Pasieniečių ir keturkojo jų pagalbininko Endy „laimikis“ – druskininkietis su kontrabandinėmis cigaretėms

0
16

Kabelių pasieniečiai su tarnybiniu šunimi Endy vos už kelių šimtų metrų nuo valstybės sienos sulaikė Druskininkų savivaldybės gyventoją su 1,5 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė – daugiau kaip 6,5 tūkst. eurų.

Trečiadienio vakare tarnybą vykdę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai Daržinėlių kaime (Varėnos r.), už 300 metrų nuo valstybės sienos su Baltarusija, pastebėjo ir sulaikė 33-ejų druskininkietį su septyniais juoda polietileno plėvele aptrauktais nešuliais. Įtardami, kad šis vyras dalį ryšulių galėjo paslėpti miške, įvykio vieton pasieniečiai iškvietė užkardos kinologą su tarnybiniu šunimi Endy.

Vienas VSAT pareigūnų su atvykusiu kinologu ir jo šunimi, trejų metų vokiečių aviganiu, pradėjo vietovės apiešką, eidami nuo sulaikyto asmens. Po keliolikos minučių, šuo aptiko pėdsaką ir maždaug už 300 metrų nuo kontrabandininko rado paslėptus dar aštuonis identiškus, pailgos formos ryšulius, aptrauktus juoda polietileno plėvele. Druskininkietis prisipažino, kad rastieji ryšuliai priklauso jam.

Taip pat paaiškėjo, kad šis vyras ekstremaliosios situacijos metu į pasienio ruožą pateko, neturėdamas VSAT išduoto leidimo.

Sulaikytą druskininkietį su ryšuliais pasieniečiai pristatė į Kabelių pasienio užkardą, kur buvo užpildyti procesiniai dokumentai. Penkiolikoje ryšulių iš viso rasta 1 500 pakelių cigarečių „NZ Gold“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, – 6 585 eurai.

Dėl pakartotinio akcizinių prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką VSAT pareigūnai druskininkiečiui pradėjo administracinę teiseną. Už tokį administracinį nusižengimą įstatyme numatyta 5 760–6 000 eurų bauda. Dar viena bauda, nuo 90 iki 170 eurų, šio vyro laukia už pakartotinį pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą.

Apklausę kontrabandininką ir įteikę jam šaukimą po poros savaičių atvykti į Kabelių pasienio užkardą, kai ten bus nagrinėjamos jo administracinės bylos, pasieniečiai jį paleido.

Minėtoje užkardoje laikinai saugomos sulaikytos cigaretės.

VSAT Komunikacijos skyriaus inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: