Kur ilsėsimės 2020-aisiais?

0
71

Nors ateinanti vasara atrodo dar labai toli, tikrai įgudę poilsiautojai jau planuoja kitų metų atostogas. Pasak kelionių organizatorių atstovų, naujas sezonas prasideda vis anksčiau, o sumaniausieji šias kelionių tendencijas seka ir prie jų prisitaiko. Ir ne veltui, mat būtent pirmieji nuskina geriausias kainas, patogiausius skrydžius ir patraukliausius viešbučių pasiūlymus.

Dažniausiai ilsimasi Turkijoje
Jau ne vienerius metus iš Lietuvos atostogauti vykstasnčių keliautojų pasirinkimas Nr. 1 yra egzotiškoji, o kai kuriems jau gerai pažįstama Turkija. Lėktuvai sezono metu iš Lietuvos į Turkijos kurortus kyla 3 ar net 5 kartus per dieną: nemažai žmonių ten ilsėtis keliauja bent kelis kartus per metus ir Viduržemio jūrą mato dažniau nei mūsų šalies krantus skalaujančią Baltiją.

Siga-siga atostogos Graikijoje
300 dienų per metus saulės lepinama Graikija arba kaip patys graikai ją vadina – Helenų respublika (gr. Ελληνική Δημοκρατία) – taip pat yra viena populiariausių atostogų krypčių.
Bendras Viduržemio jūros ilgis Graikijoje – net 13,7 tūkst. km! Gausu nepaprasto grožio laukinių, žydros vandens skalaujamų ir biraus smėlio nusėtų paplūdimių, saleles supančių įlankų, lagūnų, prieplaukų. Kasmet gražiausių Europos ir pasaulio paplūdimių rinkimuose Graikijai priklausančios pakrantės skina laurus: graikiški paplūdimiai oficialiai yra pripažinti vienais gražiausių pasaulyje.
Savo aplinka čia grožisi ir vietiniai. Jie myli gyvenimą ir viską daro siga-siga (liet. pamažu, iš lėto), todėl nei viešbučiuose, nei restoranuose nepatartina jų skubinti – geriausia prisitaikyti ir atsiduoti poilsiui graikišku ritmu.

Rožėmis kvepianti Bulgarija
Šalia Graikijos atostogautojus vis dažniau suvilioja Bulgarija. Sakoma, kad paplūdimių bulgarams pavydi ir geriausi Ispanijos, Turkijos ar Graikijos kurortai: pakrantės čia itin plačios, todėl erdvės čia užteks kiekvienam poilsiautojui (skaičiuojama, kad, pavyzdžiui, Albenos kurorte paplūdimio plotis siekia net 150–200 m!). Bulgarija nėra turizmo sektoriaus naujokė: vietiniai čia jau yra ištobulinę infrastruktūrą ir pritaikę ją įmantriausių poreikių svečiams – Auksinių kopų kurortas oficialiai yra pripažintas vienu geriausių Europoje, o kur dar turistams kvapą gniaužiantys rožių slėniai, senovės miestai, vienuolynai, išpuoštos cerkvės, mineraliniai šaltiniai…

Nežabojami aistringojo Sakartvelo skliautai
Iš rytų Bulgariją per Juodosios jūros vandenis stebi Sakartvelo krantai. Kiekvienas atvykęs į šią šalį vis dar sutinkamas kaip nematytas svečias – kraštas dar nėra išvargintas masinio turizmo srautų, o keliautojus iš Lietuvos vis dar stebina kuklios kainos ir vakariečių jau pamirštas vietinių kartvelų atlapaširdiškumas.
Kelionė į Sakartvelą gali nunešti į visišką kasdienybės užmarštį. Akimis regimas kraštovaizdis visiškai išvalo mintis, atveria dabarties grožį, atsiduri tarsi globalumo ir autentiškumo sandūroje: vienoje pusėje – kalnai, juose besiganantys gyvuliai, kitoje – Juodosios jūros skalaujami Adžarijos autonominės respublikos kurortai, kuriuose kviečia moderniausi viešbučiai. Toliau pažvelgus – istoriniai griuvėsiai ir ką tik pastatyti blizgių, šalies sostinės Batumio dangoraižių skliautai.

Itališka elegancija vasarą
Norintiems kultūrinių įspūdžių ir kitokių, neatrastų Europos vietų, patariama rinktis Kalabriją. Tai vienas originaliausių Italijos regionų, garsėjantis aštriaisiais pipirais ir kaip niekur kitur išlikusia autentika. Sako, kad pačiame Apeninų bato nosyje mėgsta ilsėtis ir patys italai: jie čia randa švarius, erdvius paplūdimius, nepaprastai skanų maistą ir kiek žemesnes kainas nei kituose šalies kurortuose.
Italija gali pasigirti ir viena labai populiaria sala – Sicilija, kuri taip pat tinka išsvajotoms atostogoms po žydru dangumi. Sicilijoje būtina aplankyti paties didžiausio Europoje, vis dar veikiančio Etnos ugnikalnio papėdėje įsikūrusią Kataniją, aukštais uolėtais krantais apsuptą Taominą ir vienu gražiausių Senajame žemyne tituluojamu miestų – Sirakūzus. O kur dar iš visų pusių supantys jūrų vandenys, paplūdimiai ir sostinės Palermo pramogos.

Ištisus metus kviečianti Ispanija
Unikalaus grožio Barselona ir Maljorkos sala poilsiauti kviečia ne tik vasarą. Čia visus metus geras oras ir poilsiui tinkamas klimatas. Vis tik, tiek, kurie labiausiai nori šilumos, traukia į piečiausią Andalūzijos dalį: į šalia Gibraltaro sąsiaurio įsikūrusius kurortus.
Atvykus į vieną svarbiausių regiono ir visos šalies miestų – Malagą, galima grožėtis šiuolaikiniu ir istoriniu

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: