Prie Čepkelių raisto pasieniečiai sulaikė daugiau kaip 11 tūkst. pakelių cigarečių ir 5 vyrus

0
61

Prie Čepkelių raisto Varėnos rajone pasieniečiai sulaikė 11 500 pakelių baltarusiškų cigarečių, penkis, įtariama, su šiuo kroviniu susijusius Vilniaus bei Šalčininkų rajono gyventojus bei automobilius „Volvo XC 90“ ir „BMW X5“.

Šeštadienį Varėnos rajone esančiame Lynežerio miške VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pareigūnai pastebėjo važiuojančius automobilius „Volvo XC 90“ ir „BMW X5“ lietuviškais registracijos numeriais. Jie miško keliuku judėjo Čepkelių rezervato link. Pasieniečiai įtartinas mašinas nusprendė patikrinti. Kaip vėliau paaiškėjo, „Volvo XC 90“ ir „BMW X5“ vairavo 20-ies ir 22-ejų Šalčininkų rajono gyventojai, kurie buvo sulaikyti.
Tuo pat metu buvo pastebėti ir per mišką automobilių link nuo Čepkelių raisto einantys keli asmenys su ryšuliais. Pamatę VSAT pareigūnus jie metė krovinius ir pasileido bėgti į miško tankmę. Pasieniečiai blokavo rajoną ir apylinkėse surengė bėglių paiešką, kurioje dalyvavo ir kinologas su tarnybiniu vokiečių aviganiu. Netrukus trys vyrai buvo sulaikyti. Paaiškėjo, kad tai yra 18-os ir 19-os vilniečiai bei 23 metų Šalčininkų rajono gyventojas.
Pasieniečiai, įtariama, jų gabentuose ryšuliuose aptiko 11 000 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir 500 pakelių cigarečių „Minsk Super Slim“. Lietuvoje tokio krovinio vertė su visais mokesčiais yra apie 42 tūkst. eurų. Įtariama, kad rūkalai turėjo atsidurti sulaikytuose automobiliuose „Volvo XC 90“ ir „BMW X5“.
VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už tai gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Po apklausų sulaikytieji buvo paleisti jiems skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti.
Cigaretės, „Volvo XC 90“ ir „BMW X5“ saugomi A. Barausko pasienio užkardoje.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: