XIV Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis 2023 m. rugsėjo 30 – spalio 30 d. Varėnoje

0
215

PROGRAMA

Rugsėjo 30 d. festivalio atidarymas

D. Tamulevičiūtės kapo lankymas Senosios Varėnos kapinėse (individualiai).

14 val. Šv. Mišios Senosios Varėnos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Jaukus, šiltomis melodijomis ir nuoširdumu užburiantis Vilijos Radvilės (gitara, vokalas) ir Kornelijos Petkutės (violončelė) koncertas.

16 val. Varėnos kultūros centre:

  • 2023 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtojo – Lietuvos nacionalinio dramos teatro eskizas „Sibiro haiku“ pagal Jurgos Vilės ir Linos Itagaki to paties pavadinimo knygą (režisierius Augustas Gornatkevičius) – apdovanojimai;
  • 2022 m. Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurso laimėtojo –  Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Tinder Dates“ pagal Gabrielės Labanauskaitės to paties pavadinimo pjesę (režisieriai: Gabrielė Tuminaitė, Stasas Žirkovas ir Kirilas Glušajevas).

„Tinder Dates“ – socialinis tyrimas. Dviejų dalių komedija (N-16)

Režisieriai: Gabrielė Tuminaitė, Stas Žyrkov (Ukraina) ir Kirilas Glušajevas

Dramaturgė Gabrielė Labanauskaitė

Dramaturgės asistentė Greta Štiormer

Scenografijos autorius Marijus Jacovskis

Kostiumų dailininkas Juozas Valenta

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Choreografė Gintarė Šmigelskytė

Muziką kūrė ir parinko Gediminas Rimeika

Videomenininkas Gvidas Bindokas

Vaizdo efektai Tomo Stirnos (https://www.youtube.com/LifeVirus)

Vaidina: Gintarė Latvėnaitė, Kirilas Glušajevas, Božena Aleksandrovič / Gintarė Šmigelskytė, Inga Šepetkaitė, Greta Šepliakovaitė, Adelė Šuminskaitė, Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius, Petras Šimonis, Tomas Šečkus

Spektaklis „Tinder Dates“ – tai savotiškas socialinis tyrimas, kuriame dėmesys sutelkiamas į šiuolaikinių jaunų žmonių – vadinamosios millenium kartos – santykių problemas ir vingrybes, konkrečiai – į itin populiarią „Tinder“ pažinčių programėlę kaip reiškinį. Spektaklyje vaidina jaunosios kartos (24–30 m.) aktoriai, kurie įkūnija savo amžiaus personažus. Pasak rež. G. Tuminaitės, iš esmės spektaklyje atskleidžiama meilės ir didelės baimės sandūra. „Čia labai daug meilės siekiamybės – juk visi norime ir vienadienio flirto, trokštame patikti, būti kompanijoje, kuri mums miela, – iš esmės visi norime hedonistinių dalykų“, – sako režisierė.

Spektaklyje veikia 8 personažai ir tinklalaidės vedantieji. „Man buvo svarbu, kad žmonės susipažintų ne tik su šios programėlės veikimo principais, bet ir sužinotų tam tikras taisykles, kaip ja naudotis. Tam pasitelkiau tinklalaidės vedėjus, kurie ir moko, kaip reikėtų susipažinti, ko saugotis, kada atsakyti į pirmąsias žinutes, kada ryžtis susitikti, kokie žingsniai turėtų būti iki susitinkant gyvai, kad vėliau nenusiviltum, ir t. t.“, – atskleidžia G. Labanauskaitė.

Trukmė: 3 val.

Premjeros data: 2022 m. lapkričio 18 d.

Renginys nemokamas, būtina vietų rezervacija iki rugsėjo 29 d.  tel. 8 310 52 752 (pirmadieniais–penktadieniais 12.00–19.00).

******************************************************************

SPALIO 1 D. 15 VAL. „EMILIŲ EMILIS“ – Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis visai šeimai

Režisierius Augustas Gornatkevičius

Judesio koordinatorės: Gintarė Šmigelskytė, Simona Davlidovičiūtė

Dramaturgė Daiva Čepauskaitė

Kompozitorius: Mantvydas Leonas Pranulis

Premjera – 2021 m. gruodžio 18, 19, 21 d.

Trukmė – 1 val. 20 min. ( be pertraukos)

Spektaklis  rekomenduojamas 8-12 metų vaikams

Vaidina: Povilas Jatkevičius, Marius Karolis Gotbergas, Greta Šepliakovaitė, Dovydas Pabarčius, Andrius Alešiūnas.

Spektaklio gimimą įkvėpė garsusis Emilis iš Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“. Jis nuolat krečia išdaigas ir, už bausmę uždarytas malkinėje, drožinėja juokingus medinius žmogeliukus. Tačiau kas iš mūsų vaikystėje nekrėtė išdaigų ar nedarė klaidų? Nenuoramų nuotykių ieškotojų rasime kiekviename kieme, gatvėje ar klasėje. Kada nors iš jų išauga miesto merai, ministrai ar net prezidentai. Režisierius Augustas Gornatkevičius ir Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai sukūrė spektaklį apie savo vaikystės nuotykius, apie klaidas, kurios moko mus gyventi ir žadina mūsų kūrybiškumą. Emilių Emilis lekia riedučiais, kviečia patirti nuotykius, džiaugtis, bandyti, atrasti, parkūrinti.

Bilieto kaina – 11 Eur.* Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

******************************************************************

SPALIO 2 D. 18 VAL. Varėnos kultūros centro kino ir parodų salėse (J. Basanavičiaus g. 17):

  • Fotografijų parodos iš ciklo „Dalios Tamulevičiūtės mokiniai. 2-oji teatro aktorių laida“ atidarymas;
  • Susitikimo vakaras su Dalios Tamulevičiūtės mokiniais, 2-ąja teatro aktorių laida. Renginio vedėjai – aktorius Remigijus Vilkaitis ir teatrologė Daiva Šabasevičienė.

Įėjimas laisvas.

SPALIO 4 D. 18 VAL. „TĖTIS“ – Vilniaus senojo teatro vienos dalies drama pagal Floriano Zelerio pjesę „Tėvas“

Režisierius – Jonas Vaitkus

Kompozitorius – Tomas Kutavičius

Scenografas – Artūras Šimonis

Kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė

Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis

Vaizdo projekcijos – Rūta Vaitkevičiūtė, Paulius Juodzevičius

Režisieriaus padėjėja – Eglė Kuzienė

Režisieriaus asistentas – Dmitrij Denisiuk

Pjesę iš prancūzų kalbos vertė – Ilija Imenitov

Trukmė – 1 val. 55 min.

Premjera – 2023 02 24

Vaidina: Tėtis – Vytautas Anužis

Ana – Aleksandra Metalnikova / Juliana Volodko

Pjeras – Vladimir Dorondov / Telman Ragimov

Lora – Jevgenija Rusakova

Pjeras – vyras – Vladimir Dorondov / Telman Ragimov

Ana – moteris – Aleksandra Metalnikova / Juliana Volodko

Moteris baltais drabužiais, Marten – Inga Maškarina

Eliza, jaunesnioji Anos sesuo – Jelena Orlova / Edita Gončarova

Sanitaras – Olivje – Dmitrij Denisiuk

„Tėtis“ – režisieriaus Jono Vaitkaus spektaklis pagal prancūzų romanisto, dramaturgo Floriano Zellerio pjesę „Tėvas“ (pranc. „Le Père“), kuri yra antroji sceninės trilogijos („Motina“, „Tėvas“, „Sūnus“) dalis. 2012 m. parašyta pjesė yra pelniusi tris Mollièreʼo apdovanojimus, nominuota ir prestižiniams Jungtinės Karalystės teatro („UK Theatre Awards“, „Evening Standard Theater Awards“) apdovanojimams.

F. Zellerio pjesė – sąmonės deformacijos, jos nykimo, laipsniško atminties netekimo, o tuo pačiu ir šeimos, artimųjų, ryšio su išoriniu pasauliu praradimo liudijimas. Pagrindiniam pjesės herojui tėvui Andrė (Vytautas Anužis) – 88 metai, pagal savo amžių jis gana guvus, tačiau ryškūs į Alzheimerį panašios ligos požymiai. Liga progresuoja, tai neišvengiama. Iš Andrė gyvenimo pamažu traukiasi kasdienybė, detalės, erdvės suvokimas, jis virsta augalu, „daržove“. Tikrovė persipina su iš pasąmonės iškylančiais vaizdiniais. Senatvė, serganti sąmonė ir aiškus protas grumiasi tarpusavyje. Iš čia kyla konfliktas su realybe, artimaisiais, o ir apskritai su žmogaus egzistencija, prigimtimi.

Andrė vis dažniau prisimena savo žuvusią dukrą, dailininkę Elizą (Jelena Orlova), kuri tėvo sąmonėje esanti gyva, kažkur išvažiavusi… Elizos personažas asocijuojasi su laisve, nepriklausomybe, persmelkia visas scenas. Viltis fokusuojama per šviesią dukros atmintį, tezę, kad menas paveikesnis, svarbesnis už buitį, reikalingas, idant suvaldytume savo instinktus, vidinį grobuonį, maitėdą. Spektaklyje svarbus ir klausimas: į ką žmogus kreipia dėmesį gyvenimo tėkmėje, kokius renkasi prioritetus, kaip įprasmina savo gyvenimą ir išėjimą iš jo?

Režisierius Jonas Vaitkus: „Kiekvieno be išimties gimstančio žmogaus genuose (nervinės ląstelės emociniame atminties lauke) yra atavistinis antropofagijos (žmogėdrystės) įdagas, įbrėža, įspaudas… Tą kliūtį, išbandymą žmogus anksčiau ar vėliau, vienaip ar kitaip turi įveikti. Tai pats svarbiausias ir atsakingiausias kelio tapti žmogumi momentas. Tokių susidūrimų gausa ir įvairovė svaigina ir baugina? Mes, kažkokių jėgų veikiami, sąmoningai ar dėl neišmanymo apsvaiginti mokslo pasiekimų ir laisvės galimybių, neįvertiname to snūduriuojančio žmogėdros įdago, jo keliamo pavojaus. Iš čia ir kyla kultūros ir meno svarba, kurie ir yra priešnuodis. Ši tema, kad ir fragmentiškai, pjesėje „Tėvas“ aktualizuojama.“

Spektaklyje ryškios aliuzijos ir į atminties plačiąja prasme reikšmę. Kultūrinės, istorinės, asmeninės atminties… Ką esame linkę pamiršti? Kas nepatogu, skausminga, traumines patirtis?.. Greičiausiai. Visgi atmintis nesąmoningai, it gelbėjimosi šiaudo, griebiasi šviesių dalykų – kad išliktume.

Jonas Vaitkus (g. 1944 m.) – teatro ir kino režisierius, teatro pedagogas, Lietuvos Nacionalinės premijos ir daugelio kitų premijų laureatas. J. Vaitkus sukūrė arti šimto dramos spektaklių, operų Lietuvoje ir užsienyje, yra režisavęs kino filmų. J. Vaitkaus teatro estetika, braižas visad atpažįstamas, režisūra išsiskiria griežta struktūra, atviru teatrališkumu, ekspresija, poetiškumu, žanrinių, stilistinių priemonių įvairove, jo spektakliuose ryškūs žmogaus prigimties, politiniai ir socialiniai akcentai.

Florianas Zelleris (g. 1979 m.) – prancūzų romanistas ir dramaturgas, vienas talentingiausių savo kartos autorių, jo romanai („Dirbtinis sniegas“, „Įsimylėjėliai ar kažkas panašaus“, „Susižavėjimas blogiu“) versti į dešimtis kalbų. Pjesės „Tėvas“ premjeros metu prancūzų aktoriui Robertui Hirschui, kuriam F. Zelleris ir rašė šį vaidmenį, buvo 88-eri, kaip ir pagrindiniam pjesės herojui Andrė. 2015-aisiais ją ekranizavo režisierius Philippeʼas Le Guay (filmas „Florida“). F. Zellerio pjesėse vaidina ryškiausi aktoriai: Isabelle Huppert, Danielis Auteuil, Robertas Hirschas, Fabriceʼas Luchini, Pierreʼas Arditi ir kiti. 2020 m. F. Zelleris pagal savo pjesę „Tėvas“ režisavo ir filmą, kuriame pagrindinį vaidmenį atlikęs Anthony Hopkinsas pelnė Oskarą.

Lopšinę – Rainerio Maria Rilkeʼs eilėraštį iš ciklo „Vaismedžių sodai“ atliko Martyna Gedvilaitė

Spektaklis rodomas rusų kalba su lietuviškais titrais.

Bilieto kaina – 12; 15; 20 Eur.* Bilietus platina kakava.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 8 D. 17 VAL. „DULKĖS“ – Valstybinio jaunimo teatro PREMJERA pagal Kazimiero Sakovičiaus knygą „Panerių dienoraštis 1941–1943“

Režisierius Justinas Vinciūnas

Scenografė ir kostiumų dailininkė Paulina Turauskaitė

Dramaturgas Artūras Voiničius

Kompozitorius Martynas Baranauskas

Dailininkas-butaforas Šarūnas Tadijošaitis

Spektaklio partneris Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Trukmė – 1 val. 10 min.

Premjera – 2023-06-21

Vaidina: Matas Sigliukas, Martynas Berulis, Rūta Jonikaitė, Šarūnas Rapolas Meliešius, Samuelis Valentinas, Sauchatas, Nojus Mikalauskas

Iki Antrojo pasaulinio karo Vilnius buvo vadinamas vienu reikšmingiausių Europos žydų kultūros ir mokslo, centrų. Karo išvakarėse čia gyveno apie 58 tūkst. žydų, tačiau nacių okupacijos pabaigos tesulaukė vos keli tūkstančiai. Tragiška „šiaurės Jeruzalės“ žūtis iki šiol domina ne tik pasaulio bei Lietuvos istorikus, bet ir tampa įkvėpimo šaltiniu skirtingų kartų ir pasaulėjautų teatro menininkams apmąstyti šią tautos, visuomenės ir žmogiškumo tragediją.

Jaunimo teatras, įkurtas buvusioje Didžiojo Vilniaus geto teritorijoje, nuosekliai domisi šia tema ir, bendradarbiaudamas su talentingais teatro kūrėjais, nuolat inicijuoja šio žiauraus ir dinamiško laikmečio meninius tyrimus: per pastaruosius kelerius metus Jaunimo teatro scenoje Holokausto temą nagrinėjo tokie kūrėjai kaip lenkų teatro genijus Krystian Lupa (spektaklis „Austerlicas“ pagal W. G. Sebaldą) ar Sergej Loznica (spektaklis „Erinijos“ pagal J. Littello romaną „Gero linkinčiosios“).

Jauniausios kartos režisierius Justinas Vinciūnas, šįmet baigiantis režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Gintaras Varnas), ieškodamas savito požiūrio į Holokaustą ir visą aibę su šiuo reiškiniu susijusių temų, gręžiasi ne į didžiuosius grožinės literatūros kūrinius, o į autentiškus žydų žudynių Vilniuje liudininko Kazimierzo Sakowicziaus prisiminimus, 2012 m. išleistus knygos „Panerių dienoraštis 1941–1943 m. pavidalu.

Lenkų žurnalistas ir karininkas K. Sakowiczius gimė 1894 m. Baigęs gimnaziją, studijavo teisę Maskvoje. Po studijų dirbo Vilniaus laikraščių redakcijose. A. Mickevičiaus gatvės 24 numeriu pažymėtame name buvo įsteigęs spaustuvę, kurios, kartu su gyvenamuoju būstu, Sakowiczius neteko per 1940 m. sovietų nacionalizaciją, todėl kartu su žmona persikėlė gyventi į Panerius ir šitaip atsidūrė prie būsimosios masinių žudynių vietos. Čia nuo 1941 m. liepos iš gyvenamojo namo palėpės turėjo galimybę stebėti nacių ir jų talkininkų lietuvių vykdomas žudynes.

Anot režisieriaus J. Vinciūno, K. Sakowicziaus liudijimai tokie žiaurūs, kad  beskaitant tenka susidurti su savo atjautos riba. Aprašytą siaubą norisi priskirti vaizduotės plotmei, nors tai ir dokumentinis šaltinis. Būtent ši suvokimo riba ir yra viena iš esminių spektaklio temų. Spektaklyje stengsimės ne tik apčiuopti tylą, esančią tarp tikros žmonių patirties ir laiko nugludintų šaltinių, bet ir ją išsklaidyti.

Bilieto kaina – 10 Eur.* Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 10 D. 11 VAL. scenos kalbos dirbtuvės su aktore, vaidybos ir scenos kalbos dėstytoja, diktore Aldona Vilutyte Varėnos kultūros centre, choreografijos studijoje.

Susitikimo metu kalbėsime apie kvėpavimą, balsą, tartį, minčių formulavimą, kūno kalbą bei stresą ir įtaigą.

Plačiau nagrinėsime  kiekvieną šių elementų-jų struktūrą, dažniausiai pasitaikančias problemas, pateikiant būdus kaip jas įveikti ir įvardijant jų svarbą  mūsų kalbėjimui. Bus pasiūlyta daug pratimų padėsiančių valdyti stresą, sureguliuoti kvėpavimą, raiškiai kalbėti, aiškiai formuluoti mintis. 

Taip pat darysime pratimus, kurių dėka sustiprinus kalbėjimo aparato raumenis, pajungus rezonatorius, balsas tampa stipresnis, spalvingesnis, įdomesnis ir įtaigesnis ir lengviau pasiekia adresatą išvengiant rėkimo, užkimimo, balso dingimo ir kitų problemų.

O pabaigoje kalbėsime apie tai, kaip tvarkytis su baime ir stresu, drebančiu balsu ir kūnu, trūkinėjančiom mintim, nuobodžiu monotonišku kalbėjimu.

Amžius-N16.


Registracija tel. 8 616 01 327 arba el. p. vadyba@varenoskultura.lt.

******************************************************************

SPALIO 11 D. 18 VAL. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus inicijuotos leidinių serijos „Kūrėjai“ pirmojo leidinio, knygos „Vladas Sipaitis. Dienoraščiai, prisiminimai, laiškai“, pristatymas Varėnos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (knygos sudarytojas – aktorius, teatro pedagogas, politikas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus darbuotojas Remigijus Vilkaitis).

Įėjimas laisvas.


******************************************************************

SPALIO 12 D. 11 VAL. ,,DETEKTYVO D. LAPINO BYLA“ – Keistuolių teatro detektyvinė pasaka žmonėms nuo 6 metų

Režisierius ir kompozitorius Aidas Giniotis

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

Vaidina: Eimantas Bareikis, Marija Korenkaitė, Justina Smieliauskaitė, Benita Vasauskaitė, Danas Kamarauskas, Diana Kamarauskaitė, Jonas Šarkus, Aurimas Bačinskas, Matas Pranskevičius

Premjera – 2022 12 03

Trukmė – 60 min.

Viename miške gyvenimas teka sava vaga. Čia, kaip ir bet kuriame kitame miške, žvėreliai kiekvieną dieną mokosi ir dirba, išgyvena savus džiaugsmus ir rūpesčius. Tik įprastą miško ramybę staiga nutraukia paslaptingas skambutis – dingo naujokė Meškutė. Šios bylos imasi detektyvas Lapinas. Atidžiai sekant įkalčių pėdsakais, apklausinėjant miško gyventojus, Lapinui po truputį ima aiškėti paslaptingos istorijos kontūrai. Kokius įkalčius detektyvui pavyko rasti? Ką Lapinas sužinos, apklausęs miško žvėrelius? Ir svarbiausia – ar jam pavyks išpinti šią mįslių kupiną istoriją ir rasti Meškutę?

Bilieto kaina – 7 Eur.* Bilietus platina Varėnos kultūros centro kasa. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

******************************************************************

SPALIO 12 D. 18 VAL. „LABANAKT, MAMA“ – vienos dalies tragikomiškas spektaklis pagal Maršos Norman pjesę

Režisierė Ieva Stundžytė

Scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė

Kompozitorius Aidas Giniotis

Šviesų dailininkas Darius Malinauskas

Trukmė 1 val. 30 min. N – 14

Vaidina: Ilona Balsytė, Diana Kamarauskaitė/Lyja Maknavičiūtė

Ten, kur debesys ganos nakty,

Seka mama sapnelį tavo.

Užsimerk ir neverk,

Mik, užmik, saulele mano…

Jaukus ir šiltas, gal kiek per daug daiktais apkrautas motinos kambarys. Jame tarp įvairių formų bei spalvų nėrinių, daugybės dėžių ir saldžių pyragaičių su plikytu kremu vakarą leidžia motina Telma ir jos suaugusi dukra Džesė. Tik į įprastą ir atpažįstamą rutiną staiga įsiterpia Džesės žodžiai apie planuojamą savižudybę. Ši žinia tampa atskaitos tašku, priverčiančiu veikėjas su didesne atida pažvelgti vienai į kitą, iš naujo apmąstyti gyvenimą ir mirtį.

Vienos dalies tragikomiško spektaklio kūrėjos, narpliodamos šios keistos situacijos priežasčių grandinę, ieško būdų suvokti jautrius, kartais absurdo spalvomis nuspalvintus ryšius su pačiais artimiausiais. Spektaklyje žiūrovai kviečiami kartu mąstyti apie reikšmingą, bet dažnai taip ir neužduodamą klausimą – ar yra įmanomas dviejų žmonių atviras ir nuoširdus pokalbis, kai pagrindinė jo sąlyga yra pabandyti iš tikrųjų išgirsti vienam kitą?

Bilieto kaina – 12; 15 Eur* (N-14). Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 13 D. 18 VAL. „RULETĖ“ – Lietuvos nacionalinio dramos teatro PREMJERA

Režisierius, scenografas, dramaturgas, choreografas, muzikos parinkėjas – Jo STRØMGREN

Kostiumų dailininkė – Dovilė GUDAČIAUSKAITĖ

Šviesos dailininkas – Audrius JANKAUSKAS

Režisieriaus asistentė – Bartė LIAGAITĖ

Prodiuserė – Agnė PULOKAITĖ

Trukmė 1 val. 30 min.

Premjeros data 2023 m. rugsėjo 6 d.

N-12

Vaidina: Kęstutis CICĖNAS, Augustė POCIŪTĖ, Rytis SALADŽIUS, Rimantė VALIUKAITĖ, Aistė ZABOTKAITĖ

Tai spektaklis paaugliams apie šiai amžiaus grupei aktualias temas. „Ruletę“ kuria Lietuvoje jau puikiai žinomas režisierius ir choreografas Jo Strømgren. LNDT 2018 m. jo sukurtas spektaklis „Durys“ pelnė net keturis Auksinių scenos kryžių apdovanojimus ir yra iki šiol mėgstamas žiūrovų.

Naujame spektaklyje „Ruletė“ dėmesys telkiamas į psichotropinių medžiagų ir jų daromo poveikio, trinančio ribas tarp realybės ir iliuzijos, temą. Tyrimų duomenimis, beveik penktadalis Lietuvos paauglių yra bandę narkotinių medžiagų, kai kuriais atvejais jos platinamos ir vartojamos net mokyklose. Akivaizdu, kad tokia tema šiai amžiaus kategorijai yra išties aktuali. Vis dėlto spektaklyje nebus deklaruojama vienintelė neginčijama pozicija, juo veikiau bus siekiama kelti klausimą apie tai, kokios priežastys lemia narkotikų vartojimą, apie pasirinkimo laisvę ir atsakomybę, apie tikrovės ir iliuzinio pasaulio vaidmenį bręstančios asmenybės gyvenime, o galiausiai spektaklis kels labai universalius pasvarstymus apie laikmetį, kuriame gyvename, socialinius, kultūrinius, geopolitinius mūsų šiandieninio pasaulio aspektus.

„Ruletės“ veiksmas vyksta muitinėje, kur vieną dieną nutikusi mažytė klaida pastato visą muitinės siuntų skyrių į nepavydėtiną situaciją ir įsuka netikėčiausių įvykių karuselę.

„Gyvenime imamės apskaičiuotų rizikų. Atsargieji galbūt patiria nuobodulį ar tam tikrą monotoniją, tuo tarpu drąsieji nepaiso jokių ribų. Visa laimė, kad kiekvienas galime rinktis. Tačiau kas nutinka, kai už tave rizikuoja kitas? Spektaklyje bus kalbama apie narkotikus ir jų poveikį žmogaus sąmonei, tačiau apskritai bus svarstoma, kokių pasekmių galime sulaukti imdamiesi rizikingų sprendimų. Šiuo scenos kūriniu kartu su kūrybine grupe sieksime sukurti platų asociacijų ir interpretacijų lauką, leidžiantį į spektaklio pasakojimą žvelgti iš įvairiausių – mūsų vakarietiško kasdienio gyvenimo aktualijų ar platesnio pasaulio geopolitinių ir socioekonominių procesų – perspektyvų“, – sako Jo Strømgren.

Bilieto kaina – 7–15 Eur* (N-12). Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 16 D. 11 VAL. teatro režisūros dirbtuvės „Spektaklis – dialogas“ su režisiere, aktore ir „Labaiteatro“ įkūrėja Agne Sunklodaite Varėnos kultūros centre, choreografijos studijoje.

Atviras režisierės Agnės Sunklodaitės  laiškas dirbtuvių dalyviams:

„Ar įmanoma išmokyti režisūros? Nežinau. Turbūt ne. Atskirų scenų, vaizdų komponavimas – dar ne režisūra. Bet nuo to galima pradėti. Arba geriau – pradėti nuo žaidimo. Man teatras yra žaidimas. Aš jį taip suprantu, jis man toks patinka, tokį jį ir kuriu. Ir dar man atrodo, kad teatre žaisdami mes kalbamės. Apie svarbius dalykus. Todėl režisuodama spektaklius aš visada kūrybinę grupę ir žiūrovus kviečiu dialogui. Monologai man nelabai prie širdies. Drauge su jumis mes kalbėsimės ir žaisim. Ir taip, aš lauksiu ateinant suaugusių žmonių nuo 16 metų. Ir mes visi, suaugėliai, žaisim. Jei žaidi rimtai, kas nors įdomaus ima ir įvyksta.  Tikiuosi, kad bus smagu ir naudinga. Susitikime. Agnė”


Registracija tel. 8 616 01 327 arba el. p. vadyba@varenoskultura.lt.

SPALIO 18 D. 11 VAL. teatro dirbtuvės „Aktoriaus kūrybiškumas“ su aktoriumi, dramaturgu, režisieriumi ir įvairių kūrybinių projektų iniciatoriumi Justu Terteliu Varėnos kultūros centre, choreografijos studijoje.

Aktoriaus kūrybiškumas – tai, ką kiekvienas turėtų žinoti apie savo kūrybingumą!!! 

Nuotaikingos praktinės kūrybinės dirbtuvės su šiek tiek teorijos. 

Dažnai girdim: reikia būti kūrybišku, originaliu, unikaliu, išlipti iš savo komforto zonos, į viską žvelgti kūrybiškai. Bet kaip? Ką tai iš vis reiškia „žvelgt kūrybiškai”? Ar kūrybiškais gimstama ar tampama? O jei tampama, tai kaip?  Kaip turėti originalių idėjų ir iš kur jos atsiranda? Kaip stiprinti savo kūrybingumą, ir taikyti kūrybinius principus savo kasdienybėje? – temos, kurios gali būti aktualios kiekvienam, nesvarbu kokį darbą jūs dirbate ir kokioje situacijoje esate. 

Nuotaikingas praktines kūrybines dirbtuves ves aktorius, dramaturgas, režisierius, įvairių kūrybinių projektų iniciatorius ir kūrybingumo ekspertas Justas Tertelis. Kaip teatro kūrėjas jau beveik 20 metų profesionaliai dirbantis Keistuolių teatre, teatre „Atviras ratas”, LNDT ir kituose teatriniuose projektuose, taip pat, kaip kūrėjas bendradarbiaujantis su LRT, LNM, Kaunas2022 ir kt. Šalia autorinių-kūrybinių projektų jau beveik 10metų dirbantis kartu su asociacija „Kūrybinės jungtys”, inicijuojantis ir įgyvendinantis programas padedančias stiprinti kūrybingumo ugdymą mūsų mokyklose ir įvairiose kultūros organizacijose Lietuvoje.   

Mūsų susitikime, ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, įvairių smagių teatrinių, kūrybinių užduočių pagalba tyrinėsime tai, kas svarbu kūrybingumui, suvoksime kaip jį būtų galima lavinti savyje. Susipažinsime su esminiais kūrybinio mąstymo įpročiais. Kartu kursime idėjas, kelsime kūrybinius klausimus, tyrinėsime iš kur atsiranda įkvėpimas ir smagiai leisime laiką.


Registracija tel. 8 616 01 327 arba el. p. vadyba@varenoskultura.lt.


*****************************************************************

SPALIO 18 D. 18 VAL. „BELAUKIANT GODO“ – Klaipėdos jaunimo teatro absurdo drama pagal Samuelio Beketo pjesę

Režisierius: Paulius Pinigis

Dramaturgas: Samuel Bechet

Scenografė: Rūta Venskutė

Kompozitorius: Kristupas Biržietis

Šviesų dailininkas: Justas Bø

Asistentė: Elzbieta Girkantaitė

Aktoriai: Simonas Lunevičius, Donatas Želvys, Aurimas Bareikis, Osvaldas Tokarevas, Laurynas Luotė

Trukmė: 2 val. 30 min., pertraukų skaičius: 1

Amžiaus cenzas: N-14

„Belaukiant Godo“ – Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis pagal žymiąją Samuelio Beketo absurdo pjesę. Vienintelis tikrai aiškus dalykas šioje Beketo istorijoje – laukimas. Pagrindiniai herojai Vladimiras ir Estragonas laukia pono Godo, kuriam nori užduoti keletą esminių klausimų ir paprašyti kai ko labai svarbaus. Tačiau laukti reikia taip ilgai, jog Vladimiras ir Estragonas galiausiai pamiršta, ko ir kodėl laukia. Belaukdami išganymo, jie supranta, kad nežino nei dėl ko nori būti išganyti, nei kas tas išganytojas, nei kaip atrodo tas išganymas. Tačiau tik laukimas ir tampa vienintele spektaklio herojų viltimi gyventi, nors laukimo beprasmybė ir virsta tragikomišku farsu.

Spektaklis vyksta neapibrėžtoje, sapną primenančioje erdvėje. Čia laikas neturi „krantų“ – nėra jo pradžios ir pabaigos, neaišku, ar laikas eina pirmyn ar atgal, gal jis sustojęs, o gal sukasi ratu. Šis laiko ir erdvės neapibrėžtumas dar labiau sustiprina laukimo absurdiškumą, tačiau jo dėka žiūrovai patenka į siurrealistinį spektaklio pasaulį, kuriame kartu su jais klaidžioja ir Godo atsakymų laukia Vladimiras ir Estragonas.

Bilieto kaina – 7–13 Eur.* Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 19 D. 11 VAL. „JOKŪBO DIENORAŠTIS“ – Valstybinio Kauno lėlių teatro mažo miestelio didelė istorija

Autorė – Daiva Čepauskaitė

Režisierė – Milda Mičiulytė

Dailininkė – Julija Skuratova

Kompozitorius – Arkadijus Gotesmanas

Medijų menininkas – Artis Dzerve (Latvija)

Taip pat spektaklyje girdėsite Jūratės Onaitytės, Rafailo Karpio, Vlado Bagdono, Sauliaus Čiučelio, Aldonos Vilutytės, Elzės Petrulėnaitės, Lėjos Varonovaitės balsus

Vaidina: Saulius Bagaliūnas, Darius Krapikas, Rūta Kumpikaitė, Rokas Lažaunykas, Laima Strazdauskienė, Andrius Žiurauskas.

Premjera – 2022-05-08

Trukmė – 55 min.

Amžiaus cenzas – N-9

Miestelis, kuriame gyvena Jokūbas, gali pasirodyti panašus į daugelį kitų Lietuvos miestelių. Tačiau Jokūbui jis pats mylimiausias. Čia gyvena jo senelis – geriausias siuvėjas, iš medžiagos skiautės darantis stebuklus, tėtis – teatro direktorius, dievinantis teatro pasaulį, pati rūpestingiausia mama ir daugybė keistuolių, klegančių miestelio gatvėse. Čia pardavinėjamos skaniausios spurgos, riebiausia žuvis, sekamos spalvingiausios istorijos ir nutinka keisčiausi nuotykiai. Čia verda gyvenimas, žmonės barasi, taikosi, įsimyli, svajoja. Tačiau vieną dieną prasideda karas. Jokūbas pasislepia rūsyje, o iš ten išėjęs randa tuščias miestelio gatves. Kur jie – visi gatvės prekeiviai, muzikantai, brangūs ir artimi veidai, gyvenę šalia? Kur jie dabar? Ką daryti, kai nebelieka net mažiausios medžiagos skiautės, iš kurios galima ką nors pasiūti? Kas mums lieka, kai nieko nebelieka?

Pasakojimas sukurtas naudojant žydų pasakas, folkloro elementus, Matildos Olkinaitės poeziją ir Abraomo Karpinovičiaus knygos „Paskutinis Vilniaus pranašas“ motyvus.

Bilieto kaina – 7 Eur.* Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

******************************************************************

SPALIO 20 D. 11 VAL. „GRYBŲ TAIKA“ – Alytaus miesto teatro spektaklis / koncertas vaikamspagal Justino Marcinkevičiaus poemą

Režisierė: Andra Kavaliauskaitė

Scenografė ir kostiumų dailininė: Neringa Keršulytė

Kompozitorius: Bogdan Lysenko

Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė

Vaidina: Vincas Vaičiulis, Andra Kavaliauskaitė, Eglė Juškaitė, Vaidas Praspaliauskas, Erika Jasinskaitė – Salickienė

Trukmė: 40 min.

Premjera: 2022 m. gruodžio 26 d.

„Rytas. Kelmutė, kaip ir kiekvieną dieną, žadina savo vaikus ir klausosi dešimties per naktį jų susapnuotų sapnų… Lepšis kviečia rūką, kad šis pagaliau sugrįžtų ir leistų užbaigti genialų šedevrą – jo autoportretą. Kazlėkas ruošiasi dideliam įvykiui – savo miško arbatinės atidarymui. Bobausis renka nuo pušų ryto lašus naujam kvapui sukurti. Vilkas ir Lūšis kaitindamiesii saulėje svajoja, kur šiais metais švęsti savo gimtadienius, Umėdėlė ruošiasi vestuvėms, ir niekas nė neįtaria, kad netrukus po visą mišką pasklis žinia, pakeisianti visų gyvenimus: grybai šaukiami į mūšį. Stoja tyla, o su ja ateina klausimas: ką dabar daryti?“

„Grybų taika“ – koncertinė programa vaikams, sukurta pagal literatūros klasiko Justino Marcinkevičiaus vieną populiariausių kūrinių – eiliuotą poemą „Grybų karas“. Tik šįkart grybai nusprendė kalbėti ne apie karą, o apie taiką, atsidavimą, pasiaukojimą ir meilę artimui, namams, žemei bei savo kalbai, atsargiai atskleidžiant, kokią žalą gali padaryti sekimas tuštybe, arogancija ir egoizmu. Ši istorija įvyko prieš daugybę metų, bet grybai ją lig šiol atsimena, tai jų – šaknyse. Jie davė pažadą šią istoriją perduoti iš kartos į kartą, kad niekas niekada nepamirštų: žemei – nereikia karo. Širdžiai – nereikia karo. Mums reikia meilės ir galimybės gyventi be baimės, kuriant pasaulį tokį, kuriame gyventi būtų ramu, saugu ir gera.

Bilieto kaina – 5; 6 Eur.* Bilietus platina kakava.lt ir Varėnos kultūros centro kasa. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

******************************************************************


SPALIO 20 D. 18 VAL. „CIVILIO DIENORAŠTIS“ – Alytaus miesto teatro monospektaklis  pagal Pavlo Arie pjesę

Autorius: Pavlo Arie

Režisierius ir sceniniai sprendimai: Stas Zhyrkov

Vertimas į lietuvių kalbą: Andrius Merkevičius

Kompozitorius: Bohdan Lysenko

Garso režisierius: Justinas Raudonis

Šviesų dailininkė: Natali Melnychuk

Video projekcijų autorius: Alius Mikelionis

Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė

Vadybininkė: Ksenia Romashenko

Vaidina: Vaidas Praspaliauskas

Trukmė: 1 val. 20 min.

Premjera: 2022 m. rugsėjo 16 d.

Ukrainiečių dramaturgas Pavlo Arie pjesę „Civilio dienoraštis” parašė per pirmąsias 14-a Rusijos karo prieš Ukrainą dienų. Šie jautrūs, autoriaus išgyventi tekstai mums ir mūsų palikuonims suteikia galimybę sužinoti tiesą apie tai, kas įvyko. Tai nėra tik literatūra. Tai yra gyva, skausminga, vis dar tebepūliuojanti šiandiena.

Visa Europa, visas pasaulis yra nežinioje. Žmonės nežino ir nesupranta, kaip gyventi, kai jų šalyje vyksta karas. Baimė ir nežinojimas, kaip išspręsti problemą, sukuria chaosą. Suniokoti miestai, prarasti namai, nepriteklius, ekonominė suirutė. Bet svarbiausia visame kame buvo, yra ir bus žmogus. Jo vidinės kovos – nerimo, įtampos ir vilties – kelias…

Pajuskite tuos įvykius, kartu su aktoriumi ir žiūrovais išgyvendami šias 14 dienų.

14 dienų, kai visas tau pažįstamas, mylimas, laisvas pasaulis tampa kitokiu.

14 dienų nuo visiško žinios apie karą neigimo iki susitaikymo su situacija.

14 dienų, kurių kiekviena yra naujas gyvenimas.

14 dienų netekties ir skausmo.

14 dienų, kai gyvenimas jau niekada nebebus toks, koks buvo iki šiol.

Ar taip bus?

Projektas įgyvendinamas pagal 2022 m. Lietuvos kultūros tarybos priemonę „Stipendijos Lietuvoje prieglobstį radusiems Ukrainos kūrėjams”

Bilieto kaina – 6; 8 Eur.* Bilietus platina kakava.lt ir Varėnos kultūros centro kasa. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

******************************************************************

SPALIO 21 D. 18 VAL. „NEPARAŠYTAS LAIŠKAS“ – Solo teatro spektaklis-impresija rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos (1877–1930) gyvenimo ir kūrybos motyvais

Scenarijaus autorė ir režisierė – BIRUTĖ MAR

Dailininkė – INDRĖ PAČĖSAITĖ

Kompozitorė – ŽIBUOKLĖ MARTINAITYTĖ

Režisierės asistentė, choreografė – SIGITA MIKALAUSKAITĖ

Garso ir vaizdo režisierius – MARIUS VILČINSKAS

Šviesų dailininkas – AUDRIUS JANKAUSKAS

Atlieka – aktorė BIRUTĖ MAR ir smuikininkas ARTŪRAS ŠILALĖ

Trukmė – 1 val.

Premjera – 2023 m. sausio 14 d.

      Spektaklį Neparašytas laiškas” sukurti įkvėpė rašytojos, pedagogės, labdarės Marijos Pečkauskaitės–Šatrijos Raganos  (1877-1930)  gyvenimas ir kūryba. Užvenčios dvare užaugusi dvarininkaitė, įkvėpta mokytojo Povilo Višinskio, tapo aistringa lietuvybės puoselėtoja. Sugrįžusi į Lietuvą po studijų Ziuricho ir Fribourgo universitetuose (kur kaip laisva klausytoja studijavo etiką ir pedagogiką), ji mokytojavo Pavandenės dvare (Kelmės r.), platino lietuviškas knygas, Vilniuje įsteigė kurį laiką veikusį knygyną “Birutė”, vadovavo Marijampolės progimnazijai. Paskutinius 15 gyvenimo metų praleido Židikuose, kur gimė žymiausi jos kūriniai Irkos tragedija”, Sename dvare”, Mėlynoji mergelė” ir kt. Čia daug laiko skyrė labdarai, miestelio gyventojų švietimui, rūpinosi ligoniais ir vargšais. Per jos laidotuves Židikų kapinaitėse klebonas kanauninkas Morkys (Marijos nuodėmklausys) pasakė: „Šiandien mes čia laidojam šventąją…“.

       Spektaklis-impresija remiasi intriguojančia rašytojos likimo istorija:  nors išlikę daug jos laiškų, bet nėra skirtų artimiausiam žmogui – kunigui Kazimierui Bukantui, su kuriuo susipažino jaunystėje ir kurio kaimynystėje Židikuose nugyveno nemažą savo gyvenimo tarpsnį. Sako, rašytoja prieš mirtį seseriai liepusi sudeginti jos laiškus ir dienoraščius… 

  Birutė Mar:

   „Didžiausias įspūdis iš kelionės M.Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos pėdomis kažkada buvo apsilankymas Židikų kapinaitėse, Žemaitijoje. Važiavom tada „Šatrijos Raganos keliu“ – po miestelius, kur ji gyveno, ten skaitėm jos kūrybą, muzikavom. Židikų kapinaitėse – Marijos kapas. O visai šalia kun. Kazimiero Bukanto kapas – žmogaus, šalia kurio praleido didžiąją savo vienuoliško gyvenimo dalį. Būna patirčių, kurias sunku nusakyti. Atsimenu, bestovint prie jos kapo staiga pakilo toks stiprus vėjas – atrodė, kažkoks nerimas tvyro virš mūsų. Pirma mintis: Marijos siela nerimsta, tarsi trokštų išsakyti kažką… Virpėjau visa net grįžusi namo, kol nepradėjau rašyti. Nežinau, kaip tai pavadinti. Tarsi JOS LAIŠKĄ. Neparašytą. Vėliau sužinojau, kad pati Marija jaunystėje rašiusi išgalvotų žmonių laiškus. 

     Jau daug laiko praėjo nuo tų patirčių, bet… dažnai prisimenu šį išgyvenimą. Ir Šatrijos Raganos asmenybė tapo labai artima. Dabar atėjo laikas apie tai papasakoti scenoje“.

Projektą iš dalies finansuoja – LIETUVOS KULTŪROS TARYBA

Bilieto kaina – 9–13 Eur.* Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 22 D. 18 VAL. „SKRAIDANTIS TRAVOLTA“ – Valstybinio Šiaulių dramos teatro tragikomedija pagal  Artūro Dīcio pjesę

Dramaturgas – ARTŪRS DĪCIS

Režisierius – TOMS TREINIS

Scenografas – KRISTAPS KRAMIŅŠ

Kostiumų dizainerė – MARTA TREINE

Kompozitorius – JŪLIJS MELNGAILIS

Šviesų dailininkas – NIKS CIPRUSS

Pjesę iš latvių kalbos vertė – VIKTORIJA JONKUTĖ

Vaidina:
Travolta – Aidas Matutis

Ivaras – Severinas Norgaila

Timas – Mindaugas Jurevičius

Atis – Dalius Jančiauskas

Alisa – Rusnė Navickaitė

Ilona – Nomeda Bėčiūtė

Ridikas – Juozas Žibūda 

Trukmė – 2 val. 30 min., viena pertrauka

Premjera – 2023 m. kovo 26 d.

Spektaklis „Skraidantis Travolta“ – pasiilgusiems sodrių aktorinių vaidmenų ir gerų istorijų. Tai įtraukiantis, švelnia ironija ir humoru persmelktas pasakojimas apie kiekvieno mūsų (ne)dedamas pastangas gyventi savo, o ne aplinkybių primestą gyvenimą.

Spektaklį pristato jauna teatro kūrėjų komanda iš kaimyninės Latvijos. Režisierius Toms Treinis spektakliui Šiauliuose neatsitiktinai pasirinko šiuolaikinio latvių autoriaus Artūro Dicio pjesę, kurios tema, kaip teigia režisierius, yra vienodai aktuali ir suprantama tiek Latvijos, tiek Lietuvos publikai.

Pjesė pasakoja apie atokaus kaimelio gyventojus, kurių kasdienybė skęsta asmeninėse peripetijose. Kasdieninės kalbos, sodrių dialogų ir humoro prisodrinta pjesė nukelia į mažą, visų užmirštą kaimelį, kurio gyventojai, nebandydami nieko keisti ar keistis patys, stumia viena į kitą panašias dienas.  Pasakojimo centre – jaunas vaikinas vardu Travolta, kurį kaime dėl jo uždaro būdo ir keistų įpročių daugelis laiko tiesiog „trenktu“. Be kitų keistenybių, Travolta turi niekam nesuprantamą, pavojingą ir, rodos, visiškai beprasmį „hobį“ – netikėtai iššokti priešais pro kaimą lekiantį automobilį. Vieną dieną šis atrodytų iki absurdo kvailas užsiėmimas pritraukia žurnalistų dėmesį ir įvykiai pasisuka labai netikėta linkme…

Atrodo, kad Travolta, kaip ir visi kiti veikėjai, yra nuolankiai susitaikęs su savo likimu, tačiau iš tikrųjų savyje jis nešiojasi didžiulę šeimos paslaptį, kurią atskleidus, tampa akivaizdu, kad po šiurkštoku pjesės paviršiumi slepiasi sukrečianti meilės, kaltės ir jos atpirkimo tragedija. Travolta – tai tarsi Latvijos Forestas Gampas, kuris, net pačiomis nepalankiausiomis aplinkybėmis bando ieškoti išeities.

Spektaklyje pirmuoju smuiku griežia psichologiškai tiksli aktorių vaidyba, paženklinta švelniu ironijos prieskoniu. Kiekvienas pjesės veikėjas jaučiasi įspraustas į aplinkybes, kurios,  jų manymu, neleidžia jiems ištrūkti, įgyvendinti savo svajonių. Dėl to kiekvienas jų jaučiasi savaip nelaimingas. Bet ar iš tiesų jie nuoširdžiai nori ir stengiasi keisti savo gyvenimą?

Pjesės autorius  A.  Dicis teigia, kad šia pjese jis norėjo priminti labai paprastą, bet deja, dažnai pamirštamą tiesą, kad gyvenimas nėra kažkas abstraktaus – „kiekvieną mielą sekundę jis vyksta mumyse ir mes patys esame tikrieji savo gyvenimo kūrėjai. Nėra tokios vietos kaip „niekur“, kur gyvenimas tarsi teka pro šalį, nepaliesdamas žmonių“.

Režisierius Toms Treinis: „Statydamas šį spektaklį, galvoju apie žmogiškojo neišsipildymo ir susitaikymo su likimu priežastis.  Pro buitišką ir banalią kasdienybę, veikėjų tuštumos ir savinaikos perspektyvą bandau priartėti prie esminių tokį gyvenimą įtakojančių mąstymo klišių. Jas panaikinti gali ne tuščios kalbos ar iš kitų nugirsti „protingi“ žodžiai, savęs gailėjimasis ar kaltinimai, o konkretūs žingsniai, veiksmai, kuriuos būtina daryti siekiant pokyčių. Akistata su likimu daugeliui nėra maloni, bet tai pagrindinė sąlyga norint pradėti keistis“.

Bilieto kaina – 12; 15 Eur. Bilietus platina Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 23 D. 18 VAL. „PORTALAS“ – OKT / Vilniaus miesto teatro spektaklis pagal Birutės Kapustinskaitės pjesę

Režisierius – Mantas Jančiauskas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Barbora Šulniūtė

Projekcijų autorius – Kristijonas Dirsė

Šviesų dailininkas – Julius Kuršys

Kompozitorius – Mantvydas Leonas Pranulis

PREMJERA 2021 spalio 21d.

Aktoriai: Marius Repšys, Adelė Šuminskaitė, Matas Dirginčius, Eglė Gabrėnaitė

Audrius atleidžiamas iš darbo. Jo žmona laukiasi, namuose slaugoma jo serganti motina. Prieš pradėdamas naujo darbo paieškas, vyras susidomi netikėtu kvietimu prisijungti prie „Portalo. Tai žaidimas, padedantis atrasti „tikrąjį save“ ir pakeisti savo gyvenimą. Ilgainiui Audrius tampa vis pasyvesnis gyvenime ir vis aktyvesnis žaidimo siūlomose misijose. Tai spektaklis apie ploną ribą tarp kritinio mąstymo ir radikalumo, kurią peržengę nebūtinai suprantame, kad tai įvyko, o tai ir yra baisiausia.

Spektaklio pastatymą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Bilieto kaina – 10–17 Eur.* Bilietus platina bilietai.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

SPALIO 24 D. 18 VAL. PREMJERA „Feromonai“ – Juozo Miltinio dramos teatro judesio spektaklis

Dramaturgas, režisierius, choreografas ir scenografas – Jo Strømgren

Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis

Kostiumų dailininkė – Dovilė Gudačiauskaitė

Fotografas – Arvydas Gudas

Režisieriaus asistentė – Sigita Rutkauskaitė

Premjera – 2023 m. spalio 21 d.

Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Ieva Brikė, Tadas Gryn, Urtė Povilauskaitė, Toma Razmislavičiūtė, Joris Zaliauskas

Feromonai – tai kvazi-filosofinė melodrama apie meilę, pasižyminti jaudinančia pradžia, nuostabiu viduriu ir stulbinančia pabaiga. Ji patikima kaip mokslinė tezė, tačiau kartu išmoninga kaip vienas iš Pikaso gerųjų laikų paveikslų. Kam sėdėti namie ir skaityti enciklopediją, jei visus atsakymus į turimus klausimus galite gauti iš vieno vienintelio spektaklio? Daug žmonių, siekdami romantiškų patirčių, keliauja į Paryžių, tačiau po šio spektaklio labiau tikėtina, jog ims keliauti į Panevėžį. Nepamirškite rezervuoti bilietų pusė metų į priekį. Vieniši žmonės taip pat priimami.

Šis pastatymas – tai bandymas atgaivinti „photo drama“ (liet. nuotraukos drama) žanrą, kuris iki prasidedant interneto erai buvo populiaria moterų žurnalų rubrika. Šios ypatingai konservatyvaus, tačiau viliojančio turinio istorijos Vakarų kultūroje galimai reprezentavo melodramos piką. Dėl svarių priežasčių žanras išnyko, tačiau galbūt jis nusipelno būti prikeltas? Melodramatiškasis vaiduoklis grįžta, vaidenasi mūsų kasdienybėje ir viešuose pokalbiuose, kartodamas savo mantrą „daug jausmų, bet mažai turinio“.

Jo Strømgren (g. 1970) yra norvegų kilmės choreografas, režisierius ir dramaturgas. Jo kūrybai būdingi tarpdiscipliniškumas, fizinis humoras ir nonsensinė kalba. Lietuvai kūrėjas pažįstamas nuo savo karjeros su „Jo Strømgren Kompani“ kolektyvu pradžios – 1998-aisiais metais Lietuvos Nacionaliniame teatre įvyko pirmosios šio kolektyvo gastrolės, o 2001-aisias metais kartu su Lietuvos šokio informacijos centru Lietuvos publikai buvo pristatyta spektaklio „Ten“ (angl. „There“) premjera.

2018-aisias metais režisierius sugrįžo į Lietuvos Nacionalinį dramos teatrą ir pastatė spektaklį „Durys“, kuris pelnė net keturis „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimus. Šiuo metu Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre statoma antroji režisieriaus premjera „Ruletė“. „Feromonai“ bus trečiasis Jo Strømgren darbas Lietuvoje su vietiniais aktoriais.

Bilieto kaina – 10; 12 Eur.* Bilietus platina kakava.lt ir Varėnos kultūros centro kasa.

******************************************************************

Spalio 26 d. 11 val. „Kavos malūnėlis“ – Vilniaus teatro „LĖLĖ“ spektaklis vaikams

pagal Konstanto Ildefonso Gałczyńskio pasaką.

Režisierė – Ewa PIOTROWSKA (Lenkija)

Adaptacijos autorė – Malgorzata SIKORSKA-MISZCZUK (Lenkija)

Adaptacijos vertėjas į lietuvių kalbą – Andrius JEVSEJEVAS

Dailininkas – Michal DRACZ (Lenkija)

Kompozitorius – Wojciech BLAZEJCZYK (Lenkija)

Vaidina:

Karolis Algimantas BUTVIDAS

Raimondas KLEZYS

Šarūnas GEDVILAS

Deivis SARAPINAS

Trukmė: 50 min.

Premjera – 2021 m. gruodžio 11 d.

Kavos malūnėlis – pagrindinis spektaklio veikėjas – atsiduria Pamestų daiktų prieglaudoje, kurioje nepageidaujami, nublukę, klibantys daiktai geria vaistus nuo liūdesio, nes prieglaudos direktorius Raudonbarzdis laiko juos uždaręs dėžutėse bei draudžia vaikščioti gatvėmis ir verkti. Pamestų daiktų prieglaudoje Malūnėlis įsimyli sugedusią Skėtukę ir išskrenda į Mėnulį ieškoti specialios mašinos, skirtos skėčiams taisyti. Šioje šmaikščioje, keisčiausių personažų, burtažodžių kupinoje kelionėje Malūnėlis, herojiškai stengdamasis išgelbėti Skėtukę nuo liūdesio, atranda kai ką labai paprasto ir netikėto…

Spektaklio įkvėpimu tapusi, lenkų dramaturgės Małgorzatos Sikorskos-Miszczuk scenai adaptuota žinomo lenkų poeto K. I. Gałczyńskio pasaka „Kavos malūnėlis“ žiūrovams žada ritmišką bei simboliais iškalbingą lėlių vaidinimą, kuriame lyriški ir žaismingi nuotykiai keis vieni kitus.

Įdomu tai, jog K. I. Gałczyńskis išgarsėjęs savo absurdo miniatiūrų ir humoreskų rinkiniu „Žaliojo žąsinėlio teatras“ (Vilniaus teatre „Lėlė“ 2010 m. pagal šį kūrinį buvo sukurtas spektaklis jaunimui), „Kavos malūnėlį“ sukūrė gyvendamas Malūnų gatvėje, Vilniuje.

„Suprantu, kad migduku galima gimti, bet ar reikia juo būti visą gyvenimą?“ – klausia vienas mūsų istorijos herojus. Ir man atrodo, kad šis klausimas geriausiai atspindi spektaklio prasmę. Mes nesiekiame rasti atsakymų – mieliau užduodame klausimus. Mano galva, „Kavos malūnėlis“ – tai spektaklis apie savo potencialo atskleidimą. O tuo pat metu ir apie tai, kokių gydomųjų galių turi apkabinimai, kurių mums šiomis dienomis taip trūksta.” – pasakoja „Lėlės“ teatre nebe pirmą kartą kurianti (spektaklis „Raudonoji knyga“) lenkų režisierė Ewa Piotrowska.

Bilieto kaina – 6 Eur.* (N – 5 +)

Bilietus platina Varėnos kultūros centro kasa. Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

******************************************************************

FESTIVALIO UŽDARYMAS

Spalio 30 d. 18 val. Vilniaus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas ir festivalio nominacijų įteikimas Varėnos kultūros centre.

Renginys nemokamas, būtina vietų rezervacija iki spalio 27 d.  tel. 8 310 52 752 (pirmadieniais–penktadieniais 12.00–19.00).

Bilietus platina:

bilietai.lt

kakava.lt

Varėnos kultūros centro kasa

VARĖNOS KULTŪROS CENTRO

KASOS DARBO LAIKAS:

I 12.00–19.00 (pietų pertrauka 15.00–15.30)

II–V 11.00–19.00 (pietų pertrauka 15.00–15.30)

VI–VII Nedirba

Savaitgaliais ir švenčių dienomis – 2 val. iki renginio pradžios.

Kasos tel. (8 310) 52 752

*bilietų platintojas taiko paslaugos mokesčius kiekvienam bilietui ir galutinę sumą apskaičiuoja pats, dėl to ji gali skirtis nuo kainų, nurodytų lankstinuke.

Organizatorius: Varėnos kultūros centras

Finansuoja: Varėnos rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: