Pradžia Sveikata Ligos sujauktą gyvenimą į vėžes grąžino operacija

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Ligos sujauktą gyvenimą į vėžes grąžino operacija PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Živilė   
Pirmadienis, 18 Vasaris 2019 11:00
alt
Gydytojas oftalmologas mikrochirurgas V. Kilius
 
Liga progresavo keletą metų
Dar neseniai Varėnos rajono gyventoja p. Elena buvo įsitikinusi, kad ją ėda kažin kokia onkologinė liga. Mat 54 metų moteris per trejus metus tapo beveik akla. Per regėjimo lauką uždengusį rūką ji nebeatpažindavo už keturių metrų esančio žmogaus. „Kai kurie pažįstami pykdavo, kad nesisveikinu. Priekaištus išklausydavau tylėdama, nes nesinorėjo kiekvienam pasakotis, kad aš jų tiesiog nematau“, – ne vienerius metus trukusią pusaklio žmogaus gyvenimo kankynę iki šiol su siaubu prisimena moteris. P. Elenai regėjimas trikti pradėjo prieš keletą metų. Matyti ji pradėjo lyg per rūką, vis sunkiau buvo įžiūrėti smulkius daiktus, skaityti ir rašyti akiniai mažai tepadėdavo, spalvos išbluko ir tapo neryškios. Moteris kreipėsi į arčiausiai jos gyvenamosios vietos esančius medikus. Gydytojai kataraktą nustatė ne iš karto, bet netgi tiksliai sužinojusi, kokia liga temdo jos akis, p. Elena sakė operuotis ryžosi ne iš karto.
 
Vienintelis gydymo būdas – operacija
Regėjimui vis prastėjant, p. Elena nutarė nebedelsti. Ji sako, kad Varėnos medikai rekomendavo kreiptis į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą įsikūrusį Vilniuje, V. Grybo gatvėje, kur moderniausia įranga ištiriamos akys, nustatomos ligos, atliekamos operacijos. Sutuoktinio lydima moteris atskubėjo į Vilnių, kur ją apžiūrėjęs gydytojas oftalmologas mikrochirurgas V. Kilius patvirtino, kad p. Elenai katarakta. Katarakta – tai akies lęšiuko liga. Sveikas lęšiukas yra skaidrus ir pralaidus šviesai. Ligai jį paveikus, lęšiukas susidrumsčia, šviesa nebegali prasiskverbti į akį. Dėl tokio sutrikimo žmogus pradeda prasčiau matyti, daiktai aplinkui atrodo neryškūs, lyg gaubiami rūko. Tampa sunku vairuoti automobilį tamsiu paros metu, nes labai akina šviesos, blogiau matyti saulėtą dieną, nebetinka anksčiau nešioti akiniai. Regėjimas vis blogėja, kol žmogus galiausiai pradeda skirti tik šviesą nuo tamsos.Vienintelis kataraktos gydymo būdas – operacija, kurios metu susidrumstęs lęšiukas pašalinamas ir pakeičiamas dirbtiniu. Jei neoperuojama, liga pasibaigia visišku apakimu – žmogus praranda regėjimą ir nebegali gyventi be artimųjų pagalbos.
 
Pasaulį išvydo iš naujo
P. Elenos operacija, kurią atliko tas pats akių gydytojas mikrochirurgas Vaidas Kilius, praėjo sklandžiai. „Jokių nemalonių pojūčių nepatyriau, nes per operaciją miegojau, medikų balsus girdėti pradėjau tik viskam baigiantis“, – patirtą kataraktos operaciją, kuri tęsėsi pusę valandos, prisimena p. Elena. Kadangi operacija buvo atlikta po pietų, moteris iki kitos dienos ryto pasiliko vienoje iš Medicinos diagnostikos ir gydymo centre įrengtų patogių palatų. „Personalas manimi labai rūpinosi, nuolat teiravosi, kaip jaučiuosi, klausinėjo ar ko nepageidaučiau“, – privačios medicinos įstaigos darbuotojų dėmesiu pacientui stebėjosi ir gėrėjosi p. Elena. Tvarstis nuo operuotos moters akies buvo nuimtas jau kitos dienos rytą. Anot p. Elenos, patyrusi, kad išoperuota akimi mato be priekaištų, kurį laiką tiesiog negalėjo atitokti. „Jaučiausi, lyg pasaulį matyčiau iš naujo. Prieš išvykdama namo kaip smalsi mokinė ekskursijoje apžiūrėjau gražiausiais Vilniaus vietas“, – visiškai atgavusi regėjimą operuota akimi džiaugėsi moteris.
 
Po operacijos – į namus
P. Elenai, kaip ir kitiems Medicinos diagnostikos ir gydymo centro pacientams, kataraktos operacija buvo atlikta  ultragarso aparatu, kuris laikomas itin patikimu ir labai saugiu: susidrumstusį lęšiuką išsiurbus, aparatas automatiškai sustabdo procesą ir kiti akies audiniai lieka nepažeisti. Juo galima saugiai išoperuoti net ir labai įsisenėjusią kataraktą. Pacientai pasveiksta ir regėjimą atgauna labai greitai – jau net keletą valandų po operacijos ar kitą dieną. Dažniausiai operacija trunka iki pusvalandžio, jei katarakta užleista ar komplikuota – kiek ilgiau. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre išoperuoti pacientai gali ir jau tą pačią dieną, po 1–2 valandų, vykti į namus. Regėjimas atgaunamas tuoj pat po operacijos, jei nėra kitų akies ligų. Po kataraktos operacijos 95 proc. pacientų atgauna 50–100 proc. regėjimo. Žmogus vėl gali imtis visų įprastinių darbų ir pomėgių, o kataraktos keltus nemalonumus pamiršti lyg jų ir nebūtų buvę.
 
NEMOKAMAS IŠTYRIMAS DĖL KATARAKTOS OPERACIJOS
VšĮ Varėnos ligoninė kartu su Medicinos diagnostikos ir gydymo centru kviečia į nemokamas gydytojo oftalmologo-mikrochirurgo V. KILIAUS konsultacijas ir ištyrimą dėl kataraktos operacijos. Konsultacijos ir tyrimai bus atliekami  š. m. kovo 2 d. nuo 9 iki 14 val. VšĮ Varėnos ligoninė adresu M. K. Čiurlionio g. 61, Varėna. Būtina išankstinė registracija tel. 8 612 82370. Vietų skaičius ribotas, su savimi turėkite šeimos gydytojo siuntimą.
 
Pradžia Sveikata Ligos sujauktą gyvenimą į vėžes grąžino operacija

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien187
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2951
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12315
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841314

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 15
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją