Pradžia Sportas Varėnos aviamodeliuotojai pradėjo sportinį sezoną

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Varėnos aviamodeliuotojai pradėjo sportinį sezoną PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 27 Gegužė 2013 09:03

Gegužės 18 dieną Madžiūnuose, Trakų rajone, šalies aviamodeliuotojai pradėjo 2013 metų laisvo skridimo aviamodelių sportinį sezoną. Čia vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir aviamodelių sporto federacijos organizuotos „Lietuvos taurė 2013“ (mokinių) ir „Pasagos taurė 2013“ (suaugusiųjų) aviamodelių sporto varžybos.

Pagal varžybų reglamentą, dalyviai varžėsi F-1-A, F-1-B, F-1-C,F-1-P, F-1-G ir F-1-H klasių modeliais.

Varžybų pradžioje oro sąlygos leido pasiekti palyginti aukštus modelių laisvo skrydžio rezultatus, tačiau artėjant vidudieniui pakilęs stiprokas 5-6 m/s vėjas ir aukšta oro temperatūra pateikė nemalonių siurprizų aviamodeliuotojams ir teisėjams. Stiprūs termikai ir gūsingas vėjas nešė lėktuvėlius apie 2 km link Madžiūnų gyvenvietės ar šalia jos esančio miško, todėl modelių paieška tapo sudėtinga ir ilgai trunkanti. Dėl šios priežasties dalis aviamodeliuotojų negalėjo laiku sugrįžti į startų aikšteles ir toliau tęsti varžybų. Taip atsitiko ir Varėnos aviamodeliuotojams Edvardui ir Emiliui Žilinskams, kurie modelius atgavo tik pasibaigus varžyboms ir praleidus po keletą turų, iš tolesnės kovos pasitraukė. Kiek geriau sekėsi Justinui Bartkevičiui, kuris startavo su sklandytuvo F-1-A klasės modeliu visuose 5 turuose, tačiau surinkti 779 taškai bei užimta 7 vieta turnyrinėje lentelėje nepradžiugino. Sėkmingai šių modelių klasėje varžęsis Martynas Gudaitis, surinkęs 799 taškus, iškovojo antrą vietą tarp jaunių ir šeštą bendroje įskaitoje. Bet vėl buvo priverstas nusileisti patirties vis daugiau įgaunančiai bendraamžei Utenos atstovei M. Jakutytei (930 tšk.), kuri ir tapo varžybų nugalėtoja antrus metus iš eilės jaunių amžiaus grupėje ir prizininke tarp suaugusiųjų. Jos komandosdraugas Šarūnas Taraškevičius surinkęs 554 taškus liko trečias.

F-1-B klasės modeliais varžęsis varėniškis Virginijus Ivančikas taip pat negalėjo pasigirti puikiu rezultatu ir turėjo tenkintis tik 5 vieta (752 tšk.). Nugalėtoju tapo V. Kaunietis iš Panevėžio, surinkęs maksimalų 960 taškų skaičių. Antra ir trečia vieta pasidalino uteniškiai M. Paškauskas ir T. Mackus.

Po ilgos laiko pertraukos Virginijus Furmaniukas bandė sugrįžti į aviamodeliavimo sportą, skraidindamas F-1-C klasės modelį, tačiau ir jam nebuvo lemta pasižymėti. Virginijui starto metu neįjungus modelio mechaninio programavimo įrenginio, modelio skrydis tapo neprognozuojamas ir tik atsitiktinumo dėka nusileido pievos ribose, tačiau patyrė avariją.

Tradiciškai atkakli ir permaininga kova vyko tarp mažųjų varžybų dalyvių, kurie skraidino sklandytuvų F-1-H modelius. Tačiau ir čia varėniškių laukė įvairios staigmenos. Labiausiai „pasižymėjo“ varžybų debiutantas Aironas Klusovskis, sugebėjęs aviamodelį sukulti į šalia startų aikštelių stovėjusį autobusą. Davidas Patapovas permainingai startuodamas visus 5 turus, nesugebėjo išlaikyti stabilaus rezultato ir liko 4 turnyrinės lentelės vietoje. Labiausiai nusivilti turėjo daugkartinis šių varžybų prizininkas Paulius Grochiackis, kuris smuktelėjo į 5 vietą. Bendrą padėtį varžybų rezultatų suvestinėje pagerino tik Dovydas Dureiko, kuris po itin sėkmingo 5 turo pakilo į 3 prizinę vietą (409 tšk.). Čia pirmą ir antrą vietas iškovojo Biržų atstovai M. Urbonas ir R. Pilkauskas (458 ir 414 tšk.).

Aviamodeliuotojų sportinis sezonas jau prasidėjo, todėl reikia tikėtis, kad pasimokę iš patirtų klaidų ir nesėkmių, Varėnos aviamodeliuotojai toliau džiugins mus savo pasiekimais iki pat rudens pelnydami pergales ir prizines vietas įvairiose laisvo skridimo aviamodeliais varžybose.

Raimondas ŽILINSKAS

 
Pradžia Sportas Varėnos aviamodeliuotojai pradėjo sportinį sezoną

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien394
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę927
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14282
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843281

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją