Varėnos pasieniečiams įkliuvę kontrabandininkai atsakys ir už neteisėtą kario uniformos dėvėjimą

0
86

Varėnos pasieniečiai sėkmingai užkardė mėginimą į Lietuvą atgabenti kontrabandinių cigarečių. VSAT pareigūnai iš viso sulaikė tris Druskininkų savivaldybės gyventojus ir 2 tūkst. pakelių rūkalų. Trijulei gresia tūkstantinės baudos, o du pažeidėjai turės atsakyti ir už neteisėtą kario uniformos dėvėjimą.

Ketvirtadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio užkardos pareigūnai pamiškėje ties Druskininkų savivaldybės Sventijansko kaimu pastebėjo du vyrus su nešuliais. Ši vieta yra už poros šimtų metrų nuo sienos su Baltarusija.

Pasieniečiai nešikus sulaikė. Nustatyta, kad jie yra vienmečiai 32-ejų Druskininkų savivaldybės gyventojai.

Gabentuose ryšuliuose rasti 2 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Ryšuliai aptraukti polietileno plėvele, o prie jų pritvirtintos savadarbės petnešos, kurias kontrabandininkai naudoja tam, kad būtų patogiau nešti krovinį.

Pasieniečiams talkinęs kinologas su tarnybiniu vokiečių avigane Perla apžiūrėjo vietovę. Pėdsakus aptikusi keturkojė jais nusekė dar apie porą šimtų metrų į šalies gilumą, kur sulaikytas besislapstęs vyras. Paaiškėjo, kad jis yra trisdešimtmetis Druskininkų savivaldybės gyventojas.

VSAT pareigūnai iškart atkreipė dėmesį, kad šis pažeidėjas ir vienas iš prieš tai sulaikytų druskininkiečių vilki patentuoto Lietuvos kariuomenės marginimo maskuojamąsias kelnes. 

Dėl neteisėto akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną. Vyrams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų.

Be to, dviem pažeidėjams už neteisėtą kario uniformos dėvėjimą Karo policija pradėjo administracinės bylos teisenas. Už tai gresia baudos nuo 30 iki 140 eurų.

Po apklausų cigarečių nešikus pasieniečiai paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į Kapčiamiesčio pasienio užkardą. Minėtame VSAT padalinyje laikinai saugomi ir gabenti rūkalai.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: