Čepkelių rezervate pasieniečiams įkliuvo gerai žinomi rūkalų nešikai

0
60

Aleksandro Barausko užkardos pasieniečiai Čepkelių rezervate sulaikė du vyrus, gabenusius cigarečių kontrabandą. Anksčiau nekart VSAT pareigūnams įkliuvę pažeidėjai į Lietuvos gilumą nešė 2 tūkst. pakelių rūkalų.

Trečiadienį VSAT Varėnos rinktinės A. Barausko pasienio užkardos pareigūnai ties Varėnos rajono Marcinkonių kaimu pastebėjo du įtartinus vyrus su nešuliais. Vietovė, kurioje fiksuoti asmenys, priklauso Čepkelių valstybiniam gamtiniam rezervatui, į kurį patekti reikalingas specialus jo direkcijos atstovų leidimas.

Pasieniečiai nešikus sulaikė. Paaiškėjo, kad tai 32-ejų Rokiškio ir 33-ejų Alytaus rajono gyventojai. Abu jie gerai žinomi VSAT pareigūnams dėl nekart padarytų analogiškų pažeidimų.

Šįkart vyrai gabeno keturis surištus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius. Juose aptikti 2 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold Compact” su Baltarusijos akcizo ženklais. Apylinkes patikrinęs kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau įtartinų daiktų ar asmenų neaptiko.

Abu pažeidėjai neturėjo Čepkelių rezervato direkcijos leidimų patekti į šią saugomą vietovę. Paskutinį kartą šie vyrai A. Barausko užkardos pareigūnams buvo įkliuvę pernai lapkritį. Tada jie taip pat neteisėtai į Lietuvą nešė kontrabandinius rūkalus.

Šįkart dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną. Už pakartotinai padarytus nusižengimus rokiškėnui ir alytiškiui gresia baudos nuo 5760 iki 6000 eurų.

Po apklausų VSAT pareigūnai sulaikytuosius paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmus.

Medžiagą apie šį įvykį A. Barausko pasieniečiai perdavė ir Čepkelių rezervato direkcijai, kuri spręs, kaip bausti be leidimų draudžiamoje teritorijoje buvusius vyrus.

Cigaretės saugomos A. Barausko užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: