Pasieniečių šunys susekė ir sulaikė kontrabandininkus

0
172

Prie sienos su Baltarusija Kabelių užkardos pareigūnai sulaikė alytiškį, kuris su bendrininkais į Lietuvos gilumą gabeno 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Šio bėglio pėdsakais užtikrintai sekė belgų aviganis Itas, o kontrabandininką sulaikė vokiečių aviganis Gėris.

Antradienį miške ties Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimu patruliavę VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos pareigūnai pastebėjo kelis asmenis. Ši vieta yra maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija.

Stebimi pasieniečių nešikai atėjo nuo sienos su Baltarusija ir gabeno dėžes. Prie jų buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, kad krovinį būtų patogiau nešti. Pasieniečiams iš tolėliau artėjant prie nešikų šie irgi pastebėjo VSAT pareigūnus, metė dėžes ir spruko gilyn į mišką.

Iškart aplinkinėms miškingoms vietovėms netoli Latežerio šukuoti buvo pasitelkti papildomi Kabelių pasieniečių ekipažai ir kinologai su tarnybiniais šunimis.

Nuo vietos, kurioje nešikai metė savo gabentus ryšulius, belgų aviganiui Itui (kairiojoje nuotraukoje) buvo duota komanda patikrinti vietovę. Itas užuodė pėdsakus ir jais mišku ėmė vesti į Lietuvos gilumą.

Kitoje vietoje mišką tikrinęs Kabelių užkardos pasieniečių ekipažas, kuriame buvo ir vokiečių aviganis Gėris (dešiniojoje nuotraukoje), pastebėjo nuo valstybės sienos bėgantį vyrą. Tuomet pasižymėjo Gėris.

Jis pasivijo nešiką, kuris nesiryžo greičiu varžytis su vokiečių aviganiu, ir jo saugomas sulaukė atskubėjusių pasieniečių. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 24 metų Alytaus gyventojas.

Netrukus šioje vietoje pasirodė ir belgų aviganis Itas, mišku užtikrintai sekęs alytiškio pėdsakais nuo pamesto krovinio.

Iš viso kontrabandininkai gabeno 10 000 pakelių cigarečių „Minsk 5 Super Slims“ ir „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 33 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai alytiškiui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Sulaikytąjį VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Likusieji cigaretes gabenę ir pasprukę asmenys yra ieškomi.

Kontrabandinis krovinys saugomas Kabelių pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio
rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: