Saviems visada vieta atsiras

0
198

„Importinių“ darbuotojų iš sostinės skaičius savivaldybėje auga – meras Algis Kašėta į savo komandą pasikvietė buvusią bendražygę iš Vilniaus Dalią Kuodytę ir iš savo patarėjo Jono Kleponio atėmęs pusę etato, atidavė jį vilniškei istorikei, kuri patarinės merui švietimo, kultūros ir socialiniais klausimais

Romana Vaičkutė

Trečiadienį Varėnos rajono savivaldybės internetinėje svetainėje atsirado pranešimas, kad nuo šių metų lapkričio 3 d. prie mero Algio Kašėtos komandos prisijungė Dalia Kuodytė ir Varėnos rajono savivaldybės mero patarėjo pareigos bei veiklos sritys padalijamos dviem asmenims. Naujoji patarėja kuruos švietimo, kultūros ir socialinę sritį.

1990–1997 m. D. Kuodytė dirbo Tremties ir rezistencijos muziejaus vadove; 1997–2008 m. – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė; 2008–2016 m. – Lietuvos Respublikos Seimo narė. Pastaruosius metus D. Kuodytė dirbo projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Varėnos rajono savivaldybėje“ koordinatore.

Jonas Kleponis, kaip ir anksčiau, kuruos žemės ūkio, smulkaus verslo ir kaimo bendruomenių klausimus.

Skaitytojams priminsime, kad D.Kuodytė Varėnoje nėra visai svetima – meras Algis Kašėta po savo sparneliu ją priglaudė 2017 metų kovo viduryje, po to, kai moteris nepateko į Seimą per 2016 metais vykusius rinkimus. Ji buvo įdarbinta koordinatore Varėnoje vykdant projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Varėnos rajono savivaldybėje“, finansuojamą iš Europos Sąjungos lėšų. Nors tuo metu, Alytaus darbo biržos duomenimis, Varėnoje be darbo buvo 14 aukštąjį išsilavinimą turinčių specialistų: 4 socialiniai specialistai ir 10 pedagogų, bet meras geriausia pretendente į šias pareigas matė vilnietę kolegę. Tada apgailestavome, kad Varėnos valdžia sprendžia ne savo rajono bedarbystės problemas, o padeda Vilniaus savivaldybei sumažinti bedarbystės rodiklius, tiksliau, pasirūpina „savais“.

Kodėl meras nusprendė atimti dalį kąsnio iš savo patarėjo J.Kleponio ir atiduoti „savai“ vilnietei? Patarėjas netinkamai patarinėjo ar prarado mero pasitikėjimą? Ar vis dėlto reikėjo gelbėti į bėdą papuolusią buvusią kolegę, kuri, kaip ataidėjo žinios iš sostinės, nelaimėjo vieno konkurso į gerą postą, nes buvo pasirinktas kitas kandidatas, o pasibaigus projektui Varėnoje, tiesiog nebeturėjo darbo? O gal kultūros, švietimo ir socialinei sritims vadovaujantys rajono administracijos vedėjai irgi prarado mero pasitikėjimą, todėl jis importavo savą patarėją, kad juos prižiūrėtų? Nenuspėjami mero sprendimai ir veiksmai kelia nerimą savivaldybėje – kurį kitą paaukos, iškeis į importuotą savą?

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: