Traktorių kolonoje – varėniškiai ir šalčininkiečiai

0
132

Tūkstančiai protestuojančių ūkininkų visoje Lietuvoje antradienį pradėjo įspėjamąjį protestą prieš valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus. Varėnoje į traktorių koloną išsirikiavo 81 traktorius, tačiau proteste dalyvavo ne tik Varėnos rajono ūkininkai, varėniškiai priglaudė ir Šalčininkų rajono ūkininkus, kuriems jų savivaldybė neišdavė leidimų organizuojamam protestui

Živilė Puidokaitienė

Protesto akciją Varėnoje susirinkę ūkininkai drauge su Varėnos rajono meru Algiu Kašėta, Seimo nariu Juozu Baubliu ir Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos vadove Danute Karalevičiene pradėjo Lietuvos himnu.
Meras A. Kašėta pastebėjo, kad pas mus valstybėje yra taip, kad kiek išsireikalausi, tiek ir gausi: „Aš manau, kad tiek kalbant su ministru prieš keletą dienų, tiek ir per visą Lietuvą, parodant savo jėgą, yra viskas labai svarbu“. Rajono vadovas palinkėjo, kad ūkininkai būtų šį kartą išgirsti. Merui buvo įteikta peticija, kuria vadovaujantis, D. Karalevičienės teigimu, jis galės siekti ūkininkų užsibrėžtų tikslų. Peticiją įteikė Lietuvos ūkininkų sąjungos Varėnos skyriaus pirmininkas Edmundas Samauskas kartu su ūkininku Jonu Kondratavičiumi. „Tai raštas, kuriame atsispindi mūsų pageidavimai būti vieningais ir vienodais visoje Europos Sąjungoje. Tai raštas, kuriame norima, jog mūsų dabartinis juodinimas išnyktų ir mes būtumėm lygūs“, – teigė E. Samauskas.
Juozas Baublys akcentavo, kad tiek jį, tiek kitus susirinkusius nustebino ūkininkų vieningumas: „Šią akciją labiau iššaukė ne planuojamas mokesčių didinimas, bet požiūris į jus. Manau, kad tas požiūris į žemdirbius po šios akcijos tikrai pasikeis, pamatys, kad žemdirbiai yra vieningi, jiems rūpi bendri reikalai. Džiaugiuosi dėl jūsų tokio vieningumo. Nepalaikiau, nepalaikau ir nepalaikysiu didesnių mokesčių žemdirbiams“. Seimo nariui peticiją įteikė Gediminas Baublys ir Stasys Taraila.
Šalčininkų rajono ūkininkai dėkojo D. Karalevičienei, kad paskutinę minutę ištiesė pagalbos ranką ir priėmė šio rajono ūkininkus į protesto akciją ir palinkėjo gero bei darnaus bendradarbiavimo.
E. Samauskas kartu su J. Kondratavičiumi A. Kašėtai ir J. Baubliui įteikė dar karštos naminės duonos kepalą.
Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vadovas Kamal Zulfijev teigė, kad dalį savo rajono traktorių nukreipė į Varėną, o dalį – į Vilniaus rajono savivaldybę. Į Varėną buvo nukreipta 18-20 traktorių, o dar iki dešimties vyko į Vilniaus rajono savivaldybę.
K. Zulfijev itin dėkingas Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos (LNŽNA) vadovei Danutei Karalevičienei už ištiestą pagalbos ranką Šalčininkų žemdirbiams.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: