Drevinė bitininkystė

0
124

Varėnos krašte įrašyta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą

Praėjusį ketvirtadienį Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija iškilmingame renginyje Vilniaus rotušėje atsiėmė sertifikatą, liudijantį, jog yra vertybės – Drevinė bitininkystė Varėnos krašte – teikėja ir saugotoja. Irenos Makselienės nuotr.

Drevinė bitininkystė – vienas seniausių girios verslų, ilgiausiai išsilaikiusių šilinių dzūkų kaimuose. XX – XXI a. sandūroje Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojų dėka nykstanti drevinio bitininkavimo tradicija buvo perimta iš krašto drevininkų. 2006 m. įrengtas drevinės bitininkystės bitynas Musteikoje, atkurtas senasis bitininkavimo ciklas nuo drevės įrengimo iki medaus kopinėjimo tradiciniais įrankiais.
Drevinė bitininkystė pristatoma vietos bendruomenėms, bityno lankytojams, užsienio svečiams, bitininkams ir visiems besidomintiems tiek vietoje, tiek ir renginiuose Lietuvoje.
Direkcijos siekis – puoselėti senąjį bitininkavimo būdą, paremtą archajišku žmogaus ir bičių bendravimu.
Nematerialus kultūros paveldas – gyvas, klestintis, perduodamas iš kartos į kartą, teikiantis žmogui taip reikalingą tapatybės jausmą. Jis visada užėmė svarbią vietą visuomenės gyvenime. Nuo mūsų visų bendrų pastangų priklauso ciklo iš kartos į kartą gyvavimo išlaikymas.
Esame Jums visiems dėkingi už bendrystę ir Jūsų palaikymą, dalyvavimą renginiuose Drevinės bitininkystės bityne Musteikoje, už dėmesį ir domėjimąsi, už šiltus atsiliepimus, kurie paskatina nuveikti daugiau. Viso to rezultatas – Drevinė bitininkystė sertifikuota ir suteiktas nematerialaus paveldo vertybės statusas.
Iki susitikimų bityne Musteikoje!

Dzūkijos nacionalinio parko inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: