Varėniškiai – tarp stipriausių

0
60

Gruodžio 14 dieną Mažeikiuose vyko paskutinis šiemet stambus Lietuvos čempionatas. Šįkart beveik 150 atletų iš visos Lietuvos susitiko išsiaiškinti, kas stipriausi štangos spaudime. Varėnai šiame čempionate atstovavo 7 varėniškiai ir džiugu pranešti, kad visi grįžo su medaliais ir ne tik…

Jau niekam nekelia nuostabos, kad varėniškės – vienos stipriausių visoje Lietuvoje. Favoričių etiketė pasitvirtino – komandinėje įskaitoje jos tapo šalies čempionėmis. Melita Zalanskaitė be vargo tapo čempione svorio kategorijoje iki 63 kg ir pateko tarp trijų stipriausių jaunių. Varžybų debiutantė Reda Laurinavičiūtė pelnė sidabrą, ji nusileido tik patyrusiai savo komandos draugei Valerijai Pertrovaitei, kuri tapo čempione ir užėmė antrą vietą tarp pačių stipriausių jaunių. Sunkumų nekilo ir Ievai Balukonytei, kuri, išspaudusi net 82,5 kg, ne tik tapo čempione, bet užėmė antrą vietą tarp stipriausių Lietuvos moterų.
Šįkart maloniai nustebino vaikinai, kurie neliko be medalių. Irmantas Baublys po dviejų bandymų buvo šeštas, bet, paskutiniu bandymu išspaudęs net 102,5 kg, pelnė bronzą. Pirmą kartą tokio lygio varžybose debiutavęs Lukas Stanulionis laimėjo sidabrą. Viena gražiausių čempionato kovų užvirė tarp varėniškio Vytauto Kazlausko ir amžino jo varžovo žemaičio Antano Miciaus. Šįkart fortūna labiau šypsojosi žemaičiams ir nors 62 metų Vytautas išspaudė net 115 kg, bet šiek tiek pritrūko ir teko tenkintis sidabro medaliu…