Varėnos moksleivių kūrybos centras kviečia

0
610

Neformalus ugdymas suteikia galimybę vaikams atrasti save, lavina komunikabilumą, kūrybiškumą, iniciatyvą. Kaip iš didelės būrelių pasiūlos išsirinkti tinkamiausią? Kokia veikla geriausiai tiks vaikui? Ar atsiskleis jo gabumai? Tokie ir panašūs klausimai kyla tėvams artėjant rugsėjui. Išrinkti savo vaikui užsiėmimą, kur jis galėtų geriausiai save realizuoti, yra svarbus, bet tik pirmas žingsnis. Didžiausia tėvelių klaida, yra vaiko norų nepaisymas, o savo svajonių įgyvendinimas: jeigu mama svajojo piešti, vaikas nukreipiamas į dailės būrelį, o jeigu tėtis norėjo būti krepšininkas, vaikas, nors ir neturi duomenų , vedamas į krepšinio būrelį. Teisingiausia elgiasi tie tėvai, kurie į vaikų būrelius žiūri, kaip į saviraiškos būdą, teikiantį jiems malonumą. Juk tėvai geriausiai pažįsta savo vaiką, žino, kas jam geriausiai sekasi, nes parenkant būrelį pirmiausiai ir reikėtų atsižvelgti į tai. Judriems – reikia sportinių būrelių, ramesniems-keramikos, dailės, muzikos, kur jie galėtų save išreikšti. Taigi, parenkant būrelį geriausia tai daryti, tariantis su pačiu vaiku. Jeigu būrelio užsiėmimai bus vaikui mieli, pirmas žingsnis žengtas teisingas. Antras svarbus žingsnis- nuolatinis bendravimas ir pokalbiai, kokie pasiekimai ir nesėkmės, kaip jis jaučiasi būrelyje, kas jį jaudina ir džiugina, Yra vaikų, kurie sunkiai pritampa mokykloje, o būrelyje, suradę tinkamą terpę saviraiškai, ima ir atsiskleidžia
2019-20 m.m. vaikus ir jaunuolius nuo 5 iki 21 metų kviečiame lankyti Moksleivių kūrybos centro meninio ugdymo, techninės kūrybos, sporto ir kitus būrelius

Choreografijos studija
„Mikitukas“

Choreografijos studijoje „Mikitukas“ dėmesys skiriamas ne tik lietuvių liaudies šokių puoselėjimui, bet ir šiuolaikiniam šokiui. Mokydamiesi šokio judesių, vaikai išmoksta valdyti savo kūną, tobulėja jų laikysena, ritmo pojūtis ir lankstumas. Studijos šokėjai aktyviai koncertuoja, dalyvauja ne tik rajoniniuose, respublikiniuose renginiuose, bet ir tarptautiniuose konkursuose, šventėse bei festivaliuose. Mokestis už vieną mokslo metų mėnesį – 3 €.
Vokalinė grupė
Vokalinėje grupėje lavinami vaikų vokaliniai gebėjimai, praplečiamas muzikinis akiratis, lavinamas muzikinis skonis, klausa, ritmo pojūtis. Mokiniai dalyvauja įvairiuose rajoniniuose bei respublikiniuose renginiuose. Mokestis už vieną mokslo metų mėnesį – 2€.
Renginių organizatorių ir vedėjų būrelis „IMPRO“
Užsiėmimų metu mokiniai supažindinami su pagrindiniais renginio dramaturgijos ir režisūros aspektais, renginių organizavimo metodika, formomis, kompozicija, scenarijaus rašymo pagrindais, renginio vedėjo meistriškumo pagrindiniais principais. Jie veda įvairaus pobūdžio MKC bei rajoninius renginius. Būrelio programa skirta vyresnių klasių mokiniams.
Žaidžiame ir vaidiname
Šiame būrelyje vaikai žaidžia liaudies, vaidmenų, bendravimo bei judriuosius žaidimus. Didelis dėmesys skiriamas kūrybinės vaizduotės pratimams, vaidybinėms improvizacijoms bei kalbos įgūdžių lavinimui. Mokiniai mokomi vaidinti, raiškiai deklamuoti, vaizdžiai pasakoti. Ugdomi jų sceninės kultūros įgūdžiai bei noras domėtis menine veikla. Šio būrelio programa skirta I-VI klasių mokiniams.
Netradicinis muzikavimas
Būrelyje galima išmokti muzikuoti, jungiant įvairius tradicinius ir netradicinius instrumentus: ritminius, melodinius, styginius bei savadarbius. Mokiniai eksperimentuoja garsais, ugdoma jų kūno perkusija, kūrybiniai sumanymai.
Keramika
Būrelio užsiėmimų metu mokiniai supažindinami su moliu, jo savybėmis, skirtingais lipdymo būdais, molio deginimo bei glazūravimo technika. Jie gamina įvairius keramikos gaminius, juos eksponuoja parodose, dalyvauja dailės dirbinių mugėse.
Žaislų ir suvenyrų gamyba
Būrelyje mokiniai siuva minkštuosius žaislus bei gamina suvenyrinius darbelius. Jie mokomi saugiai naudotis siuvėjo darbo įrankiais, priemonėmis, siūti rankomis ir siuvamąja mašina. Mokiniai susipažindinami su audiniais, jų rūšimis, savybėmis, mokomi derinti spalvas, siuvamo žaislo brėžinį perkelti ant audinio, sukirpti, susiūti, atlikti meninę apdailą.
Liaudies meno tradicijų būrelis
Būrelio veikla siekiama atgaivinti ir puoselėti tautines tradicijas, ieškoti naujų išraiškos būdų puošti save, kitus ir aplinką. Mokiniai mokomi dekoratyvinio siuvinėjimo, peltakiavimo, skiautinių technikos ir kilimų rišimo pagrindų.
Grožis ir stilius
Būrelio užsiėmimų metu mokiniai supažindinami su mados teorija, tendencijomis, stiliaus, grožio paslaptimis. Ugdomas jų meninis, estetinis skonis, gebėjimas sukurti įvaizdį ir jį pritaikyti prie šiuolaikinio grožio etalono.
Aksesuarų gamyba
Mokiniai mokomi gaminti papuošalus bei aksesuarus, panaudojant įvairias technikas bei medžiagas. Lavinamas jų kūrybiškumas bei estetinis skonis. Sukurti darbeliai demonstruojami švenčių ir parodų metu.
Floristika
Floristikos būrelyje komponuojamos puokštės, susipažindinama su gamtinės medžiagos naudojimu interjerui ir eksterjerui puošti, įgyvendinami įvairūs kolektyviniai kūrybiniai projektai, dalyvaujama parodose.
Meninis konstravimas
Būrelio veiklos tikslas – vaikų kūrybiškumo ir vaizduotės ugdymas, mokymas pavaizduoti tai ką nori, pajusti ir suvokti nuotaiką, aplinką, lavinti vaizduotę, suprasti kitų meninę kūrybą. Mokiniai supažindinami su kompozicijos elementais bei tapybos pagrindais.
Kūrybos ir meno būrelis „Okeanas“
Vaikai mokomi piešti įvairiomis technikomis. Taip pat jie pina iš medienos juostelių įvairių formų krepšelius, vazeles, padėklus ir kt. darbelius. Mokiniai dalyvauja miesto šventėse, parodose bei mugėse.
Tekstilės dizainas
Užsiėmimų metu mokiniai bus mokomi megzti virbalais ir nerti vašeliu. Jie susipažins su verpalų įvairove, jų galimybėmis, spalviniais deriniais ir įvairiomis faktūromis.
Skaitmeninių technologijų būrelis
Būrelio programa skirta 8-12 metų mokiniams. Jie bus supažindinami su bendra skaitmeninių technologijų teorija, skaitmeninės įrangos galimybėmis ir pritaikymu praktikoje.
Numatoma veikla: techninės įrangos 360 laipsnių kamerų, 3D spausdintuvo, „Mikro:bit“ kompiuterių, srautinių transliacijų kameros, darbo stoties „Fujitsu Celsius W580“ kūrybinio, programavimo ir inžinierinio paketų, grafinės planšetės, dronų, konstruktorių „LEGO We do 2.0“. „Fischertechnik“ ir „Lego Mindstorms Education EV3“, „Arduido“ ir „Rasberry“ rinkinių, Negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skenerio panaudojimas ir taikymas praktikoje.
Aviamodeliavimas
Būrelio programa padeda ugdyti būsimus konstruktorius ir tyrėjus. Čia vaikai susipažįsta su elementariomis aerodinamikos, skrydžio teorijos pradinio modeliavimo technologijomis, konstrukcinių medžiagų savybėmis, jų apdirbimo būdais bei priemonėmis, išmoksta konstruoti ir gaminti įvairius skraidančius aviamodelius. Vyresni mokiniai įgyvendina sudėtingesnius laisvo skridimo aviamodelių projektus, dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse aviamodelių sporto varžybose.
Automobilininkų būrelis
Šiame būrelyje populiarinamas automobilių sportas, tobulinami automobilio vairavimo įgūdžiai, mokiniai supažindinami su automobilio konstrukcija, mokomi nuosekliai sudėtingėjančių technikos remonto ir priežiūros darbų, laikantis saugaus darbo taisyklių.
Šaškininkų-šachmatininkų būrelis
Mokiniai išmoksta pagrindinių žaidimo šaškėmis ir šachmatais principų, subtilybių, kelia meistriškumą. Lavinamas jų loginis mąstymas, minties greitis, skatinama vidinė drausmė. Mokiniai dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse šaškininkų bei šachmatininkų varžybose.
Plačiau susipažinti su Moksleivių kūrybos centro veikla galite internetinėje svetainėje http://www.mkc.varena.zaibas.lt/ bei socialiniame tinkle facebook.
Mokiniams, norintiems lankyti MKC būrelius, reikalingi dokumentai: prašymas, nustatytos formos neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo sutartis, vaiko gimimo liudijimo kopija bei sveikatos pažymėjimas iš gydymo įstaigos.
Mus rasite adresu: Vytauto g. 5, I aukštas, tel. (8 310) 52394.

Metodininkė Irena
Semsienė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: