Kaimiškųjų vietovių vaikams – galimybė sportuoti

0
117

Labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ įgyvendinamas projektas suteikė galimybę sportuoti Varėnos rajono kaimiškųjų vietovių vaikams
Varėnos rajone pradėtas vykdyti turbūt precedento Lietuvoje neturintis mokiniams ir jaunimui iš kaimiškųjų vietovių skirtas sporto projektas. Šią socialinę iniciatyvą sugalvojo ir laimėjęs dalinį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo finansavimą, projektą „Suteik galimybę sportuoti“ įgyvendina labdaros ir paramos fondas „Sporto viltys“. Projektas startavo nuo spalio vidurio ir dabar į savaitę po tris kartus mokiniai iš Merkinės nemokamai atvežami į krepšinio, rankinio, futbolo treniruotes Varėnoje, kur turi puikias galimybes siekti asmeninių sportinių rezultatų.
Šio socialinio kaimo vaikams tikrai reikalingo bei naudingo labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ projekto tikslas – Varėnos rajono kaimiškųjų vietovių vaikams suteikti pilnavertiškas galimybes sportuoti Varėnos sporto centro vykdomuose sporto šakų užsiėmimuose, kur yra sukurta kokybiškas paslaugas teikianti sporto ir bazė. Praktiškai ir fondas prieš keletą metų buvo įkurtas tam, kad įgyvendinant įvairius projektus bei socialines akcijas, būtų galimybė padėti Varėnos krašto sportuojančiai bendruomenei, ypatingai vaikams ir jaunimui. Apie šią socialinę iniciatyvą fondo komanda galvojo jau kelis metus. Daugumoje Varėnos rajono kaimiškųjų vietovių nėra tinkamų sąlygų sportuoti bei nevyksta edukaciniai užsiėmimai. Nors norinčių sportuoti tikrai yra, deja, ne visi šių bendruomenių nariai, ypatingai vaikai, dėl finansinių sunkumų gali lankyti treniruotes ir įvairius užsiėmimus kitur. Labai smagu, kad fondo įgyvendinamas projektas turi galimybę prisidėti prie jaunimo sveiko gyvenimo būdo propagavimo bei projekto dalyvių, lankančių masinio sporto renginių veiklas, didesnio sportinio pasirengimo. Šiuo metu mokiniai vežami iš labiausiai nutolusios nuo Varėnos vietovės, t.y. Merkinės, kadangi artimesnių kaimų vaikams paprasčiau pasiekti Varėną. Bet projekto eigoje į Varėną sportuoti mokiniai bus vežiojami ir iš kitų kaimų.
Pakalbinti treniruotes lankantys mokiniai džiūgauja, kad turi galimybę sportuoti Varėnoje. Jie sakė, kad treniruotes lanko su dideliu noru. „Patinka, kad sporto užsiėmimus mums veda motyvuoti treneriai. Jau pirmąją treniruotę gavome naujas sportines aprangas ir sportuojame bendrai su varėniškiais. Kiekvieno važiavimo į Varėną laukiame tikrai nekantriai“.
Šio projekto dalyvių treneriai taip pat patenkinti mokinių noru aktyviai sportuoti. Pasak jų, ne kiekvienas kol kas turi tinkamą sportinį pasirengimą, tačiau lankydami sporto užsiėmimus, jie tikrai pasieks geresnių asmeninių sportinių rezultatų.
Labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ narys, žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius sako: „Tikimės, kad per dvejus metus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iš dalies finansuoto projekto pagalba lankyti sporto užsiėmimus Varėnoje sudarysime sąlygas maždaug šimtui penkiasdešimt mokinių iš kaimiškųjų vietovių. Galbūt sportavimas taps jų gyvenimo būdu, o kai kurie taps ir profesionaliais sportininkais. Vaikus motyvuoja ir tai, kad gali sportuoti su naujomis, kokybiškomis sportinėmis aprangomis. Jas nupirkome iš projekto lėšų. Taip pat smagu, kad prie mūsų projekto geranoriškai prisideda UAB „Švenčionių vaistažolės“, gaminanti „ETNO arbata“ kelionių arbatų liniją. Kviečiame prie mūsų įgyvendinamų iniciatyvų prisijungti kiekvieną norintį!“.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr.
specialistė

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: