Kabelių pasieniečiai sulaikė mikroautobusu į Lietuvą įskriejusį girtą baltarusį

0
389

Kabelių užkardos pasieniečiai sulaikė girtą baltarusį, kuris mikroautobusu „VW Transporter“ numušė savo šalyje įrengtą užtvarą, pervažiavo valstybės sieną, įlėkė į Lietuvos pusėje esantį apsauginį griovį ir jame įstrigo.

Antradienį paryčiais VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai Varėnos rajono Pagarendos kaimo ribose užfiksavo neįprastą sienos pažeidimą.

Iš Baltarusijos pusės link šios nuošalios vietos miško keliuku atlėkė mikroautobusas „VW Transporter“ baltarusiškais numeriais. Automobilis numušė užtvarą, pro kurį įvažiuojama į palei sieną einantį Baltarusijos pasieniečių patrulinį kelią. Tada „VW Transporter“ dideliu greičiu jį kirto, pervažiavo valstybių sienos liniją ir Lietuvos pusėje įrengtą kontrolinę pėdsakų juostą.

Tuomet mikroautobusas įvažiavo į čia pat iškastą apsauginį griovį ir jame užstrigo. Jei ne griovys, „VW Transporter“ būtų rėžęsis į mišką, nes Lietuvos pusėje čia kelio nėra.

Atskubėję Kabelių užkardos patruliai sulaikė iš „VW Transporter“ išlipusį jo vairuotoją, nuo kurio trenkė alkoholiu. Pasieniečiai vyrui iškart davė apsauginę kaukę ir liepė ją užsidėti.

Paaiškėjo, kad tokiu neįprastu būdu į Lietuvą neteisėtai pateko 30-metis Baltarusijos pilietis. Jis turėjo savo šalies pasą ir vairuotojo pažymėjimą, bet neturėjo transporto priemonės dokumentų.

Kiek vėliau į šią vietą atvykę kiti Kabelių užkardos pasieniečiai atsivežė alkotesterį ir baltarusiui nustatė 1,08 prom. girtumą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kabelių pasieniečiai Baltarusijos pilietį dar baus administracine tvarka už vairavimą esant apsvaigus.

Užsienietis laikantis visų saugumo dėl karantino reikalavimų buvo pristatytas į Kabelių užkardą, o vėliau uždarytas į areštinę. Jo vairuotas mikroautobusas po dezinfekavimo antradienį specialia technika bus ištrauktas iš griovio ir iš miško nugabentas į Kabelių užkardą.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: