Pradžia Švietimas Aptiktas naujas parazitinis virusas

„Giružis“ - Varėnos krašto bendruomenės laikraštis

Šiandien:_Penktadienis, 22 Kovas 2019

Aptiktas naujas parazitinis virusas PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Romana   
Trečiadienis, 07 Sausis 2015 06:38

Pasaulinės saugumo sprendimų lyderės ESET tyrėjai aptiko naują virusų šeimos kenkėją, kuris užblokuoja įrenginio ekraną ir tuo pačiu veikia kaip parazitinis virusas, užkrėsdamas failus kompiuteryje.

 

Pasak ekspertų, iki šiol kenkėjiškas programas buvo galima skirstyti į dvi pagrindines kategorijas: virusus, kurie blokuoja priėjimą prie įrenginio ar jo duomenų, o už atblokavimą sukčiai prašo užmokesčio. Taip pat kenkėjiškas programas, kurios šifruoja duomenis ir už jų atkodavimą prašo slaptažodžių ar kitų vartotojui jautrių duomenų.

„Šiuo atveju kenkėjas, pavadintas Win32/VirLock vardu, turi abi savybes ir išsiskiria iš tipinių kenkėjiškų virusų", - sako ESET saugumo sprendimams atstovaujančios įmonės „NOD Baltic" vadovas Tomas Parnarauskas.

Pasak T. Parnarausko, ši kenkėjiška programa užrakina įrenginio ekraną ir jame pasirodo lentelė su žinute, reikalaujančia išpirkos. Tuo pat metu virusas šifruoja egzistuojančius failus ir prideda juos prie užkrėstų vykdomųjų failų - veikia kaip parazitinis virusas.

ESET kenkėjiškų programų eksperto Roberto Lipovskio (Robrt Lipovsky) teigimu, programa verta dėmesio ir techniniu požiūriu. „VirLock yra polimorfinis virusas, todėl priklausomai nuo užkrėsto failo, jis kiekvieną kartą gali būti vis kitoks. Be to, ESET tyrėjų analizė atskleidė šioje programoje naudotus kelis šifravimo lygius, todėl akivaizdu, kad šis kenkėjas buvo sukurtas naudojant aukšto lygio programavimo įgūdžius", - teigia R. Lipovskis.

ESET saugumo ekspertai pabrėžia, kad duomenų vagystės išpirkai yra pamažu auganti viena kibernetinių grėsmių. Viena iš pastarųjų šiais metais ESET aptiktų atakų buvo Android/Simplocker - pirmas šifruojantis duomenis virusas Android įrenginiuose.

Pavieniai atvejai jau buvo fiksuoti socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, ištrinant vartotojo nuotraukas ir reikalaujant pinigų, kad jos būtų grąžintos. Nors tokie atvejai vis dar pavieniai, jų skaičius pamažu auga kartu su vartotojų mobilumo didėjimu.

ELTA

 
Pradžia Švietimas Aptiktas naujas parazitinis virusas

Vieta Jūsų reklamai

Čia galėtų būti Jūsų reklama
Galimi skydelių matmenys: 160x80 px

Reklama

Lankytojai

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien487
mod_vvisit_counterVakar640
mod_vvisit_counterŠią savaitę2707
mod_vvisit_counterPraeitą savaitę3688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį12071
mod_vvisit_counterPraeitą mėnesį18577
mod_vvisit_counterViso841070

Šiuo metu naršo (20 minučių duomenys): 6
Tavo IP: 54.242.115.55
,

Klausimėlis

Kurį metų laiką mėgstate labiausiai?
 

Rėmėjai

Dėkojame rėmėjams:
Reklaminis skydelis

Svetainę kūrė: D. Blažukienės Kompiuterių studija „Alfakompiuteriai“ - kompiuterių remontas, svetainių kūrimas, apmokymai ir paskaitos

Joomla! yra atvirojo kodo programinė įranga, kuriama ir platinama taikant GNU/GPL licenciją