Kaip skaniausias pyragas

0
68

Balandžio 14 dieną Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje lankėsi populiarus vaikų rašytojas Vytautas Račickas ir buvęs Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos darbuotojas Petras Zurlys.

Svečiai atsivežė senovinį lagaminą su V. Račicko knygomis-prizais už įdomius klausimus, padeklamuotus eilėraščius, perskaitytas knygų ištraukas, teisingus atsakymus į rašytojo klausimus. Vaikus domino, kiek autoriui metų, kiek metų rašo knygas ir pan.

V. Račickas mielai pasakojo apie save. Džiaugėsi, kad per keturiasdešimt kūrybinių metų parašė ir išleido keturiasdešimt vieną knygą, o vieną knygą rašo apie metus. Jam patinka stebėti vaikus, sekti tikrus įvykius, išgirstus nutikimus išplėtoti, prikurti naujų veikėjų, – taip gimsta dauguma knygų. Beveik visos jo istorijos – linksmos, nes rašytojas itin mėgsta, kaip pats sako, teigiamus padūkėlius. Tokie yra Lukošiukas, Zuika, Mikė, Juozapėlis ir kt. Pati linksmiausia knyga – anekdotų tritomis. Skaitė įvairių knygų ištraukas, o Varėnos „Ryto“ progimnazijos mokiniai Austėja, Greta ir Jokūbas (mokytoja Rima Žukienė) – „Šlepėtė 3“ istorijas. V. Račickas paminėjo, jog autoriams dažniausiai patinka jų paskutinės knygos, jo atveju būtų „Baltoji Gėlelė ir Juodasis Princas“, tačiau tai nebūtų tiesa. Rašytojui mieliausios „Juzulio istorijos“, kurios herojus kalba keliomis  lietuvių kalbos tarmėmis ir apsakymai „Tikras vyras“, ją, pasak P. Zurlio, kaip skaniausią pyragą, vaikai sušveis vienu prisėdimu.

P. Zurlys, paliudijo, kad jam dirbant bibliotekoje, rašytojo knygas vaikai noriai skolinosi į namus. Trumpai pristatė V. Račicko eilėraščių rinkinį „Natas Muntus – mano draugas“, skaitė pasakų knygos „Baltoji Gėlelė ir  Juodasis Princas“ ištraukas.

Daiva Armonienė Varėnos VB Informacinių išteklių skyriaus bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: