Vedybų tendencijos nesikeičia – lietuviai ir toliau rinkosi rugpjūčio savaitgalius

0
18

Vedybų tendencijos šiais metais nepasikeitė – kaip ir iki šiol daugiausiai santuokų Lietuvoje buvo įregistruota vasarą, o jaunavedžiai savo šventei dažniausiai rinkosi rugpjūčio savaitgalius. Kol kas šie metai nebuvo itin palankūs magiškų skaičių derinių mėgėjams, tačiau palankių progų galima sulaukti metų pabaigoje.

Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, šiais metais visoje Lietuvoje jau buvo įregistruota 11,5 tūkst. santuokų, iš jų du trečdaliai buvo sudarytos per tris vasaros mėnesius. Daugiausiai santuokų sudaryta Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje (apie 1,8 tūkst.), Kaune (1,2 tūkst.) ir Klaipėdoje (beveik 700).

Populiariausias metų mėnuo santuokai šiemet buvo liepa, kuomet įregistruota beveik 3,2 tūkst. santuokų, ir rugpjūtis, kai žiedus sumainė beveik 3,1 tūkst. porų.

Kaip ir iki šiol jaunavedžiai savo santuokai dažniausiai rinkosi rugpjūčio ir liepos savaitgalius. Apskritai populiariausia 2021 metų vestuvių data buvo rugpjūčio 21-oji, kai visoje Lietuvoje susituokė beveik 540 porų. Antroje pagal populiarumą vietoje buvo rugpjūčio 7-oji, kuomet įregistruota 400 santuokų, trečioje vietoje atsidūrė liepos 24-oji (390 santuokų). Tikėtina, kad šis trejetukas išliks nepakitęs ir visus šiuos metus, kadangi metų pabaigoje įregistruojamų santuokų kiekis yra gerokai mažesnis nei vasaros laikotarpiu.

Skirtingai nei 2020 metai, šie metai nebuvo itin palankūs magiškų skaičių derinių mėgėjams. Pavyzdžiui, 2021 metų sausio 21 dieną susituokė apie 30 porų, tačiau vasario 21 dieną neįregistruota nė viena santuoka, kadangi šiemet ši diena buvo sekmadienis. Vis dėlto, palankių progų pažymėti savo vestuves ypatingu skaičių deriniu jaunavedžiai šiemet dar turės, pavyzdžiui 2021 metų gruodžio 21-ąją.

Vasario 14-oji kiekvienais metais yra viena populiaresnių vestuvių datų. Deja, tačiau šiemet šv. Valentino diena buvo sekmadienį, todėl santuokų įregistruota nebuvo. Visgi jaunieji rado išeitį ir savo santuoką suskubo įregistruoti šv. Valentino dienos išvakarėse – šiemet vasario 12-13 dienomis buvo įregistruota per 100 santuokų. MEPIS duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje įregistruota iš viso apie 14,5 tūkst. santuokų, o populiariausios vestuvių datos pernai buvo rugpjūčio 22 , rugpjūčio 8 ir liepos 25 dienos.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: