Kas yra miškas?

0
28

Rugsėjo 4 dieną 12 valandą Marcinkonių stoties galerijoje atidaroma Jūratės Kazakevičiūtės paroda „Miškas“.

~ Kas man yra miškas, kai įeinu į jį? Tai pojūčių visuma ir noras susijungti, įsilieti ir jaustis tos visumos ląstele. Tekstilinės skulptūros – medžiai – kviečia patirti: liesti ir jaustis liečiamiems, ragauti, užuosti ir girdėti, būti stebimiems ir stebėti.

Taip pat parodoje eksponuojami skaitmeniniai atspaudai, sukurti iš mano kasdienio mylimo miško tako vaizdų, kurių nereikėjo specialiai ieškoti, kuriais gyvenu, kuriuos stebiu skirtingais metų laikais ir nepaliauju žavėtis. Jų dėlionės – tarsi kilimas, paklotė (kloti, užkloti, uždengti) ar miražas.

Kūriniai „Palaužtas“, „Užsiskleidusi“ ir „Persikūnijimas“ tai – perkurti ankstesni darbai, išreiškiantys naują dabarties emociją, besikeičiantys lyg gyvos būtybės kaip žmonės, augalai, medžiai, kaip ir visa kūrinija. ~ 

Jūratė Kazakevičiūtė gimė Druskininkuose, ten pat gyvena ir dirba. 2000 metais baigė tekstilės specialybės bakalauro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje, 2002 metais įgijo menų magistro laipsnį. Kuria objektus, minkštąsias skulptūras ir instaliacijas. Svarbiausios parodos: 2011 m. „Miniartextil à Montrouge” Paryžius, Prancūzija; 2010 m. „Miniartextilcomo“ Como ir Venecija, Italija. 2009 m. ir 2010 m.„Nord ART“ KIC, Budelsdorf, Vokietija; 2010 m. „Globalinė intriga“ 3-ioje Europos tekstilės ir taikomojo meno trienalė „Tradicijos ir Inovacijos“ Rygos dekoratyviojo menoir dizaino muziejus;2009 m. tarptautinė Kauno bienalė „Gyvas požiūris“ Textile 09.

Parodą aplankyti galima iki spalio 3 dienos šeštadieniais – sekmadieniais 12.00-17.00 val., arba susitarus tel. 8 614 16255.

Atidarymo dieną 13 val. paskaita „Lietuviškų augalų galios“ su augalų žiniuone Dalia Treigiene.

Spalio 2 d. 12.30 val. „Miško maudynės“ su gide Živile Vaitiekūniene.

Adresas: Marcinkonių stoties galerija, Kastinio g. 1C

Parodą organizuoja VšĮ “Verpėjos” Remėjas: Lietuvos Kultūros Taryba

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: