Pasalą surengę pasieniečiai rūkalų gabentojus sulaikė su įkalčiais

0
74

Varėnos rajone į pasieniečių pasalą pateko du vyrai, į Lietuvos gilumą ketinę gabenti 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Vienas jų vairavo
netvarkingą automobilį.

VSAT Varėnos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Kabelių pasienio užkardos pareigūnai tikrino vietovę ties Varėnos rajono Šklėrių kaimu. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – 5 kilometrai. Turėta žinių, kad čia gali būti bandoma gabenti neteisėtą krovinį.
Miško tankmėje, po eglišakių krūva, pasieniečiai aptiko 8 ryšulius, prie kurių buvo pritvirtintos savadarbės petnešos. Jas kontrabandininkai naudoja, kad būtų patogiau nešti krovinį.
Nuspręsta surengti pasalą, kuri, kaip paaiškėjo, pasiteisino. Netrukus pastebėtas įtartinas automobilis „Volkswagen Passat“ su lietuviškais registracijos numeriais.
Iš jo išlipę vyrai patraukė slėptuvės link, čiupo ryšulius ir nunešė juos į mašiną. Netikėtai pasirodę VSAT pareigūnai abu nešikus sučiupo su įkalčiais.
Paaiškėjo, kad 24 metų Druskininkų ir 29 metų Leipalingio gyventojai į šalies gilumą iš viso ketino gabenti 2000 pakelių cigarečių „Fest“, paženklintų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.
Taip pat nustatyta, kad 1997 m. pagamintas automobilis, kuriuo kontrabandininkai atvyko prie sienos, yra išregistruotas ir be privalomojo civilinio draudimo.
Pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracines teisenas. Vyrams gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.
Vairuotojui dar teks susimokėti ir už transporto priemonių dalyvavimo viešajame eisme reikalavimų pažeidimą. Taip pat teismas gali konfiskuoti druskininkiečio vairuotą automobilį.
Po apklausos Kabelių pasieniečiai vyriškius paleido. Jiems įteikti šaukimai atvykti į bylą nagrinėsiančius Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmus.
Automobilis ir kontrabandinis krovinys saugomi Kabelių pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio
rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: