Pradžia Sveikata

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 23 Spalis 2018

Sveikata
Išmaniųjų prietaisų šviesa - pavojinga PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 12 Birželis 2017 12:36

altMėlyna šviesa, kurią skleidžia kasdien mūsų naudojami išmanieji prietaisai, televizorius, saulė bei LED ir fluorescencinės lemputės, gali kenksmingai paveikti akies tinklainę ir paskatinti geltonosios dėmės degeneracijos vystymąsi. Dėl šios ligos gali sutrikti gebėjimas skaityti, vairuoti ar net atpažinti žmonių veidus. Specialistai teigia, kad užbėgti už akių žalingam mėlynos šviesos poveikiui gali padėti tinkami akinių lęšiai.

Paveikia tinklainę

„Mėlynos šviesos spinduliai yra labai skvarbūs – jie pereina visas akies terpes ir pasiekia tinklainę. Šių spindulių poveikis gali sukelti oksidacinį stresą, ypač jei mėlyna šviesa ilgai ir intensyviai veikia tinklainės fotoreceptorius. Pastarieji gali žūti, o tai gali paskatinti tinklainės geltonosios dėmės degeneracijos vystymąsi“, – aiškina oftalmologas, medicinos mokslų daktaras Saulius Galgauskas, penktadienį dalyvavęs didžiausių individualizuotų akinių lęšių gamintojų Baltijos bei Rytų Europos šalyse „Baltic Optical Dimension“ organizuotoje „Optikų konferencijoje BOD`17“.

Pasak jo, amžinė geltonosios dėmės degeneracija yra nuo daugelio faktorių priklausanti liga, tačiau mėlynos šviesos ilgalaikis poveikis skatina jos atsiradimą ir progresavimą.

Mėlynos šviesos blokavimas

Specialistai tikina, kad sumažinti neigiamą mėlynos šviesos poveikį gali padėti akinių lęšiai, praleidžiantys nekenksmingą mėlynos spalvos spektrą, o žalingą blokuojantys.

„Kai kuriuose išmaniuosiuose telefonuose galima naudoti specialų filtrą, apsaugantį akis. Tačiau mėlyną šviesą skleidžia ne tik telefonai, bet ir kompiuteriai, televizoriai, LED ir fluorescencinės lempos. Tokiu atveju geriausiai gali padėti speciali akinių lęšių danga. „BOD“ savo klientams siūlo „Blue Balance“ lęšius, apsaugančius nuo kenksmingų spindulių ir mažinančius akių nuovargį. Kita galimybė – akiniai, kurių jau pats lęšis yra pagamintas iš specialios medžiagos „Blue 420“, blokuojančios kenksmingą mėlyną šviesą“, – teigia „Baltic Optical Dimension“ pardavimų vadovas Tautvydas Monkeliūnas.

Natūralios mėlynos šviesos nauda

Pasak oftalmologo S. Galgausko, natūrali mėlyna šviesa žmogaus organizmui gali turėti teigiamą poveikį.

„Dienos šviesa palaiko sveiką žmogaus biologinį laikrodį. Natūraliai gaunama mėlyna šviesa padeda sureguliuoti cirkadinį ritmą – natūralius miego bei kėlimosi ciklus. Be to, ji pagerina atminties bei budrumo funkcijas, pakelia nuotaiką“, – teigia D. Galgauskas.

 
Trys taisyklės, kurios padės sutaupyti vaistinėje PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 08 Sausis 2016 10:40

altValstybinė ligonių kasa (VLK) ragina žmones elgtis racionaliai ir pasinaudoti galimybėmis sutaupyti, įsigyjant Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų kompensuojamųjų vaistų.

Skaityti daugiau...
 
Migrenos skausmus efektyviai mažinantis prietaisas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 23 Gruodis 2015 09:44

altPasak psichologų, Kalėdos — tai papildomos atsakomybės ir pokyčių kasdienėje rutinoje metas. Žmonių minios parduotuvėse ir mieste, alkoholis, nesveikas maistas ir persivalgymas, dūkstantys namus aukštyn kojomis verčiantys vaikai ne vienam sukelia įtampą, o su ja patiriamas stresas ir galvos skausmai. Tai ypač aktualu žmonėms, kenčiantiems nuo migrenos, įtampos sukeltų galvos skausmų, kadangi padidėjęs stresas, įtampa gali būti tas dirgiklis, kuris sukelia papildomą skausmo priepuolį.

Viena iš veiksmingiausių ir saugiausių migrenos, įtampos sukelto ir kitokio pobūdžio galvos skausmų gydymo priemonių, rekomenduojamų neurologų, tai medicininis prietaisas „Cefaly“.

Naujai atlikto klinikinio tyrimo rezultatai patvirtina, jog „Cefaly” medicininis prietaisas labai veiksmingai mažina skausmus net 81% migrenos sergančių žmonių.

Klinikiniu tyrimu nustatyta, jog „Cefaly“, pirmasis neurostimuliacijos prietaisas, kuriuo JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) oficialiai suteikė leidimą prekiauti kaip veiksmingai mažinančiu migrenos skausmus medicininiu prietaisu, labai palengvina būklę net 81 proc. migrena sergančių pacientų.

Klinikinio tyrimo rezultatai buvo publikuoti tarptautiniame moksliniame žurnale „The Journal of Headache and Pain”. Recenzuotame straipsnyje teigiama, jog migrena sergantys žmonės, kuriems dažnai pasireikšdavo epizodiniai skausmo priepuoliai be auros ir kurie naudojosi prietaisu 20 minučių per dieną ne mažiau nei du trečdalius rekomenduojamo 60 dienų nuoseklaus gydymo kurso, pajuto didelį palengvėjimą. Tyrimas truko 10 mėnesių, jame dalyvavo 2 313 tiriamųjų. Remdamasi tyrimo rezultatais, FDA patvirtino, jog prietaisas saugiai ir ektyviai malšina migrenos skausmus.

„Tai yra reikšmingas mūsų ankstesnio teiginio apie didelį „Cefaly” veiksmingumą patvirtinimas”, - pažymėjo dr. Pierre Rigaux, šį prietaisą gaminančios Belgijos kompanijos „Cefaly Technology” vadovas. „Mes žinojome, jog „Cefaly” yra saugus su ypač minimaliu galimu šalutiniu poveikiu, tačiau dabar mes įsitikinome, jog jis ne tik sumažina migrenos skausmo priepuolių dažnį keturiems iš penkių pacientų, tačiau sumažina ir skausmo stiprumą paties priepuolio metu”.

Šis naujausias tyrimas atskleidė, jog naudojantis „Cefaly” prietaisu galvos skausmo intensyvumas migrenos priepuolio metu smarkiai sumažėja. Ankstesnieji tyrimai akcentuodavo tik migrenos priepuolių prevenciją.

Dr. Antonio Russo ir profesorius Alessandro Tessitore kartu su Galvos skausmų centru bei Neapolio universiteto Medicinos, Chirurgijos, Neurologijos, Metabolizmo ir senėjimo mokslų departamentais atliko šį tyrimą ir padarė išvadą, jog „Cefaly” technologija „dėl didelio efektyvumo ir saugumo yra pirmiausiai pasirinktina priemonė gydant migreną tam tikrai migrena sergančių pacientų grupei”. Jie taip pat teigia, jog „Cefaly” yra efektyvi prevencinė priemonė migrenos skausmo priepuoliams retinti, ypač tiems pacientams, kurie negali arba nenori kasdien vartoti medikamentų.

„Cefaly” nėra vaistas. Tai vientintelis prietaisas, kurį patvirtino JAV FDA migrenos prevencijai. Prietaisas, skleisdamas silpnus elektros impulsus, stimuliuoja trišakį nervą ir retina migrenos priepuolius bei mažina jų intensyvumą. Stimuliacija neturi jokio šalutinio poveikio, taigi „Cefaly“ yra saugus ir jį gali naudoti net ir nėščios moterys bei vaikai nuo aštuonerių metų.

Prietaisu prekiaujama JAV, Kanadoje, daugelyje Europos šalių. Jį galima įsigyti ir Lietuvoje.

Parengė R.V.

 
8 onkologinės ligos tiesiogiai siejamos su alkoholio vartojimu PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Ketvirtadienis, 26 Lapkritis 2015 12:16

altAlkoholiniuose gėrimuose esantis etanolis pagal Pasaulio sveikatos organizaciją ir Tarptautinę vėžio mokslinių tyrimų agentūrą yra klasifikuojamas kaip pirmos grupės kancerogenas. Pirmai grupei priklauso medžiagos, kurių kancerogeniškumas (t.y. galimybė sukelti vėžį) yra įrodytas remiantis moksliniais tyrimais ir nustatytas priežastinis ryšys tarp tam tikros medžiagos ir galimybės išsivystyti vėžiniams susirgimams.

Alkoholio vartojimas yra siejamas su šiomis vėžio formomis: lūpos, gerklų, burnos ertmės ir ryklės piktybiniais navikais, stemplės, gaubtinės žarnos, tiesiosios žarnos, krūties piktybianiais navikais, kepenų ir intrahepatinių tulžies takų piktybiniais navikais.

Skaityti daugiau...
 
Saldus melas apie naudingas alkoholio savybes PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Penktadienis, 20 Lapkritis 2015 12:45

 

alt

Ateina penktadienio vakaras. Baigėsi sunki darbų savaitė. Reikia atsipūsti, reikia pamaitinti sielą ir atsipalaiduoti… Ir štai rankoje puikuojasi vyno taurė ar šalto alaus stiklinė. Neatskiriama susitikimų su draugais, gimtadienių ir pačių įvairiausių progų dalis. Kad ir ta proga yra tiktai Antradienis. Mano akis pagauna straipsniai apie alkoholio privalumus. Privalumų prirašyta begalės: nuo stipresnių kaulų iki širdies ligų rizikos mažinimo. Niekada nesiginčysiu su tokių priemonių naudojimu iš išorės – jei žmonės plaudami plaukus alumi pastebi jų žvilgesį, o kvapas nieko neatbaido, tai galbūt tai tikrai neša šiokią tokią naudą. Bet šampūno negeriame, kad ir kiek vitaminų surašyta ant buteliuko. O moksliniai tyrimai paneigia bet kokias prielaidas apie alkoholio naudą organizmui.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis1234SekantisPabaiga »

Pradžia Sveikata

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien360
mod_vvisit_counterVakar424
mod_vvisit_counterŠią savaitę784
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3204
mod_vvisit_counterŠį mėnesį9031
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį11144
mod_vvisit_counterViso765869

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 12
Tavo IP: 54.161.100.24
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją