Pradžia Sveikata 91 proc. vaikų aplinkoje yra girtaujama

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

91 proc. vaikų aplinkoje yra girtaujama PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 16 Lapkritis 2015 10:38

altLapkričio 16-20 d. trečiajį kartą Europoje minima Informavimo apie alkoholio žalą savaitė (The Awareness Week on Alcohol Related Harm- AWARH). Šių metų tema – Europos Alkoholio Strategija: metas veikti!

 

91 proc. vaikų aplinkoje yra girtaujama

Bent vieną kartą metuose nuo 50 iki 80 proc. žmonių patiria vienokią ar kitokią žalą dėl kito asmens girtumo. Nuo alkoholio apsvaigę asmenys įvykdo 75% viso smurto artimoje aplinkoje ir 75% smurto viešosiose vietose, o nužudymų atveju ši dalis yra dar didesnė.

Pastaruoju metu Lietuvoje įvykusios skaudžios nelaimės keliuose dėl neblaivių vairuotojų kaltės ir baisios žudynės Kražiuose yra siaubingi aiškiai visuomenėje matomi alkoholį vartojančio asmens žalos kitiems nei pats geriantysis pavyzdžiai.

Fizinis ir psichologinis smurtas, kelių eismo įvykiai, šeimų tarpusavio ryšių problemos, finansiniai sunkumai, išgąstis viešoje vietoje, priekabiavimas, padariniai vaikams dėl kito žmogaus alkoholio vartojimo, nėštumo metu vartoto alkoholio sukelti vaisiaus apsigimimai – tai pagrindiniai geriančiojo sukelti neigiami padariniai kitiems žmonėm.

Skaudžiausias neigiamas pasekmes dėl kito asmens girtumo patiria vaikai ir moterys. Europoje atliktas tyrimas rodo, kad šeimose, kuriose gyvena žalingai alkoholį vartojantis arba priklausomas nuo jo asmuo, vaikai patiria didžiulį stresą: jie bijo savo tėčio arba mamos (atitinkamai 57% ir 32% ), yra buvę fizinio smurto namuose liudininkais (40% vaikų nurodė matę, kaip tėtis smurtauja prieš mamą), tapę smurto aukomis patys (12% vaikų buvo užgauti, sužeisti arba kitaip nuskriausti savo tėčio).

Atsižvelgiant į aplinkybę, kad Lietuvoje alkoholio suvartojama ženkliai daugiau nei kitose Europos šalyse, galima įtarti, kad šios problemos mastai mūsų šalyje yra dar didesni. Apskritai beveik visi vaikai (91%), kurių artimoje aplinkoje yra girtaujama, yra patyrę vienokią arba kitokią skriaudą iš neblaivių suaugusių tėvų.

Tokie vaikai užaugę kelis kartus dažniau suserga priklausomybės ligomis ir depresija nei jų bendraamžiai, vaikystėje neturėję tokios patirties.

Lapkričio 16-20 d. trečiajį kartą Europoje minima Informavimo apie alkoholio žalą savaitė (The Awareness Week on Alcohol Related Harm- AWARH).  Šių metų tema – Europos Alkoholio Strategija: metas veikti!

 
Pradžia Sveikata 91 proc. vaikų aplinkoje yra girtaujama

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien498
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2718
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12082
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841081

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją