Pradžia Sveikata Bus daugiau pigesnių vaistų

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Antradienis, 26 Kovas 2019

Bus daugiau pigesnių vaistų PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Antradienis, 28 Gegužė 2013 07:14

Nuo gegužės 14 d. įsigalioja naujas Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas - apie 400 vaistų bus galima įsigyti be priemokos, apie 250 vaistų su priemoka iki 5 litų, jei jie yra kompensuojami 100 proc.

Naujajame kainyne įrašyti 1876 vaistai, sudarytos 457 vaistų grupės pagal pavadinimą, vartojimo būdą, formą, paskirtį. Į kainyną įrašyti 103 nauji, pigesni generiniai vaistai (naujais prekiniais pavadinimais), 288 vaistams sumažėjo gamintojo deklaruotos kainos, 1025 vaistams sumažėjo bazinės kainos.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) duomenimis, 2012 m. kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos priemonėms įsigyti buvo išrašyta apie 12 mln. receptų, o jų kompensavimui išleista apie 661 mln. litų, pacientai primokėjo už juos apie 159 mln. litų.

Pernai net 1,15 mln. pacientų - apie 38 proc. šalies gyventojų - vartojo kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

Daugiausiai kompensuojamųjų vaistų tradiciškai suvartoja pensinio amžiaus žmonės - praėjusiais metais juos vartojo 46 proc. visų vyresnių kaip 60 metų asmenų. Kompensuojamuosius vaistus taip pat vartojo 34 proc. darbingo amžiaus asmenų ir 20 proc. vaikų.

Pacientas savo gydytojo ar farmacijos specialisto turėtų pasiteirauti, ar jam skirtas vaistas turi analogų, už kuriuos primokėti reikėtų mažiau.

Pagal dabar galiojančią tvarką, vaistinėse įrengtuose monitoriuose galima pamatyti perkamų vaistų (ne tik kompensuojamųjų) pagal tam tikrą bendrinį pavadinimą sąrašą. Monitoriaus pirmoje eilutėje nurodomas pigiausias vaistas, už kurį primokėti reikėtų mažiausiai, o apačioje - brangesnieji. Visiems Lietuvoje parduodamiems vaistams keliami nustatyti kokybės reikalavimai, todėl ir pigesnis vaistas yra toks pats kokybiškas, kaip ir brangesnis.

Be to, pacientui svarbu žinoti, kad visose vaistinėse turi būti pigiausių to paties bendrinio pavadinimo grupės vaistų, esančių didmeninės prekybos rinkoje. Vaistinėms privalu turėti visų vaistų, įrašytų į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Šiame sąraše yra kraujospūdį mažinantys, skausmą malšinantys, širdies veiklą gerinantys vaistiniai preparatai, taip pat vaistai kvėpavimo sistemos ligoms, virškinimo trakto ir metabolizmo ligoms gydyti, antibiotikai infekcinėms ligoms gydyti ir kiti dažniausiai pacientams skiriami kompensuojamieji vaistai, kurių priemoka būtų mažiausia. Keičiantis Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynui, koreguojamas ir Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašas.

Parengė R.V.

 
Pradžia Sveikata Bus daugiau pigesnių vaistų

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien393
mod_vvisit_counterVakar533
mod_vvisit_counterŠią savaitę926
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3991
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14281
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso843280

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 8
Tavo IP: 54.198.92.22
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją