Vizažistės patarimai renkantis veido kaukes: ką būtina žinoti

0
191

Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjusios veido kaukės atsidūrė kiekvienos moters būtinųjų odos priežiūros priemonių sąraše. Dabar jų galima atrasti visokių – raminančių, skaistinančių, drėkinančių, taip pat skirtų ir atskiroms veido dalims, pavyzdžiui, paakiams. „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė papasakojo, kokia yra veido kaukių atsiradimo istorija, ką būtina žinoti, norint pasirinkti kaukę, kuri tobulai tiks jūsų veido odai ir suteiks norimų rezultatų bei kokių klaidų šiūkštu nekartoti.

„Lakštinės kaukės buvo sukurtos senovės Kinijoje. Joms naudodavo ryžių popierių ir ryžių vandenį. Moterys suprato, kad veikliosios medžiagos labai greitai išgaruoja nuo odos paviršiaus. Dėl šios priežasties jos ant veido prispausdavo medžiagą, kuri neleisdavo priemonei išgaruoti, todėl jos veikimas tapdavo aktyvesnis arba gilesnis. Taip prasidėjo lakštinių kaukių tendencija. Vėliau kaukės buvo pradėtos gaminti iš medžiagos. Dar iki šiol nuvykus į Kiniją galima rasti suspaustų plono audinio tablečių, kurios panardintos į serumą ar losjoną išsipučia, ir pavirsta į kaukę“, – apie veido kaukių atsiradimo istoriją pasakojo J. Liaudinienė.

Kada ir kokias kaukes
geriausia naudoti?

Dabar veido kaukių įvairovė – didžiulė. Nuo laikų, kuomet veido kaukės buvo gaminamos iš ryžių popieriaus, nueitas ilgas kelias. J. Liaudinienė teigia, kad dabar yra kaukių, kurios išsiskiria inovatyviomis technologijomis, taip pat ir tokių, kurios yra pritaikytos tam tikroms veido vietoms, pavyzdžiui paakiams, kaklui, dekoltė sričiai. Taip dar labiau veikiant konkrečią problematinę vietą.
„Šiais laikais, kai technologijos yra pažengusios, kaukių asortimentas yra beprotiškai didelis. Vienos iš populiariausių „Mary Kay“ kaukių yra pagamintos iš bioceliuliozės audinio, kuris gaunamas iš kokoso vandens. Tai yra visiškai natūralus audinys, kuris puikiai priglunda prie odos, ir leidžia ingredientui įsigerti į odą. Egzistuoja kaukės, kurios yra pritaikytos tam tikrai veido vietai, pavyzdžiui, paakiams. Jos panaikina tamsius ratilus aplink akis, šviesina, skatina mikrocirkuliacija. Yra ir tokių, kurios sukurtos spręsti tam tikrą konkrečią problemą – dažną spuogelių atsiradimą ar pigmentaciją“, – teigia vizažistė.
Gamintojai siūlo įvairaus pobūdžio kaukes, kurios veido odai suteikia skirtingus efektus. Tačiau vizažistė teigia, kad geriausia veido kaukes rinktis pagal veikliąją medžiagą bei odos tipą.
„Kalbant apie kaukių pasirinkimą, reikėtų išskirti du pagrindinius kriterijus, tai yra kaukės veiklioji medžiaga ir odos tipas. Veido odą valančios kaukės dažniausiai turi tokių veikliųjų medžiagų, kurios absorbuoja riebalą arba turi tam tikro molio. Tokių kaukių negalima laikyti ilgiau nei 15 minučių, nes ištraukdamos riebalą, jos iš odos ištraukia ir vandenį, todėl oda labai greitai dehidratuoja. Jų nepatariama naudoti, jeigu jūsų oda yra sausa arba jautri. Tačiau jos puikiai tinka riebiai, mišriai odai. Jeigu kaukės yra skaistinančios, suteikiančios švytėjimo, arba tokios, kurios odą prisotina deguonies, jas siūlyčiau ant veido dėti antroje dienos pusėje, vakare. Skaistinančiose kaukėse esantys ingredientai mažina netolygų melanino pasiskirstymą odos paviršiuje, todėl panaudojus tokias veido kaukes nepatartina mėgautis saulės spinduliais“, – sako Jelena Liaudinienė.

Kaip teisingai naudoti kaukes?
Dažnai moterys, užsidėjusios veido kaukes, rezultato tikisi iškart. Vizažistė sako, kad lietuvės dažnai veido kaukes naudoja tik tuomet, kai mato, kad veido odos būklė tapo itin prasta. Tačiau tam, kad būtų pasiektas pats geriausias rezultatas, veido kaukės turėtų tapti nuolatinės veido odos priežiūros dalimi.
„Azijietės yra apsėstos veido odos rūpyba. Kartais jos per dieną užsideda net keturias kaukes. Tuo tarpu Lietuvoje moterys kaukes naudoja rečiau, pavyzdžiui, prieš tam tikrą šventę, arba kai mato, kad veidui reikia ypatingos priežiūros. Kiekvienas kaukių gamintojas priemonės aprašyme yra nurodęs, kiek minučių jo gaminamą kaukę reikėtų laikyti ant veido. Šis laikas priklauso nuo kaukėje esančių veikliųjų medžiagų. Vidutiniškai, kaukės ant veido yra laikomos 15-20 minučių. Kartais galima rasti ir tokių kaukių, kurias ant veido laikyti reikia ir per naktį. Dažniausiai kaukės yra naudojamos 2-3 kartus į savaitę“, – teigė vizažistė.
Tačiau naudojant veido kaukes nemažiau svarbu išlaikyti ir saiką. Per dažnai naudojant kaukes, oda gali persisotinti veikliųjų medžiagų, taip pat gali pasireikšti ir alerginė reakcija.
„Jeigu kaukėje esantys ingredientai per stiprūs, oda gali šiek tiek alergizuotis, bet tai nereiškia, jog jūs esate alergiški priemonei, tiesiog taip oda parodo, jog jau yra prisisotinusi medžiagų, o gal tiesiog ilgą laiką nenaudojote jokių koncentruotų medžiagų ant savo odos ir staiga davus didelę dozę, oda gali parausti, ją gali išberti, dilgčioti. Tai palyginčiau su sportu, jei nesportavote ilgą laiką ir nueinate į salę, kitą dieną jums labai skauda raumenis. Su kaukėmis labai panašiai, todėl reikėtų pradėti nuo švelnesnių, pavyzdžiui, drėkinančių ar raminančių odą, jas galite naudoti net ir kasdieną, o valančias kaukes ar kaukes skirtas brandžiai odai (anti-aging) – naudokite rečiau, kartą ar du per savaitę“, – sako J. Liaudinienė.

Kodėl nederėtų pamiršti
kaukių paakiams?

Paakių oda labai jautri, todėl reikalauja išskirtinio rūpesčio. Vienas iš efektyviausių sprendimų – kaukės. Jos pamaitina paakių odą, padeda atsikratyti visas erzinančių tamsių ratilų aplink akis.
„Mary Kay“ paakių kaukės yra hidrogelinės tekstūros. Todėl labai gerai įsiskverbia į odą. Šios kaukės gali tapti tikru išsigelbėjimu skubančiai moteriai, kuriai svarbu kuo greičiau pasiekti norimą rezultatą, pavyzdžiui atsikratyti tamsių ratilų po akimis, suteikti švytėjimo, raminimo efektą. Nuostabu yra tai, kad paakių kaukės yra tinkamos įvairaus amžiaus moterims – jas gali naudoti ir dvidešimtmetė studentė ir brandesnio amžiaus moteris. Tačiau svarbu nepamiršti, jog viena kaukė viso žygdarbio neatliks. Geriausią rezultatą visada gausite, jei kombinuosite paakių kaukes drauge su veido serumu ir jūsų odos tipui tinkančiu veido kremu. Taip jūsų kasdienė odos rutina taps dar efektyvesnė“, – apie paakių odos priežiūrą pasakojo vizažistė.

Kokias kaukes naudoti žiemą, o kokias – vasarą?
Vizažistė įspėja, kad renkantis veido kaukę labai svarbu atsižvelgti ir į metų laiką. Jos teigimu, žiema – pats tinkamiausias metas naudoti šviesinančias kaukes, tuo tarpu vasarą šių priemonių reikėtų vengti ir vietoje jų rinktis drėkinančias ir atstatančias kaukes.
„Drėkinančios ir atstatančios kaukės labiau tinka vasarai, kuomet reikia nuraminti saulės nugairintą veidą. Vasarą turėtumėme atsargiau naudoti visas skaistinančias ar pigmentines dėmes naikinančias kaukes, nes saulė skatina melanino veikimą odoje, o naudojant būtent skaistinančias priemones mūsų oda yra paveikta stiprių medžiagų, kurios reaguodamos su saule gali sukelti problemų mūsų odai. Tokios priemonės labiau tinkamos žiemą. Taip pat šaltuoju sezono metu labai tinka visos priemonės, kurios maitina ir apsaugo odą nuo šalčio. Nes dideli temperatūrų skirtumai tarp lauko ir vidaus ar aktyvus šildymo sezonas išbalansuoja mūsų odą, ji dehidratuoja, peršti ir tampa jautri, todėl būtina ją maitinti“, – patarimais dalinosi „Mary Kay“ vizažistė J. Liaudinienė.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: