ambicingi olimpinio čempiono Valdemaro Novickio auklėtiniai Varėnoje sieks revanšo, o naujuosius LRT taurės laimėtojų pečius gali slėgti didelio noro kaip galima geriau pasirodyti prieš savus žiūrovų našta. Rungtynių eiga patvirtino, kad pasitvirtino ir viena, ir kita, tačiau tik iš dalies...

Susitikimo pradžia priklausė svečiams. Pasinaudodami varėniškių klaidomis ir netaikliais metimais, jie viena po kitos rengė rezultatyvias kontraatakas. Todėl pirmą įvartį Šarūno Krisiulevičiaus metimu šeimininkai pelnė 7-tą minutę, varžovams jau pirmaujant – 3:0, o antrąjį – tik 12-tą minutę, kai Žygimantas Grigėnas sušvelnino rezultatą iki 2:4. Tačiau kauniečiai neatlyžo ir kėliniui įpusėjus jau pirmavo – 7:2. Tokia pradžia „Ūlai“ grėsė pralaimėjimu. Todėl komandos treneris Rolandas Markinas nedelsiant paprašė pertraukėlės. Šio pasitarimo rezultatas buvo akivaizdus – per likusias iki pertraukos 15 min. varėniškiai, sustiprinę gynybą, į savo vartus praleido tik vieną įvartį, o patys Armino Grigėno, Tautvydo Mikalausko, Rimanto Palevičiaus ir Š.Krisiulevičiaus metimais pelnė net 6. Tad ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui – 8:8.

O po pertraukos prasidėjo tai, ko ir laukė žiūrovai. Gera gynyba, greitos atakos ir taiklūs metimai varė kauniečius į neviltį. Jau 3-ią antro kėlinio minutę, „Ūlai“ pirmaujant – 11:8, V.Novickis buvo priverstas prašyti pertraukėlės. Ji padėjo, bet ne tiek, kiek norėjo kauniečių treneris. Tiesa, 43-čią rungtynių minutę du kartus išnaudoję turėtą kiekybinę žaidėjų persvarą, kauniečiai buvo sumažinę „Ūlos“ persvarą iki dviejų įvarčių – 12:14. Bet tai buvo viskas, ką tądien galėjo pasiekti „Granito kariai“, nes kiekvieną kartą, kai svečiai su kamuoliu atsidurdavo prie dzūkų vartų, prieš juos išdygdavo neįveikiama siena – „Ūlos“ vartininkas Eimantas Mikučionis. Jis atmušinėjo kauniečių metimus net tada, kai kamuoliai skriedavo iš 5-6 metrų atstumo. Tiesa, tuo pat metu savo kolegai niekuo nenorėjo nusileisti ir pagirtinai žaidė „Granito-Kario“ vartus gynęs svečių vartininkas Tadas Sveikauskas. Tad ši dviejų „golkiperių“ dvikova tapo savotiška kovingų šeštadienio rungtynių puošmena. Jau pirmą kėlinį abu vartininkai džiugino žiūrovus aukštu meistriškumu. Per pirmas 30 žaidimo minučių E.Mikučionis atrėmė 10, o T.Sveikauskas – 9 varžovų metimus. Po pertraukos ši dvikova tęsėsi, o kaunietis net 5 kartus sugebėjo apginti savo vartus, kai šeimininkai be trukdžių atakuodavo atsidūrę vienas prieš vieną. Bet E.Mikučionis žaidė dar geriau ir laimėjo neoficialią dvikovą su varžovu įspūdingu rezultatu – 21:18, kuris liudijo, kad vartininkas daugiau kamuolių atmušė, negu praleido. Turėdami tokį patikimą užnugarį „Ūlos“ rankininkai kur kas drąsiau atakuodavo. O kai likus žaisti 7 min. šeimininkų persvara išaugo iki 6 įvarčių - 18:12, rungtynių baigtis tapo aiški. „Ūla“ nugalėjo 19:15. Tai buvo trečia varėniškių pergalė prieš kauniečius šį sezoną ir pačios rezultatyviausios rungtynės čempionate. Mat iki šiol mažiausiai įvarčių – 38 buvo įmesta per „Ūlos“ ir Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ susitikimą, pasibaigusį lygiomis – 19:19. Neatsitiktinai po šeštadienio dvikovos kauniečių treneris V.Novickis pasakė: „Negalima laimėti rungtynių, kai per kėlinį įmeti tik 7 įvarčius. „Ūla“ per antrą kėlinį žaidė greičiau, gerai skirstė kamuolį, turėjo puikų vartininką, o mes praradome komandinį žaidimą, pradėjome žaisti individualiai ir pralaimėjome.“

Per šį susitikimą „Ūlai“ įvarčius pelnė: T.Mikalauskas ir Ž.Grigėnas – po 4, A.Grigėnas – 3, R.Palevičius, K.Ikasala, Š.Krisiulevičius ir R.Čepulis – po 2. „Granito-Kario“ komandoje pasižymėjo V.Drevinskas – 5 įvarčiai, M.Urbonas ir A.Balčiūnas – po 3.

Beje, po šeštadienio susitikimo atrodė, kad bus užfiksuotas dar vienas antirekordas – 7 įvarčiai per vieną kėlinį. Tačiau šį kartą granitiečius pranoko kitos Kauno komandos „LSU-Lūšies“ rankininkai, kurie žaisdami Alytuje su „Almeidos-Stronglaso“ ekipa per pirmą kėlinį į varžovų vartus sugebėjo įmesti tik 4 įvarčius, o rungtynes pralaimėjo 14:25 (4:10). Kitos dvejos pirmenybių 16-to turo rungtynės baigėsi taip: Klaipėdos „Dragūnas“ – HC „Vilnius“ 30:25 (17:11), HC „Utena“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – 28:31 (12:15).

Po šių susitikimų iki turnyro pirmojo etapo pabaigos likus dviems turams, Klaipėdos rankininkai surinkę 25 taškus, užsitikrino sau pirmąją vietą ir į atkrintamąsias varžybas įžengs „pirmuoju numeriu“. O štai dėl likusių pozicijų pirmajame ketvertuke vyksta atkakli kova. Dabar turnyro lentelėje antra – „Almeida“, turinti 20 taškų, o trečią-ketvirtą vietas dalijasi „Ūla“ ir Vilniaus „Šviesa“, surinkusios po 19. Kaip tik šios abi komandos ryt, kovo 15 d., Vilniaus edukologijos universiteto sporto salėje susitiks tarpusavyje. Nuo jų baigties priklausys, kuri ekipa įsitvirtins pirmame trejete. Belieka priminti, kad „Šviesa“ – vienintelė komanda šiose pirmenybėse sugebėjusi atimti 3 taškus iš šalies čempionų klaipėdiečių, o „Ūla“ savo ruožtu pirmame rate įveikė vilniečius – 31:28.