Kabelių krautuvės skaitykla

0
116

…taip taip, nė kiek nesuklydote skaitydami pavadinimą! Tokia skaitykla atsirado Lietuvos pakraštyje, Kabelių g.16, Kabelių kaime, T. Valentukevičienės nuomojamose patalpose.

Stebitės? Iš tiesų verta garsiai šūktelėti ar švilptelėti iš nuostabos, nes turbūt visoje Lietuvoje nėra tokio precedento!

Kokia šios skaityklos atsiradimo istorija? Keliems bendraminčiams kilo idėja dalintis knygomis. Statyti knygų namelį atrodė nepatrauklu, sumanyta geriau ieškoti bendraminčių ir patalpų, kuriose galėtų gyventi knygos. Idėją palaikė Kabelių parduotuvės savininkė Tania Valentukevičienė. Kaip prisipažino moteris, ji pati labai mėgsta knygas ir jaunystėje savo vyrą išvedžiojo po visus Vilniaus knygynus (laimė ar užuojauta R. Valentukevičiui, spręskite patys). Šiai idėjai pritarė ir pastato šeimininkai V. ir R. Veniukevičiai.

Tad teko pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus. Pirmas darbas – pagaminti knygų antspaudą su užrašu „Kabelių krautuvės skaitykla“. Fone – gilės su ąžuolo lapeliu – naujuoju Kabelių kaimo simboliu (jį rasite knygų puslapiuose). Antrasis darbas – pasirūpinti knygomis. Trečias – nusipirkti dažų ir pasamdyti dažytoją, kad pagražintų patalpas. 

Na, o šią savaitę vyrai sustatė lentynas, moterys išplovė grindis ir sudėliojo knygas. Ir kokių leidinių tik čia nėra! Daugelis iš jų visiškai naujos, dar kvepiančios dažais. Jei galvojate, kad lentynos pilnos meilės romanų – tikrai klystate. Na, gal vienas kitas, bet ir jie kokybiški. Nors Kabelių krautuvės skaitykla įsikūrusi Lietuvos ir Europos Sąjungos pakraštyje, bet čia galima rasti tokių knygų, kurių sunku aptikti net didžiosiose miesto bibliotekose. Nepatikėsite, bet čia puikuojasi Lietuvos mokslų akademijos leidiniai iš serijos „Mokslas visiems“. Tarp šių knygų rasite ir naujausiąją kabeliškio akademiko Jono Grigo ką tik išleistą knygą „Pažinimo šaknys ir vaisiai“ ir kt.

Ši skaitykla dar nebaigta, ji vis kuriama. Pildysime knygomis, gražinsime aplinką, dalinsimės pačiais geriausiais leidiniais. Gal jų ir nebus daug, bet stengsimės pirkti (arba gauti dovanų) kokybiškų knygų.

Jei norite prisidėti prie Kabelių krautuvės skaityklos, užsukite į krautuvę. Norite padovanoti gerų knygų ar dar ką nors – puiku! Bet, svarbiausia, kad mes skaitytume. O tai padaryti labai paprasta. Jei gyvenate netoli Kabelių: Grybaulioje, Margionyse, Senovėje, Musteikoje, Šklėriuose, Ašašninkuose, Kapiniškiuose ir pan., užsukite į skaityklėlę, išsirinkite knygą, parašykite sąsiuvinyje, kad pasiėmėte tokią ir tokią knygą, nurodykite vardą, pavardę arba slapyvardį (mums Jūsų tapatybė ne tiek svarbi), pasirašykite ir galite ją neštis namo. Kai grąžinsite, rasite savo parašą ir vėl pasirašysite, kad grąžinote. Mums įdomu bus stebėti knygos kelią.

Skaityklėlės priežiūros šventa misija tenka Taniai Valentukevičienei. Ji bus tikroji šios skaityklėlės šeimininkė…

O dabar būkite pirmieji virtualūs mūsų lankytojai. Mielai kviečiame žvilgtelėti!

Ir nepamirškite užsukti bei draugams papasakoti apie naujieną.“

Redakcijos prierašas. Taip rašė kabeliškė Danutė Valentukevičienė Kabelių parapijos muziejus FB paskyroje. Ši žinia sulaukė žmonių sveikinimų, palaikymo ir pasisiūlymų atvežti į skaityklą knygų bei žurnalų.

Skaitytojams priminsime, kad Kabelių biblioteką rajono valdžia sunaikino – pirma išvežė kompiuterius, paskui – visa kita ir tokiu būdu uždarė, nė neperspėjusi žmonių. Vėliau padėtį taisė Varėnos viešosios bibliotekos direktorius, pažadėjęs į kaimą atsiųsti mobiliąją biblioteką, kuri jau praėjusiais metais važinėjo po kai kuriuos atokius rajono kaimus ir žmonės turėjo galimybę pasiimti knygas, pasinaudoti joje esančiu kompiuteriu, susimokėti mokesčius ar atlikti kitus reikalus.

Praėjusį ketvirtadienį mobilioji biblioteka atriedėjo į Kabelius. Žmonės pasinaudojo jos paslaugomis, direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius nusifotografavo su čia vasarai į savo sodybą atvykusiu prof. Jonu Grigu, ir ji išvažiavo į kitus kaimus. Bet Kabelių šviesuoliams, kaip matote, tų kelių valandų negana ir taikytis prie ratuotosios bibliotekos vidurdienį, kai pilna reikalų ir darbų, taip pat nesinori, todėl ir ėmėsi dar niekur negirdėtos idėjos – savos bibliotekos. Jiems pavyko. Tikėkimės, kad ši pilietinė iniciatyva klestės ir naikinanti valdžios ranka nepasieks privačios nuosavybės bei originalaus sprendimo gyventi šviesoje ir dalintis knygomis. Baigti norisi graikų filosofo Diogeno mintimi, tinkančia bet kuriai pilietinei iniciatyvai, – neužstokite mums saulės…

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia