Su jauniais – maži juokai

0
107

Virgilijus Mundrys

Praėjusį savaitgalį daugelis Lietuvos vyrų pirmosios lygos rankinio čempionato dalyvių turėjo trumpalaikį poilsį. Rungtyniavo tik keturios komandos. Pirmenybėse debiutuojanti Lietuvos jaunių rinktinė (LJR-2002) turėjo sužaisti trejas ankstesniuose turuose praleistas rungtynes su varžybų senbuviais. Vienos jų šeštadienį vyko Alytuje, kur „LJR-2002“ vaikinų laukė susitikimas su Varėnos „Ūlos“ komanda.
Eksperimentas, kurio dėka Lietuvos U-17 rankininkams šiemet buvo suteikta teisė dalyvauti šalies pirmosios lygos čempionate, kėlė nemažai abejonių. Visų pirma, nebuvo aišku, kaip seksis žaisti iš kelių miestų kartą per mėnesį į trumpalaikę stovyklą sukviestiems septyniolikmečiams per tris dienas sužaisti trejas rungtynes. Abejonių kėlė šio kolektyvo finansinis aprūpinimas. Tačiau „LJR-2002“ ekipos vyriausiasis treneris vilnietis Gintaras Paškevičius tikisi, kad šis eksperimentas bus naudingas. Pasak jo, 2020 metų rugpjūčio mėnesį Bulgarijoje mūsų laukia U-17 amžiaus grupės Europos pirmenybės. Paprastai egzistavo praktika, kad prieš tokį turnyrą į dešimties dienų stovyklą būdavo sukviečiami rinktinės kandidatai. Iš jų skubiai būdavo suburiama komanda, kuri ir vykdavo į varžybas.
„Šiemet mes nutarėme pasielgti kitaip, – „Giružiui“ sakė G. Paškevičius. – Visų pirma, buvo sudarytas 52 kandidatų į rinktinę sąrašas, iš kurio įvairiomis sudėtimis kas mėnesį yra sukviečiama po porą dešimčių jaunųjų rankininkų. Geriausiai pasirodę per trejas savaitgalines rungtynes yra atrenkami į pagrindinį kandidatų sąrašą, kuris ir rengsis Europos čempionatui“.
Pasak G. Paškevičiaus, į plačiąją „LJR-2002“ sudėtį buvo įtraukti penki Varėnos sporto centro auklėtiniai – Lukas Kraulaidys, Virginijus Pozniakas, Ignas Puodžiūnas, Eitvydas Balkus ir Aurelijus Arlauskas. Nors vaikinų dar laukia kelios stovyklos, jau dabar pirmieji trys rimtai pretenduoja į pagrindinę rinktinės sudėtį, o L. Kraulaidys kol kas yra kairysis kraštas Nr.1.
Aišku, kai „LJR-2002“ susitinka su ekipa, kurios žaidėjų yra rinktinės sąraše, prioritetą turi gimtoji komanda. Tad ir per „Ūlos“ rungtynes Alytuje į rinktinę nebuvo išleistas varėniškis V. Pozniakas, kuris už tai savo sugebėjimus patvirtino keturiais taikliais metimais į „LJR-2002“ vartus.
Deja, norint nugalėti jaunuosius varžovus, šį kartą to buvo maža. Sužaidę pirmą kėlinį lygiomis – 15:15, po pertraukos Varėnos rankininkai iš pradžių pirmavo – 18:16, o po to ilgai vijosi į priekį pabėgusią „LJR-2002“ rinktinę. Likus žaisti šešias minutes, pastaroji jau pirmavo – 26:21. Tačiau „Ūla“ nesudėjo ginklų, laimėję trijų minučių atkarpą – 5:1, sumažino atsilikimą iki 26:27. Deja, paskutinės mūsiškių atakos buvo nesėkmingos, o tuo pasinaudoję varžovai šventė savo jau antrą pergalę čempionate – 29:26. Vieno iš stebėjusio šį susitikimą Varėnos rankinio specialistų komentaras buvo trumpas: „Kova vyko taškas į tašką, tačiau septyniems laimėti prieš aštuonis yra sunkiau…“.
Ką jis turėjo galvoje, galima tik spėlioti. Tačiau, kai pasižiūri į rungtynių protokolą ir matai, kad į „LJR-2002“ vartus buvo priteistas tik vienas 7 m baudinys, o į „Ūlos“ – net 9 ir visi jie buvo realizuoti, gali kilti įvairių minčių. Tuo tarpu jaunių rinktinės treneris G. Paškevičius teigė, kad pergalę nulėmė geriau žaidę jo vartininkai. O įvarčius per šį susitikimą varėniškių naudai pelnė: J. Lynikas ir K. Stoškus – po 5, V. Pozniakas – 4. K. Leikauskas – 3, G. Ižganaitis, E. Balkus ir A. Balčikonis – po 2, M. Sereičikas, E. Miškinis ir L. Kraulaidys – po 1. Varžovų komandos lyderiai E. Tumasonis pasižymėjo 14 (9 iš 7 baudinių), o M. Adomėnas – 6 įvarčiais.
Kitos dvejos „LJR-2002“ savaitgalio rungtynės jauniams nebuvo tokios sėkmingos. Jie pralaimėjo Pasvalio „Kuranai-SM“ – 25:32 (11:18) ir Eišiškių „Sokolui“ – 18:33 (9:19).
Čempionato aštuntojo turo rungtynės tarp „Ūlos“ ir Garliavos komandos gruodžio 1 dieną turėjo vykti Varėnoje. Tačiau dėl tebevykstančio „Ąžuolo“ salės remonto jos šiandien bus žaidžiamos varžovų aikštelėje.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: