Gimnazistų susitikimas su mitologinių būtybių atstove spaudai

0
48

Rugsėjo 25-ąją į Merkinės Vinco Krėvės gimnaziją atvyko grafikos dizainerė, rašytoja, iliustruotoja Kotryna Zylė. Šis rašytojos apsilankymas patiko
mokiniams ne tik dėl vienos netradicinės pamokos, bet ir dėl labai įdomaus pasakojimo apie lietuvių mitologines būtybes, ,,Gucci“ mados namus, ,,tūsus‘‘ bei apie jos naujausią mistinį romaną paaugliams ,,Sukeistas“.

Buvo be galo įdomu stebėti jauną žmogų, kalbantį mūsų žargonu, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, nebuvo lengvai suprantamas mokytojoms. Tiesą sakant, man labiausiai patiko dalis, kuomet iliustruotoja pasakojo apie susitikimus su žmonėmis, iš kurių sėmėsi idėjų knygos rašymui. Pavyzdžiui, Kotryna Zylė buvo susitikusi su reanimatologu-anesteziologu, iš kurio sužinojo, kaip atrodo žmogus, pabudęs iš komos. Ir paaiškėjo, kad gyvenime nebūna taip, kaip rodo per filmus (kad žmogus pajudina pirštą, pramerkia akis ir pamato savo mylimąjį/ją, lankantį/čią jo/s ranką): dažniausiai žmonės būna su nuskustais plaukais bei siaubingai ištinusiais veidais ir daugiausiai, ką gali padaryti – pajudinti pirštą. Be to, sužinojome, kad vienas iš rašytojos knygos personažų prototipų yra mūsų gimnaziją baigęs mokinys, tapytojas Algimantas Černiauskas, su kuriuo Kotryna Zylė susipažino lankydamasi jo darbe – bare, kur Algimantas dirbo barmenu, vėliau ji susipažino Facebook‘o socialiniame tinkle, kur ir sužinojo, jog šis barmenas yra iš tiesų profesionalus tapytojas, tapantis abstrakcijas, o laisvalaikiu uždarbiaujantis piešdamas realistinius piešinius kreida. Paaiškėjo, jog dabartiniai rašytojai mėgsta personažų charakterių ieškoti socialiniuose tinkluose.
Dar vienas dalykas, sudominęs mokinius: klausimus mes galėjome užduoti naudodamiesi internetine programėle. Tai ypač turėjo patikti paaugliams, turintiems daug klausimų, bet bijantiems juos sakyti garsiai.
Taigi, labai džiaugiuosi, kad rašytoja atvyko į mūsų mokyklą ir pamoką praleidome įdomiau nei visada. Džiugu, kad susitikimas mokiniams irgi nekainavo, jame dalyvavome pagal kultūros paso programą. Susitikimą organizavo mokytoja Rita Černiauskienė.

Kotrynos Zylės gerbėja Agnė Baltulionytė, IIIg klasė
Fotografijos Kotrynos Černiauskaitės, Ig kl.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: