Pradžia Sveikata Energetiniai gėrimai – nuo 18 metų

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Energetiniai gėrimai – nuo 18 metų PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Pirmadienis, 09 Birželis 2014 12:25

altSeimas, priėmęs Maisto įstatymo pataisas, uždraudė parduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims

Pagal naują teisinį reguliavimą, energiniu gėrimu laikomas nealkoholinis gėrimas, kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino, nesvarbu, iš kokio šaltinio, arba kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino ir vienos ar kelių kitų centrinę nervų sistemą stimuliuojančių medžiagų (gliukurono laktono, inozitolio, guaranino, ginsenozidų, ginkmedžių ekstrakto, taurino ar kt.). Energiniame gėrime gali būti ir angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų, amino rūgščių, maisto priedų, vaisių sulčių ar augalų ekstraktų.

 

Įstatyme įtvirtintas draudimas parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims. Energinių gėrimų pardavėjai turi teisę, o kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 18 metų, privalo iš perkančio energinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateikia jo tapatybę patvirtinančio dokumento, energinių gėrimų pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam energinius gėrimus.

Įstatymo pataisas inicijavusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė džiaugėsi, kad dar 2009 metais pradėtą sunkų ir ilgą darbą dėl šių sveikatai itin žalingų gėrimų pardavimo uždraudimo nepilnamečiams lydėjo sėkmė.

Iki šiol energiniai gėrimai parduotuvėse paprastai buvo išdėstyti prie gaiviųjų gėrimų, tarsi tam tikra gaiviųjų gėrimų rūšis, tačiau taip nėra. Retas vaikas ar paauglys žino, kokį poveikį sveikatai turi šie gėrimai. Pagrindinė veiklioji energinių gėrimų sudedamoji dalis yra kofeinas, kuris kartu sąveikoje su kitomis energiniame gėrime esančiomis medžiagomis yra itin nenaudingas organizmui, todėl didžiausias pavojus sveikatai yra šių medžiagų perdozavimas, kuris pasireiškia ypatingu poveikiu centrinei nervų sistemai bei kardiovaskulinei sistemai. O tai yra ypač pavojinga augančiam organizmui.

Įstatymo nuostatos notifikuotos Europos Komisijoje, ir Lietuva tapo pirmąja valstybe Europoje, kuri tinkamai reglamentavo energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams.

Įstatymo pataisos priimtos 88 balsavus už ir 6 parlamentarams susilaikius.

Pataisos įsigalios 2014 m. lapkričio 1 d. Iki to laiko Vyriausybė arba jos įgaliota institucija turi priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

Parengė R.V.

 
Pradžia Sveikata Energetiniai gėrimai – nuo 18 metų

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien486
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2706
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12070
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841069

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 10
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją