Žygis Martyno Vainilaičio takais

0
79

Saulėtą rugsėjo 16 dieną Varėnos viešoji biblioteka kvietė visus į pėsčiųjų žygį „Martyno Vainilaičio vaikystės takais“, kuris skirtas vaikų poeto 90-osioms gimimo metinėms.
Smagiai nusiteikę 149 žygeiviai startavo nuo Varėnos viešosios bibliotekos. Įveikę 6 kilometrus priėjo pirmą žygio stotelę prie Ilgelio ežero, ten pasipildę vandens atsargas ir gavę antspaudą į žygeivio kortelę, traukė tolyn. 9 žygio kilometre priėjo antrą sustojimą Mergežerio kaime, galėjo apsilankyti sodyboje, kurioje augo M. Vainilaitis.
Ir pagaliau įveikę 13 kilometrų žygeiviai sugrįžo į Varėnos viešąją biblioteką, kur jiems buvo įteikti diplomai. Džiaugiamės, kad prie dvikojų žygeivių prisijungė ir du keturkojai, kurie taip pat gavo savo diplomus.
Žygio tikslas – prisiminti vaikų poetą M. Vainilaitį, aplankyti jo gimtąją sodybą Mergežerio kaime, susipažinti su jo kūryba ir unikalia Varėnos rajono gamta, tapusia įkvėpimo šaltiniu.
Taip pat skatinti keliavimą pėsčiomis kaip aktyvią, kultūringą ir aplinką tausojančią laisvalaikio praleidimo formą, aktyvią ir sveiką gyvenseną.
Žygį organizavo Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka su asociacija 3 kryptys.
Žygio rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybės administracija, natūralaus mineralinio vandens gamykla „Neptūnas“.
Indrė Siaurusiavičienė
Varėnos viešosios bibliotekos specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: