Ką veikia savivaldybės narkotikų kontrolės komisija?

0
98

Pastarojo tarybos posėdžio metu į tribūną išėjęs tarybos narys Martynas Katelynas išreiškė susirūpinimą dėl dviejų savivaldybės komisijų – peticijų ir narkotikų kontrolės – darbo, nes problemų rajone yra išties daug, tačiau, tarybos nario supratimu, problemos ignoruojamos, apsimetama, kad jų nėra ir paragino kuo greičiau pasirūpinti, kad nevirstume ne tik „popierinių“ komisijų, bet ir „popierinės“ atsakomybės savivaldybe

Živilė Puidokaitienė

Tarybos posėdžio metu tarybos narys Martynas Katelynas atkreipė dėmesį į dvi savivaldybės komisijas: peticijų ir narkotikų kontrolės. „Peticijų komisijai nuo praėjusio mėnesio priklausau ir pats, tad tikiuosi, kad dabartinis pirmininkas, gerbiamas vicemeras, Giedrius Samulevičius jos darbą organizuos tinkamai. Tačiau didelį susirūpinimą kelia Narkotikų kontrolės komisija, kuri nebuvo susirinkusi jau daugiau nei 3 metus. Jei susirinkimai nevyksta, tai gal tokia komisija nereikalinga ir darbo jai nėra?“.
Tačiau faktai, anot tarybos nario, rodo visai ką kitą, nes Higienos institutas nuo 2012 metų fiksuoja mirčių nuo narkotinių medžiagų perdozavimo didėjimą. 2015 metais Lietuvoje, mirčių buvo kelis kartus daugiau nei Europos vidurkis. „Nereikia būti logikos meistru, kad suvoktum, jog didėjantis mirčių skaičius yra tik pasekmė didėjančio narkotinių medžiagų prieinamumo ir vartojimo. Akivaizdu, kad situacija negerėja ir tam pakeisti reikalingos įvairios priemonės. Jau įsivaizduoju, kad daug kas galvoja, jog čia didmiesčių problema, o ne rajonų, tokių kaip Varėna“, – kalbėjo M. Katelynas.
Tarybos narys atskleidė ir kitus, su mūsų rajonu susijusius, skaudžius faktus ir kaip pavyzdį pateikė 2015 metais Merkinės gimnazijoje atliktą tyrimą. Gimnazijos patalpose, ypač tualetuose, rasta daug skirtingų narkotinių medžiagų pėdsakų.

„Jie tikrai neatsirado iš niekur. Nežinau, ar panašūs tyrimai atlikti kitose rajono mokyklose, bet komisija, jeigu atsakingai žiūrėtų į savo darbą, tikrai turėtų inicijuoti panašius tyrimus ir rekomenduoti prevencijos priemones. Kitu atveju kyla klausimas, kam tokia komisija apskritai reikalinga, kurios pirmininkė net nežino, jog yra komisijos narė. Juk akivaizdu, kad esant tokiems tyrimo rezultatams, komisija bent jau turėtų juos aptarti ir pateikti savo siūlymus“. Tačiau, anot M. Katelyno, problemos ignoruojamos, apsimetama, kad jų nėra.
„Dabar noriu kreiptis į merą bei administracijos direktorių. Šįkart nepavyks pasislėpti už eilinio verkšlenimo, kad tai prieš jus „buvusių“ palikimas, ar, kad tai ne savivaldos lygio problema ir sprendimai turi būti priimami Vilniuje. Už komisijos sudarymą ir jos darbą esate atsakingi tik jūs“, – akcentavo M. Katelynas ir paragino kuo greičiau pasirūpinti, kad nevirstume ne tik „popierinių“ komisijų, bet ir „popierinės“ atsakomybės savivaldybe.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: