Abėcėle, ačiū tau!

0
30

Balandžio 26 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko šventė – „Abėcėle, ačiū tau!“.

Pasipuošę dailiomis raidžių karūnomis Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje lankėsi Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos pirmokai su mokytoja Gene Bartkevičiene ir lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinės grupės auklėtiniai su mokytoja Sigita Graževičiene.

Vaikai klausėsi bibliotekininkės skaitomos Hertos Matulionytės knygos „Stebuklingas raidynas“, kurioje pasakojama, kaip nykštukas Nukas raideles atrado. Išklausę pamokančios istorijos, kaip svarbu mokėti skaityti ir pažinti raides, mažieji skaitytojai sužinojo, kaip atsirado raštas, išgirdo apie Brailio raštą ir patys pabandė paskaityti knygas pirštukais. Taip pat sužinojo, kaip susikalba kurtieji – jie raides ir žodžius rodo rankų gestais.

Mažieji lankytojai parodė savo puikiai parengtas programas apie raides – dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, sekė pasakas. Prieš atsisveikinant išklausė knygelės prašymą, kaip reikia ją saugoti, visuomet padėti į vietą, vartyti tik švariomis rankomis, o jeigu netyčia įplyšta – suklijuoti.

Po renginio gavę namų darbų ir saldžių dovanų, vaikai pažadėjo ne tik skaityti, bet ir saugoti knygas. Dėkojame mokytojoms Genei Bartkevičienei ir Sigitai Graževičienei už meilę vaikams ir knygoms, o mažiesiems skaitytojams – už bibliotekai padovanotas kruopščiai ornamentais išmargintas raides – jos labai papuoš žaisloteką.

Indrė Siaurusiavičienė

Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus bibliotekininkė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: