Dzūkijos laukų akmenų parkas

0
701

Rimas CIŪNYS

Senojoje Varėnoje, vaizdingame slėnyje ant Merkio kranto, daugel metų rinkti Dzūkijos laukų akmenys atrado savo vietą. Tai ne šiaip suversta akmenų krūva, o prasmingai išdėstyti akmenys visame slėnyje su užrašais atmintinoms datoms, tautos didžiavyriams, istoriniams tautos įvykiams atminti. Iš akmenų sudėtos kompozicijos: „Lietuvos partizanai susisprogdino bunkeryje, bet gyvi nepasidavė“, 20 akmenų – „Lietuvos nepriklausomybės aktą 2018.02.18, pasirašiusiems signatarams, akmenys – „Žalgirio“, „Saulės“, „Durbės“ mūšiams atminti, „Trys broliai“, „Šeima“, Didžiųjų Lietuvos kunigaikščių alėja, „Saulė ir mėnulis“, Tautos himno akmuo, 24 akmenų alėja paros laikui.
Tai – Vytauto Butkevičiaus didelio pasiryžimo ir atkaklaus darbo rezultatas. Slėnio centre supiltas piliakalnis, apsuptas gynybiniu grioviu su pratekančiu vandeniu. Piliakalnio viršuje – didelis akmuo su įsmeigtu kalaviju ir užrašai prisiminti ir pagerbti Lietuvos partizanams, Vytautui Didžiajam ir svarbiausios Lietuvos valstybės datos. Slėnyje yra daugiau kaip šimtas akmenų, sveriančių nuo vienos iki 20 tonų, iki vienos tonos – daugiau kaip 1000 vienetų. Tai puikus akmenų parkas, o svarbiausia – atviras visiems.
Daugelį metų vasario 16 dieną, paminint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo datą, V.Butkevičius organizuoja gražų renginį su vaišėmis, gyva muzika, fejerverkais.
Labai šaunu, kad yra tokių žmonių, kurie kuria ne tik sau, bet visiems.

Autoriaus nuotr.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: