Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Mes laimėjom! PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis
Antradienis, 04 Kovas 2014 08:23

altVarėnos „Ūlos“ rankininkai Pasvalyje pirmą kartą istorijoje iškovojo Lietuvos RT taurę

„Trečias kartas nemelavo“, - taip būtų galima įvertinti Varėnos „Ūlos“ pasirodymą šių metų Lietuvos rankinio federacijos surengtame LRT taurės turnyre, kuriame dalyvavo visos pajėgiausios šalies rankinio komandos. Dar praėjusių metų pabaigoje iškopę į šių varžybų pusfinalį varėniškiai praėjusį savaitgalį Pasvalyje žaidė lemiamojo etapo rungtynes.

Šeštadienį pufinalyje po dramatiškos kovos, kuriai prireikė ir pratęsimo, įveikę pajėgiausią Kauno komandą – „Granitą-Gają-Karį“ – 35:34, mūsų vyrai finale susitiko su keturiskart Lietuvos čempionais – Klaipėdos „Dragūno“ rankininkais. Nugalėjusi tituluotus varžovus rezultatu – 30:27 (19:15), Varėnos „Ūlos“ komanda pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo Lietuvos rankinio taurę. Beje, iki šių metų į LRT taurės turnyrą mūsų rankininkai buvo iškopę du kartus: 1995 ir 2005 metais. Bet prizas atitekdavo varžovams. Ir trečias kartas nemelavo - pagaliau „Ūlos“ vyrai iškovojo didžiausią pergalę klubo istorijoje.

Praėjusį savaitgalį Pasvalyje turėjusio įvykti Lietuvos rankinio federacijos rengiamo LRT taurės turnyro baigiamojo etapo rungtynių Varėnos sporto mėgėjai laukė su dideliu susidomėjimu ir nerimu. Mat dėl garbingo trofėjaus šį kartą vėl rengėsi kovoti pastaruoju metu atkutusi, sustiprėjusi ir į šalies pirmenybių lyderius pretenduojanti Varėnos „Ūlos“ komanda. Kita vertus, buvo abejonių, ar pavyks visa jėga sužaisti pastaruoju metu traumas besigydžiusiems keliems mūsų ekipos vaikinams. Užbėgant įvykiams už akių, galime teigti: Varėnos „Ūlos“ vyrai ne tik garbingai išlaikė dvi dienas trukusį sunkiausią egzaminą rankinio aikštelėje, bet ir įrodė, kad žaidimo technika, taktika niekuo neatsilieka nuo pajėgiausių šalies komandų, o kovingumu ir patirtimi kai kuriais atvejais jas net lenkia. O svarbiausia, kad šį kartą skirtingai nuo varžovų, garbingą trofėjų iškovojo ekipa, kurios sudėtyje žaidė vien tik savo – Varėnos sporto mokykloje išugdyti žaidėjai. Tai – unikalus atvejis pastarojo meto Lietuvos sporto istorijoje. Bet apie viską iš eilės.

altPusfinalis buvo sunkus

Iškopę į pusfinalį, Varėnos „Ūlos“ rankininkai savo varžovus sužinojo iš karto. Pagal varžybų nuostatus po ketvirtfinalio rungtynių jais tapo pajėgi ir gerai sukomplektuota, net 9 kartus šįb prizą laimėjusi Kauno „Granito-Gajos-Kario“ komanda, kurią po metų pertraukos vėl treniruoja olimpinis čempionas, dzūkas iš Kalesninkų Valdemaras Novickis. Nepaisant to, kad su šiais varžovais šį sezoną „Ūla“ jau buvo susitikusi šalies čempionato pirmajame rate ir juos Kaune nugalėjo didele persvara - 34:21, tikėtis lengvos pergalės nederėjo. Nes taurės turnyro rungtynės, po kurių pralaimėtojas iš varžybų iškrenta, visada pasižymi atkaklia ir permaininga kova. Taip ir įvyko.

Ryžtingai pradėję susitikimą varėniškiai gana greitai išsiveržė į priekį ir po taiklių Rimanto Palevičiaus, Remigijaus Čepulio, Tautvydo Mikalausko ir Arminio Grigėno įvarčių bei mūsų vartininko Eimanto Mikučionio atremto rezulatyviausio „Granito“ puolėjo V.Drevinsko mesto 7 m baudinio „Ūla“ įpusėjus kėliniui pirmavo 7:3, 11:5. Tačiau tai nepalaužė patyrusių varžovų. Suaktyvinę gynybą jie po truputį pradėjo švelninti skirtumą. Tad komandos išėjo poilsio „Ūlai“ pirmaujant 16:13.

Antrasis kėlinys prasidėjo ryžtingomis kauniečių atakomis. Suaktyvinę gynybą jie stengėsi kuo greičiau surengti kontrišpuolius, per kuriuos ypač pavojingi buvo greitakojai Paulius Šarkauskas ir Aurimas Balčiūnas. Tad laimėję 15 minučių atkarpą – 7:4, granitiečiai išlygino rezultatą – 20:20. O čia dar „dviminutę“ pražangą padarė pagrindinis „Ūlos“ žaidėjas T.Mikalauskas. Kauniečiams pavyko išnaudoti kiekybinį pranašumą ir apversti rezulktatą savo naudai – 24:22. Bet darniai žaisdami mūsų vyrai Šarūno Krisiulevičiaus, R.Čepulio ir A.Grigėno metimais vėl išsiveržė į priekį – 26:25. Tačiau V.Novickio auklėtiniai vėl sugebėjo įmesti du įvarčius be atsako, o čia dar R.Čepuliui nepavyko realizuoti 7 m baudinio. Tad likus žaisti mažiau nei pusę minutės varžovai pirmavo – 27:26. Bet „Ūla“ vėl rado jėgų paskutinei atakai ir varžovbai buvo priversti neleistinu būdu stabdyti R.Čepulio metimą. Šį kartą prie 7 m baudos linijos stojo A.Grigėnas ir rizikingu, bet taikliu metimu (permetė kamuolį per varžovų vartininką) išlygino rezultatą – 27:27.

Nugalėtojams išaiškinti buvo paskirtas pratęsimas – du kėlinukai po 5 minutes. Pirmąjį dzūkai sužaidė fantastiškai. Po A.Grigėno, Š.Krisiulevičiaus ir dviejų T.Mikalauską pakeitusio Ž.Grigėno įvarčių „Ūla“ pirmavo 31:29. Drama prasidėjo antrojo kelinuko pabaigoje, kai dzūkams pirmaujant 34:30, likus žaisti pusantros minutės vienas po kito už pražangas ginantis buvo pašalinti iš aikštelės Ž.Grigėnas, o po to ir R.Palevičius. Tad neskaitant vartininkų, 4 varėniškiai liko kovoti su 6 kauniečiais. Varžovai puolė lyginti santykį, bet paskutinę minutę R.Čepulio pelnytas įvartis buvo lemiamas. „Ūla“ išvargo sunkią, bet pelnytą pergalę – 35:34 ir iškopė į finalą. Mūsų komandai įvarčius pelnė: R.Čepulis – 12, A.Grigėnas – 9, T.Mikalauskas, Š.Krisiulevičius, Ž.Grigėnas, R.Palevičius – po 3, K.Ikasala – 2. „Granito“ lyderiai P.Šarkauskas ir A.Balčiūnas atitinkamai pasižymėjo po 10 ir 7 kartus.

Čempionams šampano neprireikė

Po sunkios pergalės pusfinalyje, sekmadienį Varėnos „Ūlos“ laukė lemiamas susitikimas su šalies čempionais - Klaipėdos „Dragūno“ rankininkais, kurie kelią į finalą prasiskynė nugalėdami Vilniaus „Šviesą“ – 33:30 (18:12). Mūsų vyrų treneris Rolandas Markinas prieš rungtynes neslėpė, kad jį slegia nerimas: ar po išvakarėse sužaistų labai sunkių rungtynių varėniškiams, nepratusiems žaisti dvi dienas iš eilės, užteks jėgų lemiamam susitikimui su kur kas „ilgesnį“ atsarginių suolelį turinčiais ir šį sezoną kur kas didesnę žaidimo praktiką sukaupusiais klaipėdiečiais. Užbėgant už akių galima pasakyti, kad abejonės nepasitvirtino. Dar prieš susitikimo pradžią buvo matyti, kaip susikaupę ir pasiryžę pergalei atiduoti visas jėgas į naująją Pasvalio sporto komplekso aikštelę įėjo nekalbūs Varėnos „Ūlos“ vyrai. Sekmadienio rytmetį su treneriu kruopščiai išnagrinėję „Dragūno“ žaidimą, varėniškiai buvo sudarę turėjusį uostamiesčio rankininkų veiksmus kaustyti žaidimo planą. Pagal jį „Ūlai“ ginantis labai svarbi užduotis buvo patikėta Kęstučiui Ikasalai, kuris turėjo asmeniškai dengti pavojingiausią „Dragūno“ puolėją ir žaidimo organizatorių Beną Petreikį, paprastai per rungtynes pelnantį po 10 ir daugiu įvarčių. „Spąstai“ buvo parengti ir kitam varžovų snaiperiui Remigijui Vaičekauskui. Tad nuo pirmų rungtynių minučių įvykiai aikštėje pakrypo ne taip, kaip tikėjosi čempionai, o B.Petreikis šį kartą sugebėjo įmesti tik 4, o R.Vaičekauskas – 1 įvartį.

Tiesa, iki pirmojo kėlinio vidurio pirmavo tai viena, tai kita komanda, o 16-tą minutę buvo lygu – 9:9. Bet po to varėniškiai spurtavo ir nutolo – 11:9, 14:11, 17:12, o poilsio išėjo pirmaudami prieš „Dragūną“ – 19:15. Net 6 įvarčiai iš jų priklausė Remigijui Čepuliui.

Sėkmės įkvėpti dzūkai labai ryžtingai pradėjo antrą žaidimo pusę ir po R.Palevičiaus, A.Grigėno, R.Čepulio ir T.Mikalausko įvarčių padidino savo persvarą iki 7 įvarčių – 23:16. Deja, po to mūsiškiai, kaip sakoma, įkrito į „duobę“. Aktyviai žaisdami šalies čempionai per šešias minutes ženkliai sušvelnino santykį – 21:23. O čia dar trečią pražangą besigindamas padarė vienas mūsų komandos lyderių T.Mikalauskas ir turėjo apleisti aikštelę iki susitikimo pabaigos. Laimė, dzūkai nepalūžo. Visų pirma, puikiai per šias rungtynes savo vartus gynęs „Ūlos“ vartininkas Eimantas Mikučionis atrėmė kelias šimtaprocentines varžovų atakas, o po to – ir 7 m baudinį. Per tą laiką brolių Grigėnų ir R.Čepulio pastangomis „Ūla“ vėl padidino savo persvarą ir likus žaisti 5 min. pirmavo 28:24. Ir nors uostamiesčio atstovai žūtbūt stengėsi išvengti pralaimėjimo, paskutinę rungtynių minutę tašką gražiu metimu padėjo mūsų komandos senbuvis Š.Krisiulevičius. Taip „Ūla“ šventė pergalę rezultatu 30:27 ir iškovojo LRT taurę. Per šias rungtynes 10 (4 ir 7 m baudinių) pelnė R.Čepulis, po 5 – T.Mikalauskas ir A.Grigėnas, po 3 – Š.Krisiulevičius ir R.Palevičius, po 2 – K.Ikasala ir Ž.Grigėnas. „Dragūno“ komandoje pasižymėjo M.Dumčius – 8 įvarčiai ir D.Jasinskas- 6, E.Griežė į savo buvusių bendraklubių vartus įmetė 1 įvartį.

Beje, apie tai, kad „Dragūnas“ sekmadienį gali pralaimėti, dar prieš rungtynių pradžią „signalizavo“ įdomus įvykis. Paremti savo komandos iš uostamiesčio į Pasvalį buvo atvykę apie 50 sirgalių. Tikėdamiesi „Dragūno“ pergalės, į sporto salę jie ėjo prisipirkę šampano. Tačiau prie pat arenos nutrūko krepšio rankenos ir nukritę ant šaligatvio vyno buteliai sudužo. Ar tai buvo „likimo pirštas“, galima tik spėlioti... O štai Varėnosa „Ūlos“ komanda, tądien iškovojusi įspūdingiausią pergalę klubo istorijoje, šampano tikrai nusipelnė. Jie buvo apdovanoti garbingu prizu – LRT rankinio taure, kurios savo žaidimu tikrai buvo verti. Belieka priminti, kas iškovojo šį apdovanojimą. Tai – vartininkai E.Mikučionis ir M.Brūzgė, žaidėjai – R.Palevičius, Ž.Grigėnas, D.Leknickas, K.Ikasala, D.Cichockas, E.Sereičikas, L.Valaika, E.Kalanta, R.Kavaliauskas, T.Mikalauskas, Š.Krisiulevičius, G.Barysas, R.Čepulis ir A.Grigėnas, kuris buvo pripažintas geriausiu turtyro žaidėju.

altIr moterys – lyderės

Beje, šis rašinys būtų nepilnas, jei nepažymėtume ir buvusių Varėnos sporto mokyklos auklėtinių, dabar žaidžiančių moterų grupėje LRT taurę iškovojusioje Kauno „ACME-Žalgirio“ komandoje, kuri finale nesunkiai įveikė sostinės „SM Tauro-Vilniaus kolegijos“ rankininkes – 46:26 (23:11). Tai štai per šias rungtynes nugalėtojų ekipoje rezultatyviausios buvo visos keturios varėniškės – Neringa Palionytė, kuri nuo antradienio dar pradėjo eiti ir Lietuvos rankinio federacijos atsakingosios sekretorės pareigas; Gintarė Lydekaitė, Audinga Kniubaitė, pelniusios po 7 įvarčius, ir Gabija Vidūnaitė - 4. Tad turnyrą Pasvalyje galima pavadinti tikra VARĖNOS RANKINIO ŠVENTE.

Nuotr.

Varėnos sporto mokyklos auklėtines (iš kairės) Gabiją Vidūnaitę, Gintarę Lydekaitę, Audingą Kniubaitę ir Neringą Palionytę su auksine pergale pasveikino pirmasis Varėnos rankininkų treneris, Varėnos r. meras Vidas Mikalauskas