Pradžia Sveikata „Jaunimo linijos“ vadovas: su depresija susiduriame dažniau, nei esame linkę pripažinti

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

„Jaunimo linijos“ vadovas: su depresija susiduriame dažniau, nei esame linkę pripažinti PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Antradienis, 17 Lapkritis 2015 10:45

altEmocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“ startuoja su kampanija „Padovanok ausį“, kuri skirta atkreipti dėmesį į itin aktualią problemą – depresiją ir kitus emocinius sunkumus. Kampanijos tikslas – suteikti galimybę kiekvienam būti išgirstu.

http://padovanokausi.lt/

 

„Jaunimo linijos“ vadovas psichologas dr. Paulius Skruibis sako, kad su depresija ir įvairiais emociniais sunkumais mes susiduriame žymiai dažniau, nei esame linkę pripažinti. „Daugelį problemų galime įveikti patys, ypač, jei aplink yra palaikančių žmonių. Jeigu išgyvename depresiją, svarbu kreiptis pagalbos į specialistus – psichologus ar psichiatrus. Tačiau net ir sulaukiant tinkamos profesionalų pagalbos, emocinio palaikymo poreikis išlieka aktualus, - pasakoja kampanijos iniciatorius P. Skruibis.

Anot jo, kampanija „Padovanok ausį“ yra skirta visiems jauniems žmonėms, nes sunkumai, depresija gali ištikti kiekvieną ar jo artimąjį. „Visi turime draugų, kuriems teko išgyventi sunkias akimirkas. Galbūt mes to net nežinojome ar nepastebėjome, nes neretai depresija slepiasi po besišypsančiais veidais. Tuo tarpu mūsų draugai nėra tikri, kad gali su mumis pasidalinti savo išgyvenimais, bijo pasirodyti silpni,  nenori varginti savo problemomis, nerimauja, ar bus suprasti“, - apie problemą sako  „Jaunimo linijos“ vadovas.

Kampanijos „Padovanok ausį“ tikslas - suteikti galimybę kiekvienam būti išgirstu. Socialiniuose tinkluose žmonės jau dabar dalinasi virtualiomis ausimis, taip parodydami, kad jie nėra abejingi artimųjų problemoms ir yra pasiryžę patys išklausyti arba sunkią akimirką ragina kreiptis į „Jaunimo linijos“ savanorius.

Padovanoti ausį ar tiesiog paremti „Jaunimo liniją“ galima skambinant trumpuoju numeriu 1407 (auka - 2,9 Eur) arba internetinėje svetainėje adresu: www.padovanokausi.lt. Čia taip pat yra platesnės informacijos apie kampaniją ir depresiją bei patarimų, kaip sunkią akimirką padėti sau ir kitam.

Ženkliai prie paramos prisidėjo bei daug ausų padovanojo ir telekomunikacijų bendrovė „TEO LT“. Jie jau 13 metų yra „Jaunimo linijos“ rėmėjai. Kampaniją įgyvendinti padeda Europos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas.

Emocinės paramos tarnyba „Jaunimo linija“ jau beveik ketvirtį amžiaus padeda jauniems žmonėms telefonu bei internetu teikdama emocinę pagalbą 24/7. Savanoriai negauna jokio finansinio atlygio už savo darbą, tačiau „Jaunimo linijai“ reikalingos lėšos savanorių mokymams, koordinavimui bei darbo sąlygoms užtikrinti. Valstybė padengia trečdalį išlaidų, o pusė sumos surenkama iš privačių įmonių bei asmenų. Nepaisant to, kad per paskutinius kelis metus „Jaunimo linijos“ emocinė parama tapo keturis kartus labiau pasiekiama, skambučių vis dar sulaukiama daugiau, nei tarnyba turi galimybių atsiliepti. „Jaunimo linija“, startuojanti su kampanija „Padovanok ausį“, tikisi ne tik atkreipti dėmesį į jaunimo emocines problemas, bet ir surinkti lėšų, reikalingų savanorių darbui.

Depresijos pavojaus ženklai

Depresija gali ištikti nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, šalies, kurioje gyveni, pinigų, kuriuos uždirbi ar studijuojamo dalyko. Tai labiausiai paplitęs sutrikimas pasaulyje. Matyt, nerastume žmogaus, kuris nėra patyręs bent vieno depresijos epizodo savo gyvenime.

 Atpažinti, jog esi linkęs į depresiją yra pirmas ir svarbiausias žingsnis norint sau padėti. Jei atpažįsti keletą iš žemiau pateiktų požymių – ypač pirmus du – ir jie kartojasi, tai gali reikšti, kad tave kankina depresija:

Jautiesi beviltiškai ir bejėgiškai.

Dingo susidomėjimas draugais ir veiklomis, kuriomis anksčiau užsiimdavai.

Didžiąją laiko dalį jautiesi pavargęs.

Sutriko miegas ar apetitas.

Sunku susikaupti – užduotys, kurios anksčiau buvo lengvos, dabar atrodo sunkios ar neįveikiamos.

Sunku kontroliuoti savo neigiamas mintis, net jei labai stengiesi.

Esi irzlus, nekantrus, greit supyksti - labiau nei įprastai.

Vartoji daugiau alkoholio ar imiesi kitų pavojingų veiklų.

 
Pradžia Sveikata „Jaunimo linijos“ vadovas: su depresija susiduriame dažniau, nei esame linkę pripažinti

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien483
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2703
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12067
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841066

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją