Belgų aviganis Itas padėjo sulaikyti du kontrabandininkus iš Druskininkų

0
76

Talkinami belgų aviganio Ito Kabelių užkardos pareigūnai prie sienos su Baltarusija sulaikė du druskininkiečius, gabenusius 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Vėlų pirmadienio vakarą miške ties Varėnos rajono Daržinėlių kaimu patruliavęs VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kabelių pasienio užkardos kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Itu pastebėjo du vyrus. Jie nešė krovinius. Ši vieta yra maždaug už 50 metrų nuo sienos su Baltarusija.

Stebimi pasieniečio ir kvapą sulaikiusio Ito nešikai dėžes gabeno į Lietuvos gilumą. Prie jų buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, kad krovinį būtų patogiau nešti.

VSAT pareigūnas ir jo pagalbininkas Itas kontrabandos gabentojus sulaikė vietoje. Išvydę keturkojį nešikai priešintis ar bėgti nemėgino.

Į šią vietą miške nedelsiant atvyko kinologo kolegos iš Kabelių užkardos. Buvo patikrintos aplinkinės vietovės, tačiau nei Itas, nei pasieniečiai daugiau nieko įtartino neaptiko.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji yra 32 ir 41 metų Druskininkų gyventojai. Jie neturėjo privalomų šioje pasienio su Baltarusija vietovėje asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų bei leidimų.

Iš viso kontrabandininkai gabeno 2000 pakelių cigarečių „Minsk Capital MS” su Baltarusijos akcizo ženklais.

Pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Druskininkiečiams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų. Ši administracinė byla bus nagrinėjama Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose.

Be to, vyrams administracine tvarka teks atsakyti ir už tai, kad neteisėtai įžengė į šioje vietoje nužymėtą valstybės sienos apsaugos zoną, kurioje galima būti tik gavus VSAT leidimą. 32 metų kurorto gyventojui gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų. 41-erių druskininkietis tokį pažeidimą padarė pakartotinai, todėl jis gaus baudą nuo 90 iki 170 eurų.

Po apklausos pasieniečiai nešikus paleido. Cigaretės saugomos Kabelių pasienio užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Palikti atsiliepima

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite: