Pradžia Sveikata Nesiseka mokslai – galbūt kaltas prastas regėjimas?

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Ketvirtadienis, 23 Gegužė 2019

Nesiseka mokslai – galbūt kaltas prastas regėjimas? PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 16 Rugsėjis 2013 09:19

Pasak specialistų, prastas regėjimas gali būti pagrindinė problemų moksluose priežastis, nes mokinys tiesiog nepakankamai gerai įžiūri tai, kas parašyta lentoje ar priešais jį atverstoje knygoje. Didžioji dalis informacijos, kurią vaikas gauna mokykloje, yra vizuali. Tad jei vaikas nekaip mato, jis paprasčiausiai neturi galimybių įsisavinti visų žinių, dėl to jam sunku sutelkti dėmesį, prisiminti, ką sužinojo naujo.

„Pagrindinė ir bene didžiausia vaikų regėjimo bėda – tai trumparegystė, nemažai diagnozuojama ir toliaregystės, taip pat astigmatizmo atvejų, kai dėl pastovaus regimo vaizdo iškraipymo vaikams skiriami akinukai nuolatiniam naudojimui“, - tvirtina gydytoja oftalmologė Vaiva Nasvytienė. Pasak jos, mokyklinio amžiaus vaikų regėjimas pasikeisti gali itin greitai, ir ypač šiame išmaniųjų technologijų amžiuje, tad tėvai prasidėjus mokslo metams turėtų būti budrūs. „Verta susirūpinti pakartotine regėjimo patikra, jei pastebima, kad vaikas kliuvinėja už nedidelių daiktų ar baldų, neįžiūri toliau esančių daiktų ar žmonių, jei dažnai skundžiasi galvos ar akių skausmais, pernelyg dažnai mirkčioja ar trina akis, jei jam sunku atsiminti, tai ką perskaitė arba jis skaito iš itin artimo atstumo. Žiūrėjimas prisimerkus ar pakreipus galvą, paraudusios, traiškanojančios ar žvairuojančios akys – taip pat signalai, kad specialistui reikia pasirodyti nedelsiant“, - pastebi gydytoja.

 

Akims į sveikatą:

- Akis stiprina mėlynių uogos, geltonos, raudonos ir oranžinės spalvos vaisiai bei daržovės, žalios lapinės daržovės, įvairios grūdinės kultūros, žuvų taukai.

- Treniruotės akims. Mokantis patartina daryti reguliarias pertraukėles – maždaug kas 20 min leisti akims 20-30 s pailsėti. Labai veiksminga dažniau pamirksėti, nepasukant galvos pažiūrėti į skirtingas puses, aukštyn, žemyn, užsimerkti ir pamasažuoti akių vokus.

- Tinkamas atstumas nuo monitoriaus dirbant ar žaidžiant kompiuteriu. Jei kompiuterio monitoriaus įstrižainė – 15 colių, atstumas nuo jo turėtų būti ne mažesnis nei 60-70 cm. Jei monitorius didesnis, sėdėti nuo kompiuterio reikėtų dar toliau.

 

 
Pradžia Sveikata Nesiseka mokslai – galbūt kaltas prastas regėjimas?

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien154
mod_vvisit_counterVakar373
mod_vvisit_counterŠią savaitę1159
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3372
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10228
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį15718
mod_vvisit_counterViso872221

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 16
Tavo IP: 54.234.227.202
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją