Pradžia Sveikata Ar nuo persivalgymo gali išgelbėti virškinimą skatinanti tabletė?

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Ar nuo persivalgymo gali išgelbėti virškinimą skatinanti tabletė? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 03 Vasaris 2014 10:46

altGydytoja dietologė Lina Viniarskaitė teigia, jog yra susiformavusi ydinga nuomonė, kad galima be saiko valgyti ir vartoti alkoholį, o pošventinio persivalgymo padarinius esą bus galima lengvai įveikti išgėrus kone stebuklingą tabletę.

„Virškinimo fermentai yra vaistai ir tai yra medikamentinė pagalba, kai būtina pagerinti sutrikusį virškinimą. Pirkti juos ir vartoti su mintim, kad persivalgysiu, išgersiu vaistų ir viskas bus gerai, – yra visiška nesąmonė ir taip tikrai neturėtų būti.

Žmogus ir yra žmogus, kad galėtų save valdyti. Nereikia persivalgymo padarinių skubėti malšinti virškinimo fermentais. Be abejo, jie yra reikalingi kaip medikamentinė gydytojo paskirta pagalba, bet nereikėtų savo nuožiūra tokių vaistų vartoti bet kada. Nereikia laukti stebuklų iš virškinimą pagerinančių, kepenis „valančių“ maisto papildų arba kažkokių kitų tablečių bei žolelių preparatų, net nežinant jų tikslios sudėties. Tai gali pridaryti daugiau žalos nei naudos“, - įspėja gydytoja dietologė L. Viniarskaitė.

Pasak pašnekovės, pajutus akivaizdžius persivalgymo simptomus, reikėtų skubėti ne į vaistinę, o pirmiau pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti būtinus tyrimus. „Dėl persivalgymo dažniausiai sutrinka virškinimas, jaučiasi sunkumas pilve, galbūt kąsnio stovėjimas, pykinimas, gali būti rūgšties jausmas burnoje, rėmens ėdimas, gali atsirasti skausmai pilve, tuštinimosi sutrikimai. Persivalgymas gali sukelti ne tik virškinimo, kepenų funkcijos sutrikimus, bet ir daug pavojingesnį kasos uždegimą - pankreatitą. Dėl šių priežasčių raginu nesiimti savigydos, kuri gali sukelti rimtų komplikacijų, o atlikus būtinus tyrimus ir išsiaiškinus tikrąsias negalavimų priežastis, užkirsti kelią ligoms“, - teigia dietologė.

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos valdybos pirmininkė gydytoja Eglė Marciuškienė pataria esant virškinimo sutrikimams pirmiausia atlikti skrandžio, kepenų ir kasos funkciją rodančius kraujo tyrimus, o esant pakitimams kreiptis pagalbos į gastroenterologą ir dietologą.

„Pirminei virškinimo sistemos diagnostikai naudojami biocheminiai kepenų fermentų tyrimai. Taip pat būtina išsitirti, ar nėra skrandyje gyvenančios Helicobacter pylori bakterijos, kuri sukelia gastritą, opaligę ir net skrandžio vėžį. Visi šie tyrimai atliekami iš kraujo mėginio ir yra prieinami bet kurioje pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje ar laboratorijoje“, - aiškina gydytoja E. Marciuškienė.

Higienos instituto duomenimis, pagal mirtingumą 2012 metais virškinimo sistemos ligos buvo tarp moterų trečioje, o tarp vyrų – ketvirtoje vietoje po širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, onkologinių susirgimų ir traumų. Nuo virškinimo sistemos ligų 2012 m. Lietuvoje mirė 1160 arba 5,6 proc. visų mirusių vyrų ir 905 moterys arba 4,5 proc. visų mirusių moterų. Mirčių nuo virškinimo sistemos ligų dažniausios priežastys yra lėtinis kepenų pažeidimas.

Parengė E.S.

 
Pradžia Sveikata Ar nuo persivalgymo gali išgelbėti virškinimą skatinanti tabletė?

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien127
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1132
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10201
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872194

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją