Pradžia Sveikata

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Trečiadienis, 24 Gegužė 2017

Sveikata
Trys taisyklės, kurios padės sutaupyti vaistinėje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 08 Sausis 2016 10:40

altValstybinė ligonių kasa (VLK) ragina žmones elgtis racionaliai ir pasinaudoti galimybėmis sutaupyti, įsigyjant Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų kompensuojamųjų vaistų.

Skaityti daugiau...
 
Migrenos skausmus efektyviai mažinantis prietaisas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 23 Gruodis 2015 09:44

altPasak psichologų, Kalėdos — tai papildomos atsakomybės ir pokyčių kasdienėje rutinoje metas. Žmonių minios parduotuvėse ir mieste, alkoholis, nesveikas maistas ir persivalgymas, dūkstantys namus aukštyn kojomis verčiantys vaikai ne vienam sukelia įtampą, o su ja patiriamas stresas ir galvos skausmai. Tai ypač aktualu žmonėms, kenčiantiems nuo migrenos, įtampos sukeltų galvos skausmų, kadangi padidėjęs stresas, įtampa gali būti tas dirgiklis, kuris sukelia papildomą skausmo priepuolį.

Viena iš veiksmingiausių ir saugiausių migrenos, įtampos sukelto ir kitokio pobūdžio galvos skausmų gydymo priemonių, rekomenduojamų neurologų, tai medicininis prietaisas „Cefaly“.

Naujai atlikto klinikinio tyrimo rezultatai patvirtina, jog „Cefaly” medicininis prietaisas labai veiksmingai mažina skausmus net 81% migrenos sergančių žmonių.

Klinikiniu tyrimu nustatyta, jog „Cefaly“, pirmasis neurostimuliacijos prietaisas, kuriuo JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) oficialiai suteikė leidimą prekiauti kaip veiksmingai mažinančiu migrenos skausmus medicininiu prietaisu, labai palengvina būklę net 81 proc. migrena sergančių pacientų.

Klinikinio tyrimo rezultatai buvo publikuoti tarptautiniame moksliniame žurnale „The Journal of Headache and Pain”. Recenzuotame straipsnyje teigiama, jog migrena sergantys žmonės, kuriems dažnai pasireikšdavo epizodiniai skausmo priepuoliai be auros ir kurie naudojosi prietaisu 20 minučių per dieną ne mažiau nei du trečdalius rekomenduojamo 60 dienų nuoseklaus gydymo kurso, pajuto didelį palengvėjimą. Tyrimas truko 10 mėnesių, jame dalyvavo 2 313 tiriamųjų. Remdamasi tyrimo rezultatais, FDA patvirtino, jog prietaisas saugiai ir ektyviai malšina migrenos skausmus.

„Tai yra reikšmingas mūsų ankstesnio teiginio apie didelį „Cefaly” veiksmingumą patvirtinimas”, - pažymėjo dr. Pierre Rigaux, šį prietaisą gaminančios Belgijos kompanijos „Cefaly Technology” vadovas. „Mes žinojome, jog „Cefaly” yra saugus su ypač minimaliu galimu šalutiniu poveikiu, tačiau dabar mes įsitikinome, jog jis ne tik sumažina migrenos skausmo priepuolių dažnį keturiems iš penkių pacientų, tačiau sumažina ir skausmo stiprumą paties priepuolio metu”.

Šis naujausias tyrimas atskleidė, jog naudojantis „Cefaly” prietaisu galvos skausmo intensyvumas migrenos priepuolio metu smarkiai sumažėja. Ankstesnieji tyrimai akcentuodavo tik migrenos priepuolių prevenciją.

Dr. Antonio Russo ir profesorius Alessandro Tessitore kartu su Galvos skausmų centru bei Neapolio universiteto Medicinos, Chirurgijos, Neurologijos, Metabolizmo ir senėjimo mokslų departamentais atliko šį tyrimą ir padarė išvadą, jog „Cefaly” technologija „dėl didelio efektyvumo ir saugumo yra pirmiausiai pasirinktina priemonė gydant migreną tam tikrai migrena sergančių pacientų grupei”. Jie taip pat teigia, jog „Cefaly” yra efektyvi prevencinė priemonė migrenos skausmo priepuoliams retinti, ypač tiems pacientams, kurie negali arba nenori kasdien vartoti medikamentų.

„Cefaly” nėra vaistas. Tai vientintelis prietaisas, kurį patvirtino JAV FDA migrenos prevencijai. Prietaisas, skleisdamas silpnus elektros impulsus, stimuliuoja trišakį nervą ir retina migrenos priepuolius bei mažina jų intensyvumą. Stimuliacija neturi jokio šalutinio poveikio, taigi „Cefaly“ yra saugus ir jį gali naudoti net ir nėščios moterys bei vaikai nuo aštuonerių metų.

Prietaisu prekiaujama JAV, Kanadoje, daugelyje Europos šalių. Jį galima įsigyti ir Lietuvoje.

Parengė R.V.

 
8 onkologinės ligos tiesiogiai siejamos su alkoholio vartojimu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Ketvirtadienis, 26 Lapkritis 2015 12:16

altAlkoholiniuose gėrimuose esantis etanolis pagal Pasaulio sveikatos organizaciją ir Tarptautinę vėžio mokslinių tyrimų agentūrą yra klasifikuojamas kaip pirmos grupės kancerogenas. Pirmai grupei priklauso medžiagos, kurių kancerogeniškumas (t.y. galimybė sukelti vėžį) yra įrodytas remiantis moksliniais tyrimais ir nustatytas priežastinis ryšys tarp tam tikros medžiagos ir galimybės išsivystyti vėžiniams susirgimams.

Alkoholio vartojimas yra siejamas su šiomis vėžio formomis: lūpos, gerklų, burnos ertmės ir ryklės piktybiniais navikais, stemplės, gaubtinės žarnos, tiesiosios žarnos, krūties piktybianiais navikais, kepenų ir intrahepatinių tulžies takų piktybiniais navikais.

Skaityti daugiau...
 
Saldus melas apie naudingas alkoholio savybes PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 20 Lapkritis 2015 12:45

 

alt

Ateina penktadienio vakaras. Baigėsi sunki darbų savaitė. Reikia atsipūsti, reikia pamaitinti sielą ir atsipalaiduoti… Ir štai rankoje puikuojasi vyno taurė ar šalto alaus stiklinė. Neatskiriama susitikimų su draugais, gimtadienių ir pačių įvairiausių progų dalis. Kad ir ta proga yra tiktai Antradienis. Mano akis pagauna straipsniai apie alkoholio privalumus. Privalumų prirašyta begalės: nuo stipresnių kaulų iki širdies ligų rizikos mažinimo. Niekada nesiginčysiu su tokių priemonių naudojimu iš išorės – jei žmonės plaudami plaukus alumi pastebi jų žvilgesį, o kvapas nieko neatbaido, tai galbūt tai tikrai neša šiokią tokią naudą. Bet šampūno negeriame, kad ir kiek vitaminų surašyta ant buteliuko. O moksliniai tyrimai paneigia bet kokias prielaidas apie alkoholio naudą organizmui.

Skaityti daugiau...
 
„Jaunimo linijos“ vadovas: su depresija susiduriame dažniau, nei esame linkę pripažinti PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Antradienis, 17 Lapkritis 2015 10:45

altEmocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“ startuoja su kampanija „Padovanok ausį“, kuri skirta atkreipti dėmesį į itin aktualią problemą – depresiją ir kitus emocinius sunkumus. Kampanijos tikslas – suteikti galimybę kiekvienam būti išgirstu.

http://padovanokausi.lt/

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis123SekantisPabaiga »

Pradžia Sveikata

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Reklaminis skydelis
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien267
mod_vvisit_counterVakar287
mod_vvisit_counterŠią savaitę855
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę2249
mod_vvisit_counterŠį mėnesį7767
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį9884
mod_vvisit_counterViso533654

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 3
Tavo IP: 54.158.221.251
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją