Nupuoštos eglutės dar gali būti naudingos

0
60

Su Trijų karalių diena baigiasi žiemos švenčių laikotarpis, ir daugelis, laikydamiesi tradicijų, nupuošė kalėdines eglutes.
Aplinkos ministerija kviečia nupuoštas eglutes panaudoti tikslingai, o ne mesti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius ar atsikratyti jomis bet kur. Išmetus žaliaskares neleistinose vietose, gali grėsti piniginė bauda. Jos dydis priklauso nuo atliekų kiekio.
Eglutės ir jų šakos priskiriamos žaliosioms atliekoms, todėl vienas iš būdų su jomis atsisveikinti – nugabenti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Šių aikštelių sąrašą galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros tinklapyje.
Galimybes gyventojams nupuoštomis eglutėmis atsikratyti civilizuotai sudarė didžiųjų miestų savivaldybės. Informacijos apie surinkimo vietas galima rasti jų tinklapiuose. Surinktos eglutės ir jų šakos bus perdirbtos ir virs ekologišku kuru arba kompostu.
Gyventojai nupuoštą eglutę gali panaudoti ir savo reikmėms. Pavyzdžiui, uždengti jautrius šalčiui augalus sode ar kieme, plonų šakų sluoksniu iškloti komposto dėžę ir pan. Gyvas eglutes iš vazonų galima persodinti artimiausioje pamiškėje – greta jau augančių eglių.
Varėniškai eglutes gali nugabenti į Geležinkelio g. 65A, Varėna, tel. 8 672 89277.

AM inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: