Pradžia Sveikata Medikai lengvai „dalina“ neįgalumą

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Medikai lengvai „dalina“ neįgalumą PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 10 Vasaris 2014 12:42

altSocialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitikime su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Andriukaičiu pristatė paskutinių neįgalumo lygio ir darbingumo lygio nustatymo kontrolinių patikrinimų išvadas bei pakvietė skubiai kartu spręsti paaiškėjusias problemas

Pasak ministrės, rezultatai sukrečiantys ir reikalaujantys skubių sprendimų. Per 2013 m. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) pateikė beveik 8000 papildomų užklausų gydantiems gydytojams dėl papildomų medicininių duomenų ir dokumentų pateikimo.

Taip pat aplankė beveik 1800 asmenų namuose, siekiant patikrinti gydytojų įvertintą asmens savarankiškumą (Barthel indeksą), ir nustatė apie 30 proc. neatitikimų. Tai pat nustatyta daugiau smulkesnių, tačiau tolimesniems sprendimams pripažinti ar ne neįgalumą svarbių aplaidumo faktų, tokių kaip: diagnozės nepagrįstos tyrimų rezultatais (laboratoriniai, instrumentiniai tyrimai) ne visada pateikiamos specialistų konsultacijų išvados ir jas patvirtinantys dokumentai, gydytojų pateiktuose siuntimuose į NDNT diagnozės ir asmens savarankiškumo įvertinimas (Barthel metodas) pateikiami netikslūs ir neatitinka realios asmens sveikatos būklės.

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, pirmoji grandinė, kuri yra dažnai ir lemiama, nustatant negalią, yra gydantis gydytojas, todėl labai svarbu, kad žmogus jau pirmoje grandyje gautų kokybišką ir išsamų rezultatą.

NDNT, siekdama geresnių rezultatų, įsivedė kokybės vadybos sistemą, padidino sprendimų priėmimo skaidrumą, ženkliai padidino NDNT teritorinių skyrių priimamų sprendimų planinių ir neplaninių patikrinimų skaičių, prailgino sprendimų apskundimo laiką.

Tačiau, kaip pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė, trūksta geranoriško bendradarbiavimo iš gydančių gydytojų pusės, todėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo pakeisti dalį teisės aktų, kad NDNT specialistai galėtų pasitelkti nepriklausomus ekspertus, taip pat siūlo sukurti gydytojų, išrašančių siuntimus, kontrolės ir atsakomybės sistemą bei atsakomybės taikymo tvarką.

Parengė E.S.

 
Pradžia Sveikata Medikai lengvai „dalina“ neįgalumą

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien523
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2743
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12107
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841106

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 21
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją