Pradžia Sportas Varėnos „Ūla“ + Šalčininkų „Sokol“ =?

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Varėnos „Ūla“ + Šalčininkų „Sokol“ =? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Virgilijus Mundrys   
Pirmadienis, 05 Vasaris 2018 13:00

Finansinių sunkumų prispausta Varėnos „Ūlos“ rankinio komanda išgyvena sunkų laikotarpį - po pirmojo VIVUS.LT rankinio lygos čempionato rato vieni „Ūlos“ žaidėjai nutarė pereiti į kitas komandas, o keletą kitų pakirto sunkios traumos. Tad klubo vadovai nutarė kooperuotis su Šalčininkų rankinio atstovais bei pasiūlyti Lietuvos pirmos lygos čempionate dalyvaujančiai kaimynų „Sokol“ komandai tapti dukterine „Ūlos“ ekipa...

altPraėjusį šeštadienį „Ąžuolo“ sporto salėje prieš Kauno „Granito-Kario“ vyrus stojusios „Ūlos“ sudėtyje pirmą kartą pasirodė trys Šalčininkų rankininkai - Kevinas Žalis, Artūras Šibeka ir Raimondas Sokolovas

 

Virgilijus Mundrys

Praėjusią savaitę VIVUS.LT rankinio lygos čempionato dalyviai sužaidė vienuoliktojo turo susitikimus. Sunkų laikotarpį išgyvenantis Varėnos „Ūlos“ rankininkų kolektyvas, besiruošdamas susitikimui su pirmenybių lydere Kauno „Granito-Kario“ ekipa, turėjo spręsti ne tik su žaidimu susijusias problemas. Apie tai, kad Varėnos rajono savivaldybė, tvirtindama biudžetą, šiam sezonui „Ūlos“ komandos išlaikymui skyrė per pusę mažesnes lėšas nei ankstesniais metais, jau buvo rašyta ne kartą. Todėl netenka stebėtis, kad per pirmą čempionato ratą susikaupė didesnė nei pusantro tūkstančio eurų skola. Ir jei komanda nesusilauks konkrečios pagalbos, ji turi tendenciją didėti. O tai savo ruožtu kėlė abejonių, ar geriausia mūsų rajono komanda per savo 27 dalyvavimo respublikinėse ir tarptautinėse varžybose metus, ne kartą garsinusi Varėnos sportą pergalėmis, medaliais ir 2015 metais iškovota Lietuvos rankinio federacijos taure, iš viso pajėgūs baigti šių metų pirmenybes.
Nenuostabu, kad atsidūrę aklavietėje klubo vadovai apie susidariusią padėtį turėjo informuoti Varėnos savivaldybės merą Algį Kašėtą. Juolab, kad sunkumai, su kuriais dabar susiduria „Ūla“, buvo prognozuojami dar praėjusį rudenį. Tada meras teigė suprantąs, kad norint siekti aukštesnių rezultatų, reikia didesnių resursų. Ir pažadėjo, kad „dėl tolesnių rėmimo formų ir galimybių pastangos tikrai bus dedamos“. Savo žodžio rajono vadovas lyg ir stengėsi laikytis. Atsirado rėmėjų, kurie komandai panoro padėti, bet, kaip parodė praktika, to buvo per mažai.
Matyt neveltui sakoma, kad bėdos po vieną nevaikšto. Tad netenka stebėtis, kad po pirmojo čempionato rato vieni „Ūlos“ žaidėjai nutarė pereiti į kitas komandas, o visą būrį kitų pakirto sunkios traumos. Tad klubo vadovams teko sukti galvas, kaip išbristi iš susidariusios padėties. Ir buvo nutarta kooperuotis su Šalčininkų rankinio atstovais bei pasiūlyti Lietuvos pirmos lygos čempionate dalyvaujančiai kaimynų „Sokol“ komandai tapti dukterine „Ūlos“ ekipa. Mūsų kaimynus pasiūlymas tenkino, nes sutartyje buvo numatyta, kad ji abiems pusėms nepateiks jokių finansinių įsipareigojimų, bet abu kolektyvai, reikalui esant, galės vienas kitą sustiprinti savo žaidėjais.
Kaip tai atrodo praktikoje, Varėnos sporto mėgėjai galėjo pamatyti praėjusį šeštadienį, kai „Ąžuolo“ sporto salėje prieš Kauno „Granito-Kario“ vyrus stojusios „Ūlos“ sudėtyje pirmą kartą pasirodė trys Šalčininkų rankininkai - Kevinas Žalis, Artūras Šibeka ir Raimondas Sokolovas. Aišku, naujokams buvo sunku prisiderinti prie varėniškių žaidimo, bet vyrai stengėsi, o pirmasis jų net sugebėjo į kauniečių vartus įmesti tris įvarčius.
Nepaisant visų sunkumų, „Ūlos“ rankininkai buvo pasiryžę rimtai pasipriešinti čempionato lyderiams. Ir tai rodė didesnę dalį kėlinio, su varžovais žengdami koja kojon. Iš pradžių po trijų taiklių Kęstučio Ikasalos įvarčių šeimininkai pirmavo 3:0. O kai kauniečiai rezultatą išlygino 4:4, jis ilgokai buvo lygus - 5:5, 8:8, 9:9. Deja, tuo metu susidūręs su varžovu pirštą išsinarino ir rungtynių negalėjo tęsti vienas mūsų puolimo lyderių Justas Lynikas. Tuo tarpu varžovai sustiprino gynybą ir nutolo. „Granitas-Karys“ laimėjo kėlinį 20:12. Antras kėlinys jau priklausė svečiams, kurie šventė pergalę - 44:20.
Per šias rungtynes mūsų komandai įvarčius pelnė: K.Ikasala - 8; T.Markiavičius ir K.Žalis - po 3; R.Palevičius, D.Leknickas, E.Sereičikas, L.Sužiedelis, J.Lynikas ir S.Vadzeika - po 1. Kauniečių komandos lyderis M.Urbonas pasižymėjo 12 įvarčių.
Kitos šio turo rungtynės baigėsi tokiais rezultatais: Šiaulių SM „Dubysa - Gubernija“ - 24:25 (11:10); Kauno KTU - Klaipėdos „Dragūnas“ - 25:41 (11:21); HC „Utena“ - Alytaus „Varsa-Stronglasas“ - 19:44 (9:20). Čempionate pirmauja Kauno (20 tšk.), Klaipėdos (16) ir „Šviesos“ (16) komandos, o Varėnos „Ūla“ (1) - aštunta.

 
Pradžia Sportas Varėnos „Ūla“ + Šalčininkų „Sokol“ =?

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien505
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2725
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12089
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841088

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 14
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją