Pradžia Sveikata Visi septyni varėniškių žirgai - prizininkai

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Šeštadienis, 23 Kovas 2019

Visi septyni varėniškių žirgai - prizininkai PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Giružis   
Pirmadienis, 10 Vasaris 2014 12:32

altIš Sartų žirgų lenktyvnių varėniškiai grįžo itin gerai nusiteikę – visi 7 žirgai, dalyvavę lenktynėse, pelnė prizines vietas, o pats Varėnos žirgyno savininkas varėniškis Stanislovas Kėrys iškovojo tris prizines vietas

Vasario 1-ąją į tradicines ristūnų lenktynes „Sartai 2014“ gausiai susirinkusius žirgų sporto entuziastus nudžiugino net tys trasos rekordai. Visi jie pasiekti paskutiniajame, „Didžiojo žiemos prizo“, kurį tradiciškai steigia šių lenktynių organizatorė – Žemės ūkio ministerija, važiavime.

 

Plojimais buvo pasitiktas iki šios dienos gyvavusio rekordo autorius, varėniškis, Dubičių žemės ūkio bendrovės sportininkas Stanislovas Kėrys, su žirgu Sakalu 2012 metais greičio kartelę pakėlęs iki 2 min. 03,219 sek. Šįkart S. Kėrys su Dusetų hipodrome pirmąkart bėgusiu žirgu Pronto Ribb rekordinę kartelę pakėlė iki 2 min. 01,961 sek., tačiau šis rezultatas varėniškiui leido džiaugtis tik trečiąja prizine vieta. Dar greitesnis buvo trasos rekordą su tuo pačiu Sakalu pagerinęs Estijos sportininkas Jevgenijus Ivanovas (2 min. 01,163 sek.), tačiau ir šis rezultatas užtikrino svečiui tik antrąją vietą.

Stanislovas Kėrys „Giružiui“ sakė, jog pirmąkart visi 7 žirgai laimėjo prizines vietas, tai itin džiugina. „Tikėjomės ir šiek tiek geriau, bet turėjom abejonių, kadangi paskutines savaites buvo sunku treniruotis – kietas takas Varėna-Perloja neleido išnaudoti žirgų galimybių. Bet savo užsibrėžtus tikslus įvykdėme“, - pasakojo S. Kėrys.

Kitą sekmadienį, vasario 16 d., žirgų ristūnų lenktynės vyks Lazdijų hipodrome, ten bus galima išvysti ir mūsų komandą, sėkmės jiems.

Dienos nugalėtoju tapo uteniškis Egidijus Gudonis su žirgu Rodney Augustinu. Nugalėtojo laikas, o tuo pačiu ir naujasis trasos rekordas – 2 min. 00,775 sek. Tiek jis sugaišo 1609 metrų distancijoje. Nugalėtoją ir trasos rekordininką šiltai pasveikino „Didįjį žiemos prizą“ įteikęs žemės ūkio ministras prof. Vigilijus Jukna, akcentavęs, jog dėl tokių puikių akimirkų, tampančių didžiausiu renginio traukos centru, verta rengti šias tradicines lenktynes ir nekantriai jų laukti metus.

Būtent siekti naujų rekordų, įspūdingų lenktynių prie starto linijos išsirikiavusius 58 varžybose dalyvaujančius važnyčiotojus, žirginio sporto gerbėjus ir visus į Dusetas susirinkusius žiūrovus atidarydami šventę linkėjo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, žemės ūkio ministras V. Jukna, varžybų organizacinio komiteto nariai, šios sporto šakos veteranai, teisėjai.

Jau pirmasis lenktynių „Sartai 2014“ važiavimas, kuriame 8 žirgų važnyčiotojai varžėsi dėl Kūno kultūros ir sporto departamento prizo, padovanojo žiūrovams atkaklią, įsimintiną kovą, kurią laimėjo pirmas 1609 metrų distancijos finišą su Ladybird Va Bene kirtęs varėniškis (alytiškis ?) Eimantas Klebauskas. Jis trasoje sugaišo 2 min. 07,442 sek.

Antrojo tarptautinio važiavimo dalyviai, kovoję dėl „Arvi“ prizo, varžėsi ilgiausioje – 3200 metrų distancijoje, kurios finišą su bėru Švedijos eržilu Up To Belle pirmas kirto važnyčiotojas iš Estijos Jevgenijus Ivanovas.

Dėl Lietuvos Respublikos vyriausybės įsteigto „Eikliojo žirgo prizo“ 1609 metrų distancijoje varžėsi septynių žirgų važnyčiotojai, o pergalę čia šventė Varėnos rajono Dubičių žemės ūkio bendrovės sportininkas Stanislovas Kėrys su eržilu Ingo Sanna. Nugalėtojas trasoje sugaišo 2 min. 08,866 sek.

Dėl „Vičiūnų grupės Agroholdingo prizo“ važnyčiotojai jėgas išmėgino nestandartinėje 2400 m distancijoje. Sėkmė ir vėl lydėjo estą J. Ivanovą, šįkart važnyčiojusį žirgą Sir Nile ir trasą įveikusį per 3 min. 12,440 sek.

Lietuvos Respublikos Seimo prizą iškovojo Aurimas Sakalovas su prancūzų veislės ristūne Truffe Au Chocolat. Aurimas distanciją įveikė per 2 min 07,170 sek.

2400 m distancijoje sportininkai varžėsi dėl Biržų žemtiekimo prizo, kurį iškovojo su Gepardu važiavęs Egidijus Gudonis, distanciją įveikęs per 3 min. 20,418 sek.

„Zarasų krašto“ prizas iškeliavo į Varėną. Jį laimėjo S. Kėrys, šįkart važnyčiojęs Amerikos ristūną Don Star ir distanciją baigęs per 2 min. 10,562 sek. „Dusetų krašto“ prizu džiaugėsi širvintiškė Diana Kvakšytė. Ji su žirgu Gajumi trasoje sugaišo 2 min. 07,231 sek.

Jauniausiasis lenktynių dalyvis, penkiolikmetis Paulius Zakšauskas pelnė Prezidento Algirdo Brazausko prizą, kuriuo kasmet pagerbiamas jauniausias lenktynių dalyvis. O vyriausiąjį varžybų dalyvį, 83 metų Pauliaus senelį Joną Zakšauską savo prizu pagerbė jį įteikęs Seimo narys Artūras Paulauskas.

Apie Sartų lenktynes prieš 75-erius metus

Bėgūnų lenktynės Dusetose. Šiais metais bėgūnų lenktynės buvo plačiau suorganizuotos. Jos tęsėsi dvi dienas, būtent, vasario 2-3 d. Lenktynių pažiūrėti buvo atvykęs ministras pirmininkas V. Mironas, žemės ūkio ministras J. Skaisgiris, žemės ūkio rūmų dir. Jakubauskas ir apie 100 įvairių ekskursijų. Apie 1 val. gatvėse pasirodė bėgūnai, dalyvaują lenktynėse. Įvyko gražus jų paradas. Iš viso pražygiavo 112 bėgūnų. Jų tarpe ir jaunieji ūkininkai.

Lenktynes atidarė ministras pirmininkas, ragindamas dusetiškius ir toliau auginti greitus ir gražius žirgus. Lenktynininkai buvo suskirstyti į tris klases. Anglų mylią, 1609 m, greičiausiai nuvažiavo ūkin. Stankūnas iš Obelių vl. Jis skirtą distanciją nuvažiavo per 3,07 min. (pernai pasiektas rezultatas 2,56 min.). Reikia pasakyti, kad lenktynes trukdė didelės pusnys.

Be to, lenktynės buvo transliuojamos per radiją. Lenktynių pažiūrėti buvo atskridę 3 civiliai ir 4 karo lėktuvai.

Antrąją dieną lenktynių programa buvo įdomi ir įvairi. Iš ryto įvyko jaunųjų ūkininkų spartaus važiavimo konkursas. Pirmąją vietą laimėjo jaun. ūkin. J. Daubaras, anglų mylią atvažiavęs per 3,30 min. Antrąją lenktynių dieną buvo praktikuojamos 5 km lenktynės. Pirmuoju atvažiavo ūkin. Kulys per 10,55 min. Bėgūnų, neįrašytų į klases, lenktynėse dalyvavo 34. Geriausiu laiku atvažiavo ūkin. Kaškevičius per 3,16 min. Visą antrąją dieną miestelyje vyko tradicinė mugė. Į lenktynes buvo atvykusi arklių remonto komisija, kuri nupirko kariuomenei 10 arklių. Pirmųjų vietų laimėtojams buvo išdalyta 3150 Lt vertės dovanų. Šių metų lenktynės praėjo gražiai ir įdomiai, nors ir buvo nepalankus oras. („Karys“, 1939 m., www.sartulenktynes.lt).

Eglė Stirbienė

 
Pradžia Sveikata Visi septyni varėniškių žirgai - prizininkai

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien202
mod_vvisit_counterVakar544
mod_vvisit_counterŠią savaitę2966
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12330
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841329

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 11
Tavo IP: 54.90.204.233
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją